Viešbučiai

Formaliai viešbutis tai gyvenamosios patalpos, kuriose žmonės apsistoja trumpam laikui. Šias patalpas prižiūri ir visą verslą organizuoja viena įmonė.

Pirmieji viešbučiai atsirado prieš keletą tūkstančių metų. Tiesa, tada jie labiau priminė šiuolaikinius hostelius, nes tai tiesiog nakvynės namai, įkurti dideliuose miestuose.

 

Tarptautinis pavadinimas „hotel“ kilo nuo prancūziško hôtel. Viduramžiais taip vadinamo miesto centre stovintis paprastas namas, kuriame apsistodavo keliaujantys didikai.

Šiuolaikiniai viešbučiai ir visas verslas susiformavo XIX a, kartu su pramonine revoliucija.

Viena iš pagrindinių standartinių viešbučių paslaugų – numeriai turi būti tvarkomi kasdien. Išimtis tik vienos žvaigždutės apgyvendinimo įstaigos,

Prieš keletą metų kiekvieną dieną buvo keičiama ir patalynė, tačiau šiandien, prisidengdami ekologiškumo vėliava, net didieji tinklai patalynę stengiasi keisti tik kas kelias dienas. Taip sutaupomos didelės lėšos.

Viešbučiai klasifikuojama pagal penkių žvaigždučių sistemą. Nuo mažiausios vienos, kur lankytojas gauna tik kambarį ir lovą, iki penkių, (Lietuvoje tokių viešbučių daugiausia Vilniuje ir pajūryje – Klaipėdoje ir Palangoje) kur svečiui pasiūlomas baseinas, prabangiai ir prabangiai įrengti numeriai.

Praktiškai normalesnių gyvenimo sąlygų (pusryčių, televizoriaus ir pan.) galima tikėtis nuo trijų žvaigždučių. Kokios konkrečiai tai bus paslaugos gali skirtis kiekvienoje nakvynės vietoje. Pavyzdžiui, SPA privaloma tik nuo keturių žvaigždučių.

Kitas niuansas – kiekvienos šalies valdžia pati nustato reikalavimus žvaigždutėms, Todėl taip pat pažymėtos apgyvendinimo įstaigos Lietuvoje, Turkijoje ir Didžiojoje Britanijoje paslaugų komplektas gali skirtis.

Jei planuojate atidaryti savo viešbutį ir žvalgotės patalpų, rinkitės ne mažesnes, kaip 200 –  300 kvadratinių metrų. Tinkamai išplanavus, tokiame plote bus galima įrengti nuo 6 iki 10 numerių, tilps registratūra ir netgi nedidelė virtuvė su mažyte kavinuke, kurių reikės svečiams ruošti maistą. Bus bent minimalios patalpos personalui, nes viešbutyje žmonės dirba ištisą parą.

Tačiau toks plotas minimalus. Sankt Peterburge palyginti daug mažų viešbučių įsteigta panašaus dydžio buvusiuose komunaliniuose butuose. Jų pagrindinis trūkumas – maži numeriai. Kai kur mažesni nei 10 kvadratinių metrų. Žmogui tokiame plote ne visada būna patogu. Kita bėda, kad tokio dydžio numerius valdantys viešbučiai niekada negaus daugiau žvaigždučių ir bus priversti dirbti pigiausiame segmente. Visgi net pigūs viešbučiai gali būti pelningi, tik reikia tinkamai suvaldyti procesus.

Pagal Europoje nusistovėjusius standartus, jei numeris nuo 6 iki 9 kvadratinių metrų, tokiai apgyvendinimo įstaigai bus suteiktos ne daugiau, kaip dvi žvaigždutės. Toliau sulig kiekviena žvaigždute plotas didėja maždaug dviem kvadratiniais metrais. Standartiniai 5 žvaigždučių viešbučių numeriai ne mažesni kaip 16 kvadratinių metrų.

Kokio ploto numeriai kvadratiniais metrais paprastai rekomenduojami vidutinės klasės apgyvendinimo įstaigai:

 

Vienvietis 10

Dvivietis 14

Apartamentai 25

Persirengimo kambarys 3,8

Čia konkretūs Lietuvos turizmo departamento departamento reikalavimai viešbučiams ir svečių namams. Tai gan griežtos taisyklės. Ant pašiūrės ar kaimo turizmo kambariuko be patogumų pavadinti „apartamentais“ nepavyks. Aišku, jei šių reikalavimų bus laikomasi.

Mažiausias kambarių plotas (kv. metrais) be vonios (tualeto) patalpos ploto.

Mažėjant žvaigždučių

 

Vienviečiai  Dviviečiai

 

 

 14                19 x

 

 

 12                 17

 

 

 10                 15

 

 

 9                   13

 

7                                      11                                 

 

Rekonstruotuose pastatuose nurodytus parametrus turi atitikti ne mažiau kaip 85% kambarių

Viešbutyje mažiausiai turi būti įrengta 10 kambarių, motelyje 5.

 Apartamentai (sudaro ne mažiau kaip trys kambariai arba  50 kv. m ploto specialaus suplanavimo patalpa  su atskiru miegamuoju)

 Liuksai (sudaro ne mažiau kaip du kambariai arba 30 kv. dr. m specialaus suplanavimo patalpa

 

Panašūs skelbimai

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Palanga populiari kurortinė vieta Lietuvoje, turinti daugybę vietų, kur galite pasirinkti butą nuomai ir pėsčiomis pasiekti jūrą. Štai keletas vietų, kuriuose galite apsvarstyti naršydami nuomos skelbimus ar bookingo pasiūlymus: Atvykstant į Palangą, geriausia pasitikslinti su vietiniais nuomojimo agentūromis, naršyti internete ir ieškoti butų per populiarius nuomos svetaines ar programėles. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite pasirinkti […]

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Buto nuomos sutartis yra teisinis dokumentas, kuriame nustatomos taisyklės ir sąlygos tarp nuomininko (nuomininko) ir nuomotojo (nuomotojo). Norint apsidrausti nuo nuostolių, svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžtos teisinės sąlygos ir atvejai, kuriuose šalys gali būti apsaugotos. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų įtraukti į buto nuomos sutartį: Visada būtina konsultuotis su teisininku ar teisinės konsultacijos […]