Ne vienam pradedančiajam verslininkui sopa galvą kokio dydžio biuro jam realiai reikia. Nors norisi daug, tačiau kai kolektyve tik keli ar keliolika žmonių apsispręsti gan sunku.

 

Užduotis palengvėja paanalizavus skaičius. Tiksliau higienos normų reikalavimus. Neverta į juos numoti ranka. Šie normatyviniai aktai sukurti remiantis patirtimi. Aišku, galite sutaupyti ir šiek tiek sumažinti nepigiai kainuojančių kvadratinių metrų kiekį. Tačiau pasekmės paprastai būna liūdnos. Dėl prastų sąlygų ir deguonies trūkumo, nes sėdint susispaudus neįmanoma tinkamai sutvarkyti ventiliacijos, žmonių produktyvumas krenta. Bendrovei tai atneša nemažus nuostolius.

Reikalavimai darbo vietai

Valstybinėse įstaigose rekomenduojama, kad kabinetuose vienam darbuotojui tektų bent 8-12 kvadratinių metrų ploto. Tokioje erdvėje žmogus jau gali jaustis komfortiškai. Rekomenduojamas pasitarimo salės plotas 2,5 kvadratinio metro žmogui. Be to, vien formalaus šių reikalavimų laikymosi nepakanka. Darbo vietos laisvo ploto matmenys turi būti tokie ir ji išdėstyta taip, kad darbuotojai galėtų pakankamai laisvai judėti. Panašių išmatavimų reikėtų prisilaikyti ir įrengiant ar nuomojantis biurą. Pridėkite bendro naudojimo patalpas, virtuvėlę, tualetus ir galėsite suskaičiuoti, kokios erdvės reikia įkurdinti kolektyvui.

Detaliau reglamentas išdėstytas ,Darboviečių įrengimo bendrųjų nuostatų" (Žin., 1998, Nr. 44-1224; 2005, Nr.66-2383). http://www3.lrs.lt/pls/inter3/oldsearch.preps2?Condition1=55826&Condition2=

Čia rasite daugiau reikalavimų - nuo to, kaip turi atsidaryti durys ir kokias pertvaras galima įrengti.

Nepamirškite, kad šalia įprastos biuro nuomos kainos, teks mokėti ir už elektrą, komunalines paslaugas, vandenį, bendrų patalpų priežiūrą. Nors kai kurie, sudarydami sutartį, linkę į tai nekreipti dėmesio, tačiau šios išlaidos nemenkos. Skaičiuojama, kad tokios papildomos sąnaudos didmiesčiuose siekia 7 litus už kiekvieną kvadratinį metrą.