Ispanijoje kaimo turizmas vienas iš labiausiai išvystytų visoje Europoje. Kaimo viešbučių, sodybų čia suskaičiuojama iki dešimties tūkstančių. Dėl konkurencijos siūloma tiek pažintinės kelionės vyndarystės regionuose, poilsis prie jūros ir ekskursijos, supažindinančios su šalies kultūra ir buitimi.

 

Tradicinis kaimo turizmo objektas Ispanijoje tai kaimo viešbutis (finca). Paprastai tai atskiras namas ar net visas ūkis, skirtas keliautojams. Tai gali būti ir kuklus namukas ir prabangi vila Kosta Dorada ar Kosta del Sol pajūrio provincijose, šalia kurių puoselėjami sodai ir stovi savo arklidės. Baskų krašte galite užsukti į tikrus prieš 300 metų statytus dvarus, kur alyvuogių aliejus dar spaudžiamas senoviniu rankiniu presu.

Kitas Ispanijoje paplitęs apgyvendinimo tipas tai kaza rurales (casa rurales). Nuo pirmojo finka jis skiriasi tuo, kad svečiai priimami ne specialiai pritaikytuose, bet eiliniuose šeimos namuose, kur, kai nėra poilsiautojų, žmonės tiesiog gyvena. Tik vasarą dalis tokio namo nuomojama. Panašiai, kaip Palangoje ar Nidoje. Šis nakvynės būdas tinka tiems, kurie mėgsta „iš vidaus“ pažinti kraštą.

Kalbant apie verslą, kaimo turizmas Ispanijoje tai patraukli investicija. Ypatingai prasidėjus krizei. Asturijoje ir Galicijoje namą, kuris tinka ir kaip vasarnamis jo savininkui ir kaip nuomojamas objektas, galima nusipirkti už 14-20 tūkstančių eurų.

Dar viena Ispanijos kaimo turizmo atšaka tai ekologinis turizmas. Dėl gražios ir nenuniokotos gamtos, į šalį traukia paukščių ir pėsčiųjų bei dviračių kelionių mėgėjai.  Čia pats didžiausias Europoje draustinis Los Picos de Europa, Sanabrijos ežeras, draustiniai Pirėnuose, Šiaurės Nevados parkas.

Draustiniuose ir šali jų nakvynę siūlo ne tik kaimo viešbučiai ir sodybos, bet ir refugio ir fonda. Čia rasite tik minimalius patogus, nedaug komforto, tačiau ir kaina bus atitinkama.