Tokijo centre norintys gyventi jaunuoliai, kurie negali mokėti už erdvesnį būstą, mielai keliasi į vadinamuosius „butus karstus“. Nors tai miniatiūrinės gyvenamosios erdvės, tačiau jų nuoma mėnesiui kainuoja 600 JAV dolerių. Apie šį keistą pasirinkimą rašo „The Daily Mail“.


Kambaryje, kurio dydį galima sulyginti su vidutine drabužių spinta, gyventi gali tik vienas žmogus. Plotas suplanuotas taip, kad išsitiesti visu ūgiu galima tik atsigulus. Vertikaliai galima tik sėdėti. Kai kurie įsigudrina į svečius netgi pakviesti du ar tris draugus. Žinoma, šokių tokiame būste nesurengsi. Visiems tenka taikiai sėdėti ir protingai kalbėtis.

Dauguma kambarių be lankgų ir tarsi sudėti į lentynėles vienas virš kito. Jei žmogus bijo uždarų patalpų, apie tokią nuomą jam net neverta galvoti. Tačiau šis variantas puikiai tinka jauniems karjeros siekiantiems japonams, kurie namo grįžta tik pernakvoti.

Tokijas perpildytas miestas, todėl namų savininkai greitai pagavo naują madą ir patalpas pradėjo masiškai pertvarkyti į naujo tipo nakvynės vietas, japoniškai vadinamas geki – sema, nes tokio dydžio kambarius vadinti gyvenamuoju būstu neapsiverčia liežuvis.

Tokios kamarėlės Azijoje ne naujiena. Honkonge dešimtys tūkstančių šeimų gyvena būstuose, kurių plotas 2х3 kvadratinio metro.Kinijos didmiesčiuose įprasta, kad jauni darbininkai ir studentai kuriasi 2х2 kvadratinio metro ploto kambarėliuose. Unikalu tai, kad tokiose patalpose telpa ne tik lova ir televizorius, bet ir tualetas su dušu.