Antrasis pasaulinis karas – įdomūs faktai

1

Pirmąjį  Vokietijos kariškį nužudė japonai (Kinija 1937 m.), pirmąjį Amerikos kariškį nužudė rusai Žiemos karo metu (Suomija 1940 m.). Aukščiausio rango karininkas,žuvęs mūšio lauke, krito atsitiktinai. Tai amerikietis generolas leitenantas Lesli Makneiras, žuvęs per atsitiktinį savo šalies oro pajėgų antskrydį.

Jauniausiu JAV kariškių buvo 12 metų Kelvinas Gremas. Jis buvo sužeistas ir išmestas iš kariuomenės kai paaiškėjo, kad eidamas į karą sumelavo savo amžių. Tik vėliau, atskiru Kongreso nutarimu, jam buvo grąžintos visos karo veteranui priklausančios privilegijos.

Kai japonai puolė Perl Harboro uostą, vieno iš JAV dalinių emblemoje puikavosi svastika. Tik vėliau, dėl suprantamų priežasčių, emblema buvo pakeista.

Asmeninis Adolfo Hitlerio traukinys vadinosi „Amerika“.

Jungtinų Amerikos Valstijų aviacija prarado daugiau žmonių nei pėstininkai. Kai kuriais, nors ir ginčytinais, skaičiavimais, pilotų ir lėktuvų ekipažų, skrendančių į kovinę užduotį, tikimybė žūti buvo 71 procentas.

Sąvokos „vidutinis naikintuvo pilotas“ nebuvo. Oro mūšių specifika tokia, kad praktiškai visų kovojančių šalių armijos lekūnai buvo arba naujokai, kurie greitai žūdavo, arba asai, naikindavę priešo naujokus. Pavyzdžiui, vienas geriausių japonų pilotų Hirochita Nisidzava pamušė 80 priešo lėktuvų. Karys žuvo kai buvo numuštas transporto lėktuvas, kuriame jis skrido kaip keleivis.

Kai sąjungininkai pasiekė Reino upę Vokietijoje, jie pirmiausia nusišlapino į vandenį. Šį veiksmą atliko visi, nuo eilinių karių iki Vinstono Čerčilio imtinai, kuris iš šio proceso padarė atskirą šou. Neišimtis ir generolas Džordžas Patonas, kuris net nusifotografo, kad įamžintų tokį svarbų momentą.

Vokiečių bombonešiai Me-264 galėjos pasiekti Niujorką ir subombarduoti miestą. Tiesiog fašistai nusprendė, kad taip kariauti neverta.

Vokietijos povandeninis laivas U-120 paskendo dėl netvarkingo tualeto.

Vieni pirmųjų „vokiečių“, paimtų į nelaisvę Normandijoje, buvo keletas korėjiečių. Šių žmonių kelias gan įdomus. Jie buvo priversti kovoti Japonijos armijos gretose, tačiau papuolė į rusų nelaisvę. Kovodami už Raudonąją armiją jie pateko į nelaisvę vokiečiams ir buvo priversti kautis už nacius. Galutinis taškas – nelaisvė amerikiečiams, kur kovoti jiems jau nebereikėjo.

35 000 amerikiečių ir kanadiečių, po kelių dienų intensyvaus bombardavimo, išsilaipino Kiska saloje (Aleutų salynas). Dvidešimt vienas karys žuvo nuo draugiškos ugnies. Tik krante paaiškėjo, kad japonai iš salos išplaukė prieš dvi savaites.

Rusai 500 vokiečių lėktuvų sunaikino juos taranuodami ore. Paprastai tokios atakos metu žūdavo ir puolantysis lėktuvas.

JAV sausumos pajėgos turėjo daugiau laivų už Karinį jūrų laivyną.  Savo ruožu, Vokietijos oro pajėgos savo sudėtyje turėjo 22 pėstininkų divizijas ir 2 šarvuotos technikos dalinius.

Kai JAV kariuomenė išlipo Šiaurės Afrikoje, su savimi jie atsivežė 3 Coca Cola gamyklos įrengimų komplektus.

Vienas iš japonų prieštankinės gynybos metodų – karys prie priešo tanko atneša artilerijos sviedinį ir iš visų jėgų jį trenkia į šarvuotą mašiną. „Ginklų trūkumas nepateisina pralaimėjimo“ – apie tokius metodus yra pasakęs generolas leitenantas Mutaguči.

Kartą JAV žvalgybos lėktuvas ore pamatė tokiu pat orlaiviu skrendančius vokiečius. Amerikiečiai, šaudydami pistoletais, sugebėjo pažeisti priešo lėktuvą ir šis buvo priverstas nusileisti. Nugalėtojai taip pat nusileido ir priešą paėmė į nelaisvę. Istorija tik nutyli, kaip belaisviai buvo pargabenti, nes žvalgybiniame lėktuve yra tik dvi vietos.

Dauguma SS dalinių kovotojų buvo ne vokiečiai.

JAV vienintelė valstybė, kuriai Vokietija oficialiai paskelbė karą.

Fiziką Nilsą Borą iš Danijos evakavo paskutiniu momentu, kai šalį jau buvo užėmę vokiečiai ir priešo kariai veržėsi pro duris. Kol pasipriešinimo nariai šaudė į okupantus, kad garsusis mokslininkas turėtų laiko pabėgti, Boras čiupo alaus butelį, kuriame buvo sunkusis vanduo ir leidosi į kojas. Šį indą fizikas rankose laikė visą kelią iki Didžiosios Britanijos. Deja, atskridus į Angliją paaiškėjo, kad butelyje tik alus. Sunkujį vandenį kažkas per klaidą jau buvo išgėręs.

Panašūs skelbimai

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Palanga populiari kurortinė vieta Lietuvoje, turinti daugybę vietų, kur galite pasirinkti butą nuomai ir pėsčiomis pasiekti jūrą. Štai keletas vietų, kuriuose galite apsvarstyti naršydami nuomos skelbimus ar bookingo pasiūlymus: Atvykstant į Palangą, geriausia pasitikslinti su vietiniais nuomojimo agentūromis, naršyti internete ir ieškoti butų per populiarius nuomos svetaines ar programėles. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite pasirinkti […]

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Buto nuomos sutartis yra teisinis dokumentas, kuriame nustatomos taisyklės ir sąlygos tarp nuomininko (nuomininko) ir nuomotojo (nuomotojo). Norint apsidrausti nuo nuostolių, svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžtos teisinės sąlygos ir atvejai, kuriuose šalys gali būti apsaugotos. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų įtraukti į buto nuomos sutartį: Visada būtina konsultuotis su teisininku ar teisinės konsultacijos […]