Apartamentai (prancūziškai appartement, butas, itališkai apartamento, kambarys) tai kambarys arba atskira gyvenama patalpa name. Europoje, ir mūsų pajūrio kurortuose bei Druskininkuose, kur taip pat išvystytas šis verslas, apartamentais paprastai vadinamos poilsiautojų priėmimui arba pardavimui skirtos patalpos, turinčios atskirą įėjimą.Vilniuje apartamentais kartais vadinamas 1 kambario butas. Pagal Lietuvos turizmo departamento reikalavimus, apgyvendinimo įstaigose Apartamentai tai numeris, kuriame ne mažiau kaip trys kambariai arba 50 kv. m ploto specialaus suplanavimo patalpa su atskiru miegamuoju. Šis terminas gan plačiai naudojamas apgyvendinimo versle. Skirtingai nuo viešbučių, apartamentuose paprastai būna atskira virtuvė ir tualetas su vonia ar dušu. Tuo jie skiriasi nuo numerio – studijos, kur virtuvė ir gyvenamas kambarys tai viena erdvė. Tuo pačiu ši paslauga atskiriama ir nuo tradicinių svečių namų ar viešbučių, kur virtuvės numeriuose nėra.
Apgyvendinimo versle jie konkuruoja su viešbučiais, nes paprastai gali pasiūlyti šiek tiek pigesnę kainą. Nuomojamuose apartamentuose šeimininkai paprastai nesiūlo pusryčių, nes yra virtuvė ir klientai gali gaminti patys. Dalis poilsiautojų, ypatingai su vaikais, vien dėl šios galimybės mieliau renkasi tokį būstą nei svečių namus ar tradicinius viešbučius, kuriuose patiems ruošti valgį nėra galimybių. Tradiciškai apartamentuose turi būti bent viena lova, spinta, tualetas ir virtuvė su indais bei reikalinga įranga, šaldytuvas, televizorius. Liukso klasės apartamentuose jau gali džakuzi, kino teatras, biblioteka, baseinas. Viskas priklauso nuo šeimininko fantazijos ir finansinių galimybių. Apartamentai populiarūs Europoje – Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Turkijoje, tačiau skirtingose valstybėse jie vadinami skirtingai.
Pavyzdžiui, prancūzai vartoja terminą „gite“, amerikiečiai „vacation rental“. Tačiau viešbučių lobistai kai kur sugebėjo apriboti šį verslą. Pavyzdžiui, Niujorko valdžia, motyvuodama, kad toks verslas kenkia didesnius mokesčius mokančių tradicinių viešbučių industrijai, privačiai trumpalaikei nuomai įvedė griežtus ribojimus. Nors keliautojai mėgsta šį apgyvendinimo būdą, tačiau jis turi ir trūkumų. Jei viešbučiai turi aiškią klasifikaciją, tai apartamentų lygis nereguliuojamas.
Dėl to lieka gan daug erdvės nesąžiningiems verslininkams. Nors reklamoje patalpos atrodo nuostabiai, baldai nauji, remontas tvarkingas, tačiau atvažiavus į vietą kartais paaiškėja, jog tai tik gan apleistas butas. Iš anksto atostogas suplanavę žmonės paprastai neturi pasirinkimo ir priversti apsistoti tokiame būste, nes užstato niekas nesiruošia grąžinti. Kitas pavojus, kai nėra sertifikavimo ir licencijavimo sukčiai tiesiog talpina skelbimus su gražaus interjero nuotraukomis ir reklamuoja neegzistuojantį objektą. Jų tikslas – iš užsieniečių gauti avansą už apgyvendinimą ir dingti.
Kai kurie viešbučių savininkai, pamatė apartamentų privalumus ir pradėjo steigti apartamentų viešbučius, kuriuose numeriuose sąlygos panašios, kaip ir privačiuose butuose. Žinomiausi šio verslo prekės ženklai ir apgyvendinimo tinklai „MaMasion“, „Staybridge Suites“, „ Adagio“.
Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]
Nors Palangos verslininkai nuolat skundžiasi, kad kiekviena vasara jiems paskutinė, nes tokių blogų metų dar nebuvo, paprastai tai nebūna visiška tiesa. Paskaičius metines ataskaitas, ryškėja, jog tai visai neblogas verslas. Kurortų restoranai ir viešbučiai: pelningiausi – pajūryje, didžiausi atlyginimai – Druskininkuose ir Birštone, Anykščiuose daugėja darbuotojų Pernai metais pajūrio viešbučiai ir restoranai augino apyvartą 35 […]
Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]