Brangiausi Europos miestai

1

Ekonomistai nusprendė išsiaiškinti kuriuose Europos miestuose gyventi brangiausia. Apklausta 200 000 žmonių, gyvenančių 1600 pasaulio miestų ir gyvenviečių. Vertintos vidutinės maisto produktų ir būtinų paslaugų kainos. Šiame sąraše Senojo Žemyno rezultatai. Tyrime skaičiuotos ir vertintos maisto produktų, nuomos ar būsto išlaikymo, drabužių, transporto, medicinos paslaugų ir pramogų kainos. Taip išvestas vidutinis pragyvenimo kainos indeksas (Cost of Living Index). Vertinimo skalė – paimtas teorinis vidutinis statistinis miestas ir jam suteikta 100 balų. Priklausomai nuo rezultatų, kitos gyvenamosios vietos gavo daugiau ar mažiau balų už šį teorinį rodiklį.
Šiemet tokiu statistiniu vidutinioku tapo Praha, Čekijos sostinė. Jei kitame Europos didmiestyje pragyvenimas brangesnis nei Prahoje, jis gaus daugiau balų, kurie prilygsta kainų skirtumu procentais.

Pagal šį reitingą brangiausiu pasaulio, o tuo pačiu ir Senojo Žemyno, miestu pripažintas Londonas. Jo indeksas 280. Kalbant paprasčiau, norint gyventi Anglijos sostinėje reikės išleisti beveik tris kartus daugiau nei Prahoje. Vien nuolatinis mėnesinis transporto bilietas kainuoja 159 eurus. Dėl aukštų nuomos kainų dėl kiekvieno sąlyginai pigesnio objekto vyksta tikras karas.

Antroje vietoje Norvegijos sostinė Oslas, kurio indeksas 267. Padoraus raudonojo vyno butelis čia kainuoja 21 euras.

Lyderių trejetuke ir Ženeva. Šveicarijos miesto indeksas 259. Vištos krūtinėlės kilogramas, kuris visame pasaulyje vienas pigiausių produktų, čia kainuoja 22 eurus.
Ketvirtoje vietoje kitas Šveicarijos miestas Ciurichas, kurio indeksas 256. Pavyzdžiui, 12 už 12 kiaušinių teks pakloti 5,2 euro. Paprasti nereceptiniai vaistai nuo peršalimo šešioms dienoms 14,5 euro. Pastebėsime, kad Niujorkas tik penktoje vietoje.

Trečias Šveicarijos miestas, patekęs į sąrašą, Lozana. Kuris tapo šeštu pagal brangumą miestu. Jis surinko 233 balus. Būtent čia pasiektas transporto kainų rekordas. Nuvažiuoti taksi aštuonis kilometrus kainuoja 28 eurus. Ekspertai juokauja, kad Lozanos gyventojams geriau investuoti į sportinius batelius nei į viešojo transporto bilietus. Sportinis inventorius kainuos pigiau nei viena ilgesnė kelionė taksi.

Aštuntoje vietoje pasaulyje ir šeštoje Europoje, įsitvirtino Prancūzijos sostinė Paryžius. Vidutinė buto nuoma per mėnesį čia kainuoja 2 600 eurų.

Dešimtuko apačioje Danijos sostinė Kopenhaga (septinta vieta Europoje). Miestas surinko 217 balų. Už didelį Coca Cola butelį čia teks pakloti 3,7 euro.

Haga surinko garbingus 204 balus ir tapo keturiolikta pasaulyje ir aštunta Europoje pagal pragyvenimo kainą. Batų pora čia vidutiniškai kainuoja 132 eurus. Dešimtoje vietoje Senajame Žemyne Suomijos sostinė Stokholmas. Jis surinko tiek pat balų, kaip ir Kopenhaga. Kokteilis bare čia kainuoja 13,5 euro.

Europietiško dešimtuko paskutinėje vietoje Amsterdamas – 199 balai. Greito maisto restorane čia pavyks papieti už 7 eurus.

Panašūs skelbimai

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Būtų kainos spėriai šauna aukštyn ir, kaip atrodo, jau pramušė debesis, tačiau sustoti neplanuoja. O kas laukia būsto nuomos kainų? Būsto kainos nuosekliai kyla pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, o antrinėje pastebimas dar spartesnis jų augimas, rodo nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ duomenys. Būsto nuomos kainos sostinėje per pastarąjį […]

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Iš pirmo žvilgsnio skelbimas nepretenzingas žanras. Svarbiausia jo funkcija tiesiog pranešti skaitytojui apie parduodamą objektą ir suteikti kuo detalesnę informaciją, kad būtų galima sutaupyti savo ir potencialaus pirkėjo ar potencialaus nuomotojo laiką. Tačiau skelbimą galima parašyti taip, kad jį noris skaityti net jei siūlomas daiktas nedomina. Šį kartą įkvėpmui kaip fesubuke parduodamas fotoaparatas. Fotoaparatęs matęs […]

Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų. Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas. Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina […]