Brangiausi Europos miestai

1

Ekonomistai nusprendė išsiaiškinti kuriuose Europos miestuose gyventi brangiausia. Apklausta 200 000 žmonių, gyvenančių 1600 pasaulio miestų ir gyvenviečių. Vertintos vidutinės maisto produktų ir būtinų paslaugų kainos. Šiame sąraše Senojo Žemyno rezultatai. Tyrime skaičiuotos ir vertintos maisto produktų, nuomos ar būsto išlaikymo, drabužių, transporto, medicinos paslaugų ir pramogų kainos. Taip išvestas vidutinis pragyvenimo kainos indeksas (Cost of Living Index). Vertinimo skalė – paimtas teorinis vidutinis statistinis miestas ir jam suteikta 100 balų. Priklausomai nuo rezultatų, kitos gyvenamosios vietos gavo daugiau ar mažiau balų už šį teorinį rodiklį.
Šiemet tokiu statistiniu vidutinioku tapo Praha, Čekijos sostinė. Jei kitame Europos didmiestyje pragyvenimas brangesnis nei Prahoje, jis gaus daugiau balų, kurie prilygsta kainų skirtumu procentais.

Pagal šį reitingą brangiausiu pasaulio, o tuo pačiu ir Senojo Žemyno, miestu pripažintas Londonas. Jo indeksas 280. Kalbant paprasčiau, norint gyventi Anglijos sostinėje reikės išleisti beveik tris kartus daugiau nei Prahoje. Vien nuolatinis mėnesinis transporto bilietas kainuoja 159 eurus. Dėl aukštų nuomos kainų dėl kiekvieno sąlyginai pigesnio objekto vyksta tikras karas.

Antroje vietoje Norvegijos sostinė Oslas, kurio indeksas 267. Padoraus raudonojo vyno butelis čia kainuoja 21 euras.

Lyderių trejetuke ir Ženeva. Šveicarijos miesto indeksas 259. Vištos krūtinėlės kilogramas, kuris visame pasaulyje vienas pigiausių produktų, čia kainuoja 22 eurus.
Ketvirtoje vietoje kitas Šveicarijos miestas Ciurichas, kurio indeksas 256. Pavyzdžiui, 12 už 12 kiaušinių teks pakloti 5,2 euro. Paprasti nereceptiniai vaistai nuo peršalimo šešioms dienoms 14,5 euro. Pastebėsime, kad Niujorkas tik penktoje vietoje.

Trečias Šveicarijos miestas, patekęs į sąrašą, Lozana. Kuris tapo šeštu pagal brangumą miestu. Jis surinko 233 balus. Būtent čia pasiektas transporto kainų rekordas. Nuvažiuoti taksi aštuonis kilometrus kainuoja 28 eurus. Ekspertai juokauja, kad Lozanos gyventojams geriau investuoti į sportinius batelius nei į viešojo transporto bilietus. Sportinis inventorius kainuos pigiau nei viena ilgesnė kelionė taksi.

Aštuntoje vietoje pasaulyje ir šeštoje Europoje, įsitvirtino Prancūzijos sostinė Paryžius. Vidutinė buto nuoma per mėnesį čia kainuoja 2 600 eurų.

Dešimtuko apačioje Danijos sostinė Kopenhaga (septinta vieta Europoje). Miestas surinko 217 balų. Už didelį Coca Cola butelį čia teks pakloti 3,7 euro.

Haga surinko garbingus 204 balus ir tapo keturiolikta pasaulyje ir aštunta Europoje pagal pragyvenimo kainą. Batų pora čia vidutiniškai kainuoja 132 eurus. Dešimtoje vietoje Senajame Žemyne Suomijos sostinė Stokholmas. Jis surinko tiek pat balų, kaip ir Kopenhaga. Kokteilis bare čia kainuoja 13,5 euro.

Europietiško dešimtuko paskutinėje vietoje Amsterdamas – 199 balai. Greito maisto restorane čia pavyks papieti už 7 eurus.

Panašūs skelbimai

Už kiek dabar galima nusipirkti tokį motociklą, kaip nuotraukoje

Už kiek dabar galima nusipirkti tokį motociklą, kaip nuotraukoje

H-D FXR S – taip vadinamas motociklas, kuriuo Miki Riurkas važinėjo filme „Harley-Davidson ir Marlboro“ Jo išskirtinė savybė didelis variklis (apytiksliai 1300 kubinių centimetrų). Jis buvo modifikuotas tam, kad atrodytų efektyviau. Pavyzdžiui, perdirbta išmetimo sistema. Be to, jis unikaliai nudažytas – juodos spalvos su raudonomis liepsnomis. Šiandien Europoje toks standartinis motociklas kainuoja nuo 7 tūkstančių […]

Kur Vilniuje ir Kaune studentas patogiausia nuomotis butą?

Kur Vilniuje ir Kaune studentas patogiausia nuomotis butą?

Vilniuje ir Kaune patogiausia nuomotis butą dažnai priklauso nuo studento poreikių, biudžeto ir pageidavimų, tačiau kiekviename mieste yra keletas miegamųjų rajonų iš kurių patogiausia važiuoti į paskaitas. Žinoma, jeigu jūs nesinuomojate buto ar kambario prie pat aukštosios mokyklos. Vilniuje: Kaune: Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į transporto patogumą, artumą prie universitetų ir asmeninius poreikius. Taip pat verta […]

Interjero dizaineris ir psichologas – kodėl jie ne visada sutars kurdami buto interjerą

Interjero dizaineris ir psichologas – kodėl jie ne visada sutars kurdami buto interjerą

Dažnai žiūrėdami į nuomojamo buto nuotraukas varviname seilę – viskas gražu, tvarkinga, minkštasuoliai tarsi traukia prisėsti. Tačiau pamirštame, o tiksliau nežinome, kai kurių niuansų. Grožis ne visada patogus, o ryškios spalvos, kurios nuostabiai atrodo socialiniuose tinkluose talpinamose nuotraukose, bėgant laikui gali tapti erzinančiu dirgikliu. Taigi, kur prasilenkia psichologai ir interjero dizaineriai. Nors žodis „namai“ šeimoms […]