Brangiausi Europos miestai

1

Ekonomistai nusprendė išsiaiškinti kuriuose Europos miestuose gyventi brangiausia. Apklausta 200 000 žmonių, gyvenančių 1600 pasaulio miestų ir gyvenviečių. Vertintos vidutinės maisto produktų ir būtinų paslaugų kainos. Šiame sąraše Senojo Žemyno rezultatai. Tyrime skaičiuotos ir vertintos maisto produktų, nuomos ar būsto išlaikymo, drabužių, transporto, medicinos paslaugų ir pramogų kainos. Taip išvestas vidutinis pragyvenimo kainos indeksas (Cost of Living Index). Vertinimo skalė – paimtas teorinis vidutinis statistinis miestas ir jam suteikta 100 balų. Priklausomai nuo rezultatų, kitos gyvenamosios vietos gavo daugiau ar mažiau balų už šį teorinį rodiklį.
Šiemet tokiu statistiniu vidutinioku tapo Praha, Čekijos sostinė. Jei kitame Europos didmiestyje pragyvenimas brangesnis nei Prahoje, jis gaus daugiau balų, kurie prilygsta kainų skirtumu procentais.

Pagal šį reitingą brangiausiu pasaulio, o tuo pačiu ir Senojo Žemyno, miestu pripažintas Londonas. Jo indeksas 280. Kalbant paprasčiau, norint gyventi Anglijos sostinėje reikės išleisti beveik tris kartus daugiau nei Prahoje. Vien nuolatinis mėnesinis transporto bilietas kainuoja 159 eurus. Dėl aukštų nuomos kainų dėl kiekvieno sąlyginai pigesnio objekto vyksta tikras karas.

Antroje vietoje Norvegijos sostinė Oslas, kurio indeksas 267. Padoraus raudonojo vyno butelis čia kainuoja 21 euras.

Lyderių trejetuke ir Ženeva. Šveicarijos miesto indeksas 259. Vištos krūtinėlės kilogramas, kuris visame pasaulyje vienas pigiausių produktų, čia kainuoja 22 eurus.
Ketvirtoje vietoje kitas Šveicarijos miestas Ciurichas, kurio indeksas 256. Pavyzdžiui, 12 už 12 kiaušinių teks pakloti 5,2 euro. Paprasti nereceptiniai vaistai nuo peršalimo šešioms dienoms 14,5 euro. Pastebėsime, kad Niujorkas tik penktoje vietoje.

Trečias Šveicarijos miestas, patekęs į sąrašą, Lozana. Kuris tapo šeštu pagal brangumą miestu. Jis surinko 233 balus. Būtent čia pasiektas transporto kainų rekordas. Nuvažiuoti taksi aštuonis kilometrus kainuoja 28 eurus. Ekspertai juokauja, kad Lozanos gyventojams geriau investuoti į sportinius batelius nei į viešojo transporto bilietus. Sportinis inventorius kainuos pigiau nei viena ilgesnė kelionė taksi.

Aštuntoje vietoje pasaulyje ir šeštoje Europoje, įsitvirtino Prancūzijos sostinė Paryžius. Vidutinė buto nuoma per mėnesį čia kainuoja 2 600 eurų.

Dešimtuko apačioje Danijos sostinė Kopenhaga (septinta vieta Europoje). Miestas surinko 217 balų. Už didelį Coca Cola butelį čia teks pakloti 3,7 euro.

Haga surinko garbingus 204 balus ir tapo keturiolikta pasaulyje ir aštunta Europoje pagal pragyvenimo kainą. Batų pora čia vidutiniškai kainuoja 132 eurus. Dešimtoje vietoje Senajame Žemyne Suomijos sostinė Stokholmas. Jis surinko tiek pat balų, kaip ir Kopenhaga. Kokteilis bare čia kainuoja 13,5 euro.

Europietiško dešimtuko paskutinėje vietoje Amsterdamas – 199 balai. Greito maisto restorane čia pavyks papieti už 7 eurus.

Panašūs skelbimai

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijoje įtariamas korupcija suimtas Stavropolio krašto Valstybinės autoinspekcijos viršininkas. Kartu už grotų nukeliavo ir 35 jo pavaldiniai. Visi uniformuotieji įtariami sukūrę nusikalstamą grupuotę. Šiuo faktu, kaip rašo varlamov.ru, nesistebi net patys rusai. Tačiau kai internete pasklido šio viršininko namo, ar, greičiau, dvaro, nuotraukos, net prie korupcijos pratę rusai apstulbo. Tokia beskonybę, kuriai išleisti milijinai eurų, […]

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Milijardierius ir „Tesla“ bei „Space X“ įmonių bendrasavininkas milijardierius Ilonas Maskas gyvena kukliame 35 kvadratinių metrų ploto moduliniame name, kuriame yra tik patys būtiniausia patogumai. Apie tai rašo portalas delfi.lv. Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių dar prieš pusantrų metų pareiškė, jog planuoja atsikratyti „fizinio turto“ ir jau pardavė šešias jam priklausančias prabangias sodybas Kalifornijoje. Liko […]

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Kaunas dar tik vejasi Vilnių butų nuomos kainomis. Laikinojoje sostinėje algos kiek žemesnės, tuo pačiu ir butai pigesni. Kita specifika – daug kauniečių gyvena ne pačiame mieste, o priemiestyje, nes dėl miesto dydžio ir išvystytos infrastruktūros viską galima pasiekti pakankamai greitai. Užmetėme akį, kokį butą Kaune galima išsinuomoti mokant iki 100 eurų per mėnesį. Iš […]