Brangiausi Europos miestai

1

Ekonomistai nusprendė išsiaiškinti kuriuose Europos miestuose gyventi brangiausia. Apklausta 200 000 žmonių, gyvenančių 1600 pasaulio miestų ir gyvenviečių. Vertintos vidutinės maisto produktų ir būtinų paslaugų kainos. Šiame sąraše Senojo Žemyno rezultatai. Tyrime skaičiuotos ir vertintos maisto produktų, nuomos ar būsto išlaikymo, drabužių, transporto, medicinos paslaugų ir pramogų kainos. Taip išvestas vidutinis pragyvenimo kainos indeksas (Cost of Living Index). Vertinimo skalė – paimtas teorinis vidutinis statistinis miestas ir jam suteikta 100 balų. Priklausomai nuo rezultatų, kitos gyvenamosios vietos gavo daugiau ar mažiau balų už šį teorinį rodiklį.
Šiemet tokiu statistiniu vidutinioku tapo Praha, Čekijos sostinė. Jei kitame Europos didmiestyje pragyvenimas brangesnis nei Prahoje, jis gaus daugiau balų, kurie prilygsta kainų skirtumu procentais.

Pagal šį reitingą brangiausiu pasaulio, o tuo pačiu ir Senojo Žemyno, miestu pripažintas Londonas. Jo indeksas 280. Kalbant paprasčiau, norint gyventi Anglijos sostinėje reikės išleisti beveik tris kartus daugiau nei Prahoje. Vien nuolatinis mėnesinis transporto bilietas kainuoja 159 eurus. Dėl aukštų nuomos kainų dėl kiekvieno sąlyginai pigesnio objekto vyksta tikras karas.

Antroje vietoje Norvegijos sostinė Oslas, kurio indeksas 267. Padoraus raudonojo vyno butelis čia kainuoja 21 euras.

Lyderių trejetuke ir Ženeva. Šveicarijos miesto indeksas 259. Vištos krūtinėlės kilogramas, kuris visame pasaulyje vienas pigiausių produktų, čia kainuoja 22 eurus.
Ketvirtoje vietoje kitas Šveicarijos miestas Ciurichas, kurio indeksas 256. Pavyzdžiui, 12 už 12 kiaušinių teks pakloti 5,2 euro. Paprasti nereceptiniai vaistai nuo peršalimo šešioms dienoms 14,5 euro. Pastebėsime, kad Niujorkas tik penktoje vietoje.

Trečias Šveicarijos miestas, patekęs į sąrašą, Lozana. Kuris tapo šeštu pagal brangumą miestu. Jis surinko 233 balus. Būtent čia pasiektas transporto kainų rekordas. Nuvažiuoti taksi aštuonis kilometrus kainuoja 28 eurus. Ekspertai juokauja, kad Lozanos gyventojams geriau investuoti į sportinius batelius nei į viešojo transporto bilietus. Sportinis inventorius kainuos pigiau nei viena ilgesnė kelionė taksi.

Aštuntoje vietoje pasaulyje ir šeštoje Europoje, įsitvirtino Prancūzijos sostinė Paryžius. Vidutinė buto nuoma per mėnesį čia kainuoja 2 600 eurų.

Dešimtuko apačioje Danijos sostinė Kopenhaga (septinta vieta Europoje). Miestas surinko 217 balų. Už didelį Coca Cola butelį čia teks pakloti 3,7 euro.

Haga surinko garbingus 204 balus ir tapo keturiolikta pasaulyje ir aštunta Europoje pagal pragyvenimo kainą. Batų pora čia vidutiniškai kainuoja 132 eurus. Dešimtoje vietoje Senajame Žemyne Suomijos sostinė Stokholmas. Jis surinko tiek pat balų, kaip ir Kopenhaga. Kokteilis bare čia kainuoja 13,5 euro.

Europietiško dešimtuko paskutinėje vietoje Amsterdamas – 199 balai. Greito maisto restorane čia pavyks papieti už 7 eurus.

Panašūs skelbimai

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Brokeris Mantas Mikočiūnas pasidalino įžvalgomis, kas vyksta butų nuomos rinkoje. Jo nuomone, kainų augimo, ar bent jau stabilizacijos, perspektyvos daugiau nei miglotos, nes pasiūla auga kartais. Pateikiame šį komentarą:„Nuomos rinkoje dedasi įdomūs dalykai – situacija ėmė keistis vos per mėnesį. Nuo pavasario Vilniuje nuomojamų butų pasiūla niekaip neperlipdavo vidutiniškai 500 būstų, o va rugpjūtį staigiai […]

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Kaip sako liaudies patarlė, kiekvienas lietuvis per vasaros atostogas turi atlikti du būtinus poilsinius veiksmus: nuvažiuoti į Palangą ir plaukti baidarėmis. Apie baidares šį kartą nekalbėsime, tačiau apie prabangius apartamentus, skirtus tiek trumpalaikei nuomai, tiek šeimos poilsiui prie jūros, taip. Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą […]

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Prabangių gyvenamųjų priekabų gamintojas „Bowlus“ paskelbė apie naujos visiškai elektrinės transporto priemonės „Volterra“ paleidimą į rinką. Tai, kaip teigiama, pirmoji pasaulyje masinės gamybos elektrinė transporto priemonė ant ratų. Beveik neįmanoma nepastebėti „Bowlus“ kelionių priekabos automobilių sraute. Poliruotą išorę su retro aerodinaminiu stiliumi atsveria itin modernus interjeras. Dabar naujas modelis, panašus į kitus „Bowlus“ pasiūlymus, tačiau […]