Butas studija

Butas studija (nepainioti su garso įrašų ar kūrybine studija) tai paprastai vieno kambario butas, kuriame vienoje erdvėje gyvenamoji patalpa ir virtuvė. Nepainiokite gyvenamosios patalpos su viešbučių versle naudojamu terminu „studio“. Taip tiesiog apibūdinamas didesnis nei standartinis numeris.Nors skamba meniškai, tačiau tai paprastai didmiesčių gyventojų, kurie nori sutaupyti ar neturi pinigų didesniam būstui, pasirinkimas. Tokias erdves mėgsta ir kūrybiškas jaunimas, savo būstą naudojantis ir kaip dirbtuves.

Savaime suprantama, gyvenimo sąlygos čia kur kas geresnės nei sovietmečio bendrabučiuose.  Ten žmonės gyvendavo atskiruose kambariuose, tačiau komunaliniai patogumai (dušas, tualetai) buvo bendri visam aukštui.  Bendra buvo ir virtuvė, skirta keliems ar keliolikai kambarių.  Tik vėliau statyti bendrabučiai, kuriuose sanitariniai mazgai priskirti nebe visam aukštui, bet keliems kambariams. Iš dalies šis modelis šiandien taikomas jaunimo svečių namuose (hosteliuose). Ten apsistoja pačios pigiausios nakvynės ieškantys žmonės, dėl kainos pasiryžę susitaikyti su nepatogumais.

Butas studija, kaip gyvenamoji erdvė, buvo sukurta Jungtinėse Amerikos Valstijose apie 1920 m. Tokio būsto tėvas architektas Liudvigas Misas van der Rozas (Ludwig Mies van der Rohe). Šis vokiečių kilmės architektas buvo vienas iš XX a. miestų veido autorių. Jo lengva ranka sukurti studijų planai ir pagal juos pastatyti namai buvo graibstomi amerikiečių ir europiečių jaunimo, norinčio pabėgti nuo klasikinio XIX a. stiliaus. Kūrybiškus žmones traukė patalpos be vidinių sienų. Gyvenimas atviroje erdvėje buvo tarsi protestas prieš sustabarėjusią visuomenę.

Nuomojant ir parduodant butus studijas jie tradiciškai skirstomi į keletą segmentų. Vieni tai pigiausias naujos statybos gyvenamasis plotas – nedidelės, keliolikos kvadratinių metrų – gyvenamosios patalpos skirtos naujakuriams, studentams ar naujame mieste norintiems įsitvirtinti migrantams. Gyvenimo sąlygos jose geresnės nei kelių ar keliolikos žmonių bendrai nuomojamuose namuose ar dideliuose butuose. Kaina mažesnė nei tradicinio vieno kambario buto su atskira virtuve. Toks būsta populiarus didmiesčiuose.

Kitas segmentas tai didelės, prabangiai įrengtos studijos, skirtos turtingiems keistuoliams ir menininkams, mėgstantiems kūrybišką interjerą ir atviras erdves.

Kalbant apie Lietuvą, tradicinių studijų pas mus nedaug. Naujos statybos namuose populiaresni tradiciniai butai. Šiek tiek jų yra pajūrio miestuose – Nidoje, Palangoje. Vakaruose, nes jos tinka trumpalaikei nuomai. Komfortiškai įrengtų studijų galima rasti daugumoje Viduržemio jūros kurortų ir Europos didmiesčiuose.

Panašūs skelbimai

Kaip atrodo kotedžas, kainuojantis 5 milijonus JAV dolerių ir kiek kainuoja jį išlaikyt

Kaip atrodo kotedžas, kainuojantis 5 milijonus JAV dolerių ir kiek kainuoja jį išlaikyt

Deja, tai ne Lietuva – prabangus ir žalias Maskvos rajonas, kur gyvena turtingi verslininkai ir žvaigždės. Ne bet kam čia leidžiama net turinti eurų, įsigyti būstą. Bendras dviejų aukštų buto plotas 460 kvadratinių metrų, o dizainą sukūrę britas, kurio specializacija – ypatingai brangių jachtų interjeras. Tokios detalės, kaip sporto salė ar mechaninis pianinas tik gėlytės. […]

Brangiai apmokamo Maskvos fotografo butas – čigoniškas minimalizmas

Brangiai apmokamo Maskvos fotografo butas – čigoniškas minimalizmas

Albertas žinomas Maskvos fotografas. Ne pats pigiausias, švelniai pasakius, nes bet kas tokio buto prabangiame rajone neperka. Jo butas pasižymi tuo, kad nuolat keičiasi – remontas vyksta nuolat – ir čia nuolat kaupiasi nauji daiktai. 90 kvadratinių metrų įtalpinta viskas, nuo darbo kambario iki sporto salės. Pats savininkas sako, kad visos erdvės peržvelgiamos. Tai butas […]

„Nidos banga“ – kaip atrodo viduje

„Nidos banga“ – kaip atrodo viduje

Rekordiniu sandoriu Lietuvos pajūrio nekilnojamo turto rinkoje tapęs viešbutis „Nidos banga“ po atsinaujinimo pradeda veiklą. Už daugiau nei 6 mln. eurų viešbutį įsigiję nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ į jo atnaujinimą investavo 1 mln. eurų ir per tris mėnesius prikėlė naujam gyvenimui. „Išsikėlėme tikslą atidaryti viešbutį dar šią vasarą, patyrusios komandos dėka pavyko jį įgyvendinti. Viešbučio […]