Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

1

Butų kainos spėriai šauna aukštyn ir, kaip atrodo, jau pramušė debesis, tačiau sustoti neplanuoja. O kas laukia būsto nuomos kainų?

Būsto kainos nuosekliai kyla pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, o antrinėje pastebimas dar spartesnis jų augimas, rodo nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ duomenys. Būsto nuomos kainos sostinėje per pastarąjį pusmetį taip pat išaugo apie 13 proc.

„Būsto nuomos kainos Vilniuje šiemet ir toliau augs, kadangi rinkoje esantis nuomos pajamingumas dar nėra pasiekęs savo tikrosios vertės“, – teigia bendrovės „Mano numai“, valdančios prekės ženklą „Numai“, vadovas Aurimas Čiagus, rašoma pranešime spaudai.

Naujų būstų pasirinkimas – tik „ant popieriaus“

Įmonės duomenimis, šiuo metu pirminėje Vilniaus būsto rinkoje pirkėjai gali rasti apie 2700 būstų. Vidutinis šiuo metu parduodamų butų su daline apdaila plotas yra 52 kv. m., o kaina siekia apie 140 tūkst. eurų arba 2,6 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

„Verta pastebėti, kad vos 12 proc. šios pasiūlos sostinėje jau yra pastatyta. Tai reiškia, kad didžioji dalis klientų būstą gali rinktis tik „ant popieriaus“, – sako A. Čiagus.

Pasak jo, šiuo metu pirminėje rinkoje parduodamų būstų kaina ir plotas yra labai panašūs į gruodžio mėnesį parduoto NT kainas.

„Gruodžio mėnesį pirminėje rinkoje fiksavome 425 pardavimus. Iš viso būstus išsipardavė 7 projektai, dar 3 nauji projektai praėjusių metų paskutinį mėnesį rinkai pasiūlė 308 naujus būstus“, – sako A. Čiagus.

Šiuo metu antrinėje būsto rinkoje vidutinė parduodamo buto kaina su pilna apdaila siekia 170 tūkst. eurų, o vidutinis plotas – 63 kv. m. Palyginimui, gruodį vidutinė parduoto būsto su pilna apdaila kaina buvo apie 132 tūkst. eurų, o vidutinis plotas siekė 54 kv. m.

„Sostinėje nuosekliai kylant gyvenamojo NT kainoms esminis trikdis įsigyti būstą bus susijęs su finansais – pradinio įnašo neturėjimu. Būsimiems pirkėjams sukaupus reikiamą įnašą gali tekti nusivilti – būstų kainos gali būti pakilusios ir teks papildomai taupyti“, – aiškina A. Čiagus.

Auga nuomos kainos

Pasak A. Čiagaus, Vilniuje stebimas ir būsto nuomos kainų augimas: per pastarąjį pusmetį būsto nuomos kaina antrinėje rinkoje Vilniuje padidėjo 13 proc. arba maždaug 65 eurais per mėnesį.  Gruodį vidutinė nuomos kaina už 50 kv. m. dviejų kambarių butą Vilniuje siekė apie 550 eurų per mėnesį.

„Dar balandį, staigiai pradėjus augti būsto kainoms, nuomos pajamingumas smuko. Tuo metu būsto kainos augo sparčiau nei nuoma, kas ir lėmė sumažėjusį pajamingumą. Bet jau nuo birželio mėnesio pajamingumas nuosekliai augo, ir iki metų pabaigos stabilizavosi ties 5,5 proc.“, – sako A. Čiagus.

Jo teigimu, šiuo metu labiausiai apsimoka nuomoti (ir labiausiai neapsimoka nuomotis) 1 ir 3 kambarių butus, kurių metinis nuomos pajamingumas didžiausias.

„Numai“ yra pirmoji nepriklausoma „Nuomokis ir pirk“ paslaugos teikėja Europos Sąjungoje. Veiklą pradėjusi 2019 m. gegužę, kompanija šiuo metu yra įsigijusi ir išnuomojusi daugiau nei 100 būstų, kurių vertė siekia daugiau nei 15 mln. eurų. Skaičiuojama, kad ateityje portfelio potencialas vien Lietuvos rinkoje gali siekti 100 mln. eurų.

Šiuo metu kompanija gyvenamosios paskirties objektus padeda įsigyti Vilniuje, Kaune ir Taline. 

Panašūs skelbimai

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Brokeris Mantas Mikočiūnas pasidalino įžvalgomis, kas vyksta butų nuomos rinkoje. Jo nuomone, kainų augimo, ar bent jau stabilizacijos, perspektyvos daugiau nei miglotos, nes pasiūla auga kartais. Pateikiame šį komentarą:„Nuomos rinkoje dedasi įdomūs dalykai – situacija ėmė keistis vos per mėnesį. Nuo pavasario Vilniuje nuomojamų butų pasiūla niekaip neperlipdavo vidutiniškai 500 būstų, o va rugpjūtį staigiai […]

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Kaip sako liaudies patarlė, kiekvienas lietuvis per vasaros atostogas turi atlikti du būtinus poilsinius veiksmus: nuvažiuoti į Palangą ir plaukti baidarėmis. Apie baidares šį kartą nekalbėsime, tačiau apie prabangius apartamentus, skirtus tiek trumpalaikei nuomai, tiek šeimos poilsiui prie jūros, taip. Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą […]

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Prabangių gyvenamųjų priekabų gamintojas „Bowlus“ paskelbė apie naujos visiškai elektrinės transporto priemonės „Volterra“ paleidimą į rinką. Tai, kaip teigiama, pirmoji pasaulyje masinės gamybos elektrinė transporto priemonė ant ratų. Beveik neįmanoma nepastebėti „Bowlus“ kelionių priekabos automobilių sraute. Poliruotą išorę su retro aerodinaminiu stiliumi atsveria itin modernus interjeras. Dabar naujas modelis, panašus į kitus „Bowlus“ pasiūlymus, tačiau […]