Didžiausias pasaulio biuro pastatas

1

Pentagonas, kuriame įsikūrusi Jungtinių Amerikos Valstijų Gynybos ministerija ir armijos vadovybė, vadinamas didžiausiu pasaulio biuro pastatu.Jis sto Virdžinijos valstijoje, netoli nuo Vašingtono. Pavadinimą gavo dėl formos – statinys penkiakampo formos.

Didžiausio pasaulio biuro statyba baigta 1943 m. Kiekvienos iš penkių „atšakų“ ilgis 281 m. Perimetras 1405 m. Koridorių ilgis 28 kilometrai. Bendras visų penkių aukštų plotas 604 000 kvadratinių metrų. Pastate penki aukštai virš žemės ir du po žeme. Požeminės dalies aukštis 23,5 m. Statinyje 7 754 langai. Čia dirba 26 000 žmonių.
Komplekse yra vidinis kiemas, kuriame veikia maisto prekių parduotuvė, skirta darbuotojams. Čia auga ąžuolai. Biuro legenda byloje, kad šaltojo karo metais sovietų analitikai buvo nusprendę, jog po maisto prekių parduotuve įkurtas pagrindinis bunkeris, kuriame slepiasi aukščiausio rango JAV kariškiai. Tiesiog analitikai, žiūrėdami į palydovų nuotraukas, matė, jog būtent į maisto prekių parduotuvę įeina ir išeina daugiausia žmonių. Iškabos nuotraukose nesimatė. Dėl to ši vieta net pavadinta „epicentras“.

Nors Pentagonas griežtai saugomas, tačiau vestibiulyje įsikūrę daugybė parduotuvių, bankų ir kitų įstaigų, kurios aptarnauja darbuotojus. Šalia veikia gėlių, konditerijos ir juvelyrinių dirbinių parduotuvės. Vietinė legenda pasakoja, kad kariškių žmonos pyksta, jog jų sutuoktiniai paromis dingsta darbe. Todėl antrąsias puses tenka raminti gėlėmis, saldainiais, o kai kur nors pasaulyje nutinka krizė ir darbo valandų niekas neskaičiuoja, netgi juvelyriniais dirbiniais.

Įdomu tai, kad Pentagone dvigubai daugiau tualetų nei tokiam pastatui reikėtų pagal sanitarines normas. Tiesiog 1940 m., kai štabas buvo projektuojamas, Virdžinijoje dar veikė rasistiniai įstatymai, pagal kuriuos baltieji ir afroamerikiečiai turėjo vaikščioti į skirtingus tualetus. Tiesa, lentelių „baltiesiems“ ir „juodiesiems“, kurios buvo privalomos kitose įstaigose, čia nebuvo. Jas asmeniškai uždraudė tuometinis prezidentas Teodoras Ruzvletas.

2001 m. rugsėjo 11 dieną kompleksą atakavo teroristai. Savižudžiai, užgrobę keleivinį lėktuvą, trenkėsi į vieną iš fligelių, kuriame buvo įsikūrusi Karinio jūrų laivyno vadovybė. Atstatytame fligelyje dabar įrengtas memorialas žuvusiems per šį antpuolį.

Panašūs skelbimai

Už kiek dabar galima nusipirkti tokį motociklą, kaip nuotraukoje

Už kiek dabar galima nusipirkti tokį motociklą, kaip nuotraukoje

H-D FXR S – taip vadinamas motociklas, kuriuo Miki Riurkas važinėjo filme „Harley-Davidson ir Marlboro“ Jo išskirtinė savybė didelis variklis (apytiksliai 1300 kubinių centimetrų). Jis buvo modifikuotas tam, kad atrodytų efektyviau. Pavyzdžiui, perdirbta išmetimo sistema. Be to, jis unikaliai nudažytas – juodos spalvos su raudonomis liepsnomis. Šiandien Europoje toks standartinis motociklas kainuoja nuo 7 tūkstančių […]

Kur Vilniuje ir Kaune studentas patogiausia nuomotis butą?

Kur Vilniuje ir Kaune studentas patogiausia nuomotis butą?

Vilniuje ir Kaune patogiausia nuomotis butą dažnai priklauso nuo studento poreikių, biudžeto ir pageidavimų, tačiau kiekviename mieste yra keletas miegamųjų rajonų iš kurių patogiausia važiuoti į paskaitas. Žinoma, jeigu jūs nesinuomojate buto ar kambario prie pat aukštosios mokyklos. Vilniuje: Kaune: Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į transporto patogumą, artumą prie universitetų ir asmeninius poreikius. Taip pat verta […]

Interjero dizaineris ir psichologas – kodėl jie ne visada sutars kurdami buto interjerą

Interjero dizaineris ir psichologas – kodėl jie ne visada sutars kurdami buto interjerą

Dažnai žiūrėdami į nuomojamo buto nuotraukas varviname seilę – viskas gražu, tvarkinga, minkštasuoliai tarsi traukia prisėsti. Tačiau pamirštame, o tiksliau nežinome, kai kurių niuansų. Grožis ne visada patogus, o ryškios spalvos, kurios nuostabiai atrodo socialiniuose tinkluose talpinamose nuotraukose, bėgant laikui gali tapti erzinančiu dirgikliu. Taigi, kur prasilenkia psichologai ir interjero dizaineriai. Nors žodis „namai“ šeimoms […]