Didžiausias pasaulio biuro pastatas

1

Pentagonas, kuriame įsikūrusi Jungtinių Amerikos Valstijų Gynybos ministerija ir armijos vadovybė, vadinamas didžiausiu pasaulio biuro pastatu.Jis sto Virdžinijos valstijoje, netoli nuo Vašingtono. Pavadinimą gavo dėl formos – statinys penkiakampo formos.

Didžiausio pasaulio biuro statyba baigta 1943 m. Kiekvienos iš penkių „atšakų“ ilgis 281 m. Perimetras 1405 m. Koridorių ilgis 28 kilometrai. Bendras visų penkių aukštų plotas 604 000 kvadratinių metrų. Pastate penki aukštai virš žemės ir du po žeme. Požeminės dalies aukštis 23,5 m. Statinyje 7 754 langai. Čia dirba 26 000 žmonių.
Komplekse yra vidinis kiemas, kuriame veikia maisto prekių parduotuvė, skirta darbuotojams. Čia auga ąžuolai. Biuro legenda byloje, kad šaltojo karo metais sovietų analitikai buvo nusprendę, jog po maisto prekių parduotuve įkurtas pagrindinis bunkeris, kuriame slepiasi aukščiausio rango JAV kariškiai. Tiesiog analitikai, žiūrėdami į palydovų nuotraukas, matė, jog būtent į maisto prekių parduotuvę įeina ir išeina daugiausia žmonių. Iškabos nuotraukose nesimatė. Dėl to ši vieta net pavadinta „epicentras“.

Nors Pentagonas griežtai saugomas, tačiau vestibiulyje įsikūrę daugybė parduotuvių, bankų ir kitų įstaigų, kurios aptarnauja darbuotojus. Šalia veikia gėlių, konditerijos ir juvelyrinių dirbinių parduotuvės. Vietinė legenda pasakoja, kad kariškių žmonos pyksta, jog jų sutuoktiniai paromis dingsta darbe. Todėl antrąsias puses tenka raminti gėlėmis, saldainiais, o kai kur nors pasaulyje nutinka krizė ir darbo valandų niekas neskaičiuoja, netgi juvelyriniais dirbiniais.

Įdomu tai, kad Pentagone dvigubai daugiau tualetų nei tokiam pastatui reikėtų pagal sanitarines normas. Tiesiog 1940 m., kai štabas buvo projektuojamas, Virdžinijoje dar veikė rasistiniai įstatymai, pagal kuriuos baltieji ir afroamerikiečiai turėjo vaikščioti į skirtingus tualetus. Tiesa, lentelių „baltiesiems“ ir „juodiesiems“, kurios buvo privalomos kitose įstaigose, čia nebuvo. Jas asmeniškai uždraudė tuometinis prezidentas Teodoras Ruzvletas.

2001 m. rugsėjo 11 dieną kompleksą atakavo teroristai. Savižudžiai, užgrobę keleivinį lėktuvą, trenkėsi į vieną iš fligelių, kuriame buvo įsikūrusi Karinio jūrų laivyno vadovybė. Atstatytame fligelyje dabar įrengtas memorialas žuvusiems per šį antpuolį.

Panašūs skelbimai

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Butai investicijai, arba, išvertus iš liaudiškos ekonominės naujakalbės butas pensijai, tai ne vieno doro lietuvio svajonė. Žmonės puikiai supranta, kad Sodra pensijoje jais nepasirūpins, o gyventi norisi oriai. Todėl investuoja į nekilnojamąjį turtą, nes Lietuvos sąlygomis tai viena iš mažiausiai rizikingų ir stabiliausių investicijų.Žiūrint į pastarųjų metų kainų ir butų nuomos kainų šuolius ypatingai atsiperkanti. […]