Pentagonas, kuriame įsikūrusi Jungtinių Amerikos Valstijų Gynybos ministerija ir armijos vadovybė, vadinamas didžiausiu pasaulio biuro pastatu.Jis sto Virdžinijos valstijoje, netoli nuo Vašingtono. Pavadinimą gavo dėl formos – statinys penkiakampo formos.
Didžiausio pasaulio biuro statyba baigta 1943 m. Kiekvienos iš penkių „atšakų“ ilgis 281 m. Perimetras 1405 m. Koridorių ilgis 28 kilometrai. Bendras visų penkių aukštų plotas 604 000 kvadratinių metrų. Pastate penki aukštai virš žemės ir du po žeme. Požeminės dalies aukštis 23,5 m. Statinyje 7 754 langai. Čia dirba 26 000 žmonių.
Komplekse yra vidinis kiemas, kuriame veikia maisto prekių parduotuvė, skirta darbuotojams. Čia auga ąžuolai. Biuro legenda byloje, kad šaltojo karo metais sovietų analitikai buvo nusprendę, jog po maisto prekių parduotuve įkurtas pagrindinis bunkeris, kuriame slepiasi aukščiausio rango JAV kariškiai. Tiesiog analitikai, žiūrėdami į palydovų nuotraukas, matė, jog būtent į maisto prekių parduotuvę įeina ir išeina daugiausia žmonių. Iškabos nuotraukose nesimatė. Dėl to ši vieta net pavadinta „epicentras“.
Nors Pentagonas griežtai saugomas, tačiau vestibiulyje įsikūrę daugybė parduotuvių, bankų ir kitų įstaigų, kurios aptarnauja darbuotojus. Šalia veikia gėlių, konditerijos ir juvelyrinių dirbinių parduotuvės. Vietinė legenda pasakoja, kad kariškių žmonos pyksta, jog jų sutuoktiniai paromis dingsta darbe. Todėl antrąsias puses tenka raminti gėlėmis, saldainiais, o kai kur nors pasaulyje nutinka krizė ir darbo valandų niekas neskaičiuoja, netgi juvelyriniais dirbiniais.
Įdomu tai, kad Pentagone dvigubai daugiau tualetų nei tokiam pastatui reikėtų pagal sanitarines normas. Tiesiog 1940 m., kai štabas buvo projektuojamas, Virdžinijoje dar veikė rasistiniai įstatymai, pagal kuriuos baltieji ir afroamerikiečiai turėjo vaikščioti į skirtingus tualetus. Tiesa, lentelių „baltiesiems“ ir „juodiesiems“, kurios buvo privalomos kitose įstaigose, čia nebuvo. Jas asmeniškai uždraudė tuometinis prezidentas Teodoras Ruzvletas.
2001 m. rugsėjo 11 dieną kompleksą atakavo teroristai. Savižudžiai, užgrobę keleivinį lėktuvą, trenkėsi į vieną iš fligelių, kuriame buvo įsikūrusi Karinio jūrų laivyno vadovybė. Atstatytame fligelyje dabar įrengtas memorialas žuvusiems per šį antpuolį.
Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]
Palanga populiari kurortinė vieta Lietuvoje, turinti daugybę vietų, kur galite pasirinkti butą nuomai ir pėsčiomis pasiekti jūrą. Štai keletas vietų, kuriuose galite apsvarstyti naršydami nuomos skelbimus ar bookingo pasiūlymus: Atvykstant į Palangą, geriausia pasitikslinti su vietiniais nuomojimo agentūromis, naršyti internete ir ieškoti butų per populiarius nuomos svetaines ar programėles. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite pasirinkti […]
Buto nuomos sutartis yra teisinis dokumentas, kuriame nustatomos taisyklės ir sąlygos tarp nuomininko (nuomininko) ir nuomotojo (nuomotojo). Norint apsidrausti nuo nuostolių, svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžtos teisinės sąlygos ir atvejai, kuriuose šalys gali būti apsaugotos. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų įtraukti į buto nuomos sutartį: Visada būtina konsultuotis su teisininku ar teisinės konsultacijos […]