Gėlės biure įdomūs faktai ir augalų nauda

1

Daugybė tyrimų įrodymų, kad mikroklimatas, kuriame mes gyvename ir dirbame, lemia ne tik mūsų sveikatą, bet ir produktyvumą bei darbo rezultatus.

Jei patalpoje per karšta ar per šalta, mūsų organizmas žaibiškai reaguoja. Įjungiami apsauginiai mechanizmai, energija skiriama ne darbui, bet poilsiui, nes kūnas tarsi siekia pailsėti tokioje ekstremalioje atmosferoje. Produktyvumas tuo pačiu pastebimai mažėja, daugėja klaidų. Smegenys vis daugiau savo resursų atiduoda ne tai veiklai, kurios nori šeimininkas, bet tam, kad apsaugotų kūną nuo ligos ar įvairių organų funkcijų sutrikimų.

Iš kitos pusės, kai temperatūra komfortiška, oras gaivus ir deguonies pakankamai, biuro interjeras neblaško dėmesio, efektyvumas didėja. Keista, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių našiai plušėti darbdavio naudai, ne gausybė didžiulių televizorių, kuriais apkarstytos visos sienos, ne pati moderniausia biuro technika ir net ne prabangi sienų bei grindų danga. Paprastam “ofiso planktonui” geriau tiesiog kabinetuose ar didžiulėse erdvėse, kurios dabar madingos, augančios gėlės.

Net jei nėra modernių ir kokybiškų ventiliacijos sistemų, mūsų organizmams padeda vazoninės gėlės. Tai ne tik geresnis estetinis vaizdas, nes natūrali žalia spalva malonesnė už dizainerių sukurtas grožybes.

Pirmiausia, vazoninės gėlės, jei jos parinktos tinkamai, didina deguonies kiekį ir sugeria iškvėpuotą anglies dvideginį. Be to, augalai natūraliai reguliuoje patalpų drėgmę. Su tuo sunkiai susitvarko net modernios rekuperacijos sistemos. Dažnai biuruose būna tiesiog per sausa.  Augalai, jei jų užtenka, sugeba palaikyti apie 50% drėgnumą. Žmogui organizmui tai optimalios sąlygos. Ypatingai sausas oras kamuoja prasidėjus šildymo sezonui.

Kita, akimi nematoma, gėlių funkcija – jos naikina kenksmingus mikroorganizmus. Augalai išskiria fitocinidus, kurie naikina arba bent jau trukdo daugintis, kenksmingiems mikrobams.

Svarbu ir tai, kad kai biure daug augaglų, jie pagerina ir žmonių savijautą. Mažėja įtampa, nuolat žiūrint į kompiuterį ne taip skauda akys. Darbuotojams ne taip dažnai skauda galvą.

Svarbu ir tai, kad mažėja įtampa. Žmonėms tarsi išnyksta nerimas, irzlumas, kurie kamuoja daugumą, darbo dienas leidžiančių prie kompiuterių ekranų.

Apie kompiuterinę techniką reikia kalbėti atskirai. Ji skleidžia elektromagnetines bangas, kurios kenkia mūsų kūnui. Augalai dalį šių bangų sugeria. Svarbiausia gėliu ir kaktusų nestatyti per arti kompiuterių. Gyvi organizmai gali žūti.

Nors smulkmena, tačiau žmogus atsipalaiduoja vien keletą minučių žiūrėdamas į gėles. Ypatingai rudenį ir žiemą, kai už lango jau tamsu, o depresija taip ir taikosi įsisukti į smegenis.

Apželdinant biurą reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių ir nereiklių augalų. Juk savaitgaliais nevažinėsite į darbą vien tam, kad palaistytymėte gėles. Be to, gerai prigyja ir įvairios rūšys šviesiamėgių augalų. Apšvietimas biuruose pakankamai intensyvus. Lempos įjuntos vos ne ištisą parą.

 

Panašūs skelbimai

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijoje įtariamas korupcija suimtas Stavropolio krašto Valstybinės autoinspekcijos viršininkas. Kartu už grotų nukeliavo ir 35 jo pavaldiniai. Visi uniformuotieji įtariami sukūrę nusikalstamą grupuotę. Šiuo faktu, kaip rašo varlamov.ru, nesistebi net patys rusai. Tačiau kai internete pasklido šio viršininko namo, ar, greičiau, dvaro, nuotraukos, net prie korupcijos pratę rusai apstulbo. Tokia beskonybę, kuriai išleisti milijinai eurų, […]

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Milijardierius ir „Tesla“ bei „Space X“ įmonių bendrasavininkas milijardierius Ilonas Maskas gyvena kukliame 35 kvadratinių metrų ploto moduliniame name, kuriame yra tik patys būtiniausia patogumai. Apie tai rašo portalas delfi.lv. Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių dar prieš pusantrų metų pareiškė, jog planuoja atsikratyti „fizinio turto“ ir jau pardavė šešias jam priklausančias prabangias sodybas Kalifornijoje. Liko […]

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Kaunas dar tik vejasi Vilnių butų nuomos kainomis. Laikinojoje sostinėje algos kiek žemesnės, tuo pačiu ir butai pigesni. Kita specifika – daug kauniečių gyvena ne pačiame mieste, o priemiestyje, nes dėl miesto dydžio ir išvystytos infrastruktūros viską galima pasiekti pakankamai greitai. Užmetėme akį, kokį butą Kaune galima išsinuomoti mokant iki 100 eurų per mėnesį. Iš […]