Gėlės biure įdomūs faktai ir augalų nauda

1

Daugybė tyrimų įrodymų, kad mikroklimatas, kuriame mes gyvename ir dirbame, lemia ne tik mūsų sveikatą, bet ir produktyvumą bei darbo rezultatus.

Jei patalpoje per karšta ar per šalta, mūsų organizmas žaibiškai reaguoja. Įjungiami apsauginiai mechanizmai, energija skiriama ne darbui, bet poilsiui, nes kūnas tarsi siekia pailsėti tokioje ekstremalioje atmosferoje. Produktyvumas tuo pačiu pastebimai mažėja, daugėja klaidų. Smegenys vis daugiau savo resursų atiduoda ne tai veiklai, kurios nori šeimininkas, bet tam, kad apsaugotų kūną nuo ligos ar įvairių organų funkcijų sutrikimų.

Iš kitos pusės, kai temperatūra komfortiška, oras gaivus ir deguonies pakankamai, biuro interjeras neblaško dėmesio, efektyvumas didėja. Keista, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių našiai plušėti darbdavio naudai, ne gausybė didžiulių televizorių, kuriais apkarstytos visos sienos, ne pati moderniausia biuro technika ir net ne prabangi sienų bei grindų danga. Paprastam “ofiso planktonui” geriau tiesiog kabinetuose ar didžiulėse erdvėse, kurios dabar madingos, augančios gėlės.

Net jei nėra modernių ir kokybiškų ventiliacijos sistemų, mūsų organizmams padeda vazoninės gėlės. Tai ne tik geresnis estetinis vaizdas, nes natūrali žalia spalva malonesnė už dizainerių sukurtas grožybes.

Pirmiausia, vazoninės gėlės, jei jos parinktos tinkamai, didina deguonies kiekį ir sugeria iškvėpuotą anglies dvideginį. Be to, augalai natūraliai reguliuoje patalpų drėgmę. Su tuo sunkiai susitvarko net modernios rekuperacijos sistemos. Dažnai biuruose būna tiesiog per sausa.  Augalai, jei jų užtenka, sugeba palaikyti apie 50% drėgnumą. Žmogui organizmui tai optimalios sąlygos. Ypatingai sausas oras kamuoja prasidėjus šildymo sezonui.

Kita, akimi nematoma, gėlių funkcija – jos naikina kenksmingus mikroorganizmus. Augalai išskiria fitocinidus, kurie naikina arba bent jau trukdo daugintis, kenksmingiems mikrobams.

Svarbu ir tai, kad kai biure daug augaglų, jie pagerina ir žmonių savijautą. Mažėja įtampa, nuolat žiūrint į kompiuterį ne taip skauda akys. Darbuotojams ne taip dažnai skauda galvą.

Svarbu ir tai, kad mažėja įtampa. Žmonėms tarsi išnyksta nerimas, irzlumas, kurie kamuoja daugumą, darbo dienas leidžiančių prie kompiuterių ekranų.

Apie kompiuterinę techniką reikia kalbėti atskirai. Ji skleidžia elektromagnetines bangas, kurios kenkia mūsų kūnui. Augalai dalį šių bangų sugeria. Svarbiausia gėliu ir kaktusų nestatyti per arti kompiuterių. Gyvi organizmai gali žūti.

Nors smulkmena, tačiau žmogus atsipalaiduoja vien keletą minučių žiūrėdamas į gėles. Ypatingai rudenį ir žiemą, kai už lango jau tamsu, o depresija taip ir taikosi įsisukti į smegenis.

Apželdinant biurą reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių ir nereiklių augalų. Juk savaitgaliais nevažinėsite į darbą vien tam, kad palaistytymėte gėles. Be to, gerai prigyja ir įvairios rūšys šviesiamėgių augalų. Apšvietimas biuruose pakankamai intensyvus. Lempos įjuntos vos ne ištisą parą.

 

Panašūs skelbimai

Rūmai ant ratų: kaip gyvena prabangiausių Amerikos vilkikų vairuotojai

Rūmai ant ratų: kaip gyvena prabangiausių Amerikos vilkikų vairuotojai

Didžiulius JAV plotus maišantys milžiniški vilkikai nepalieka abejingų. Nereikia būti profesionaliu vairuotoju ar logistu, kad pamačius šį monstrą ant ratų veido nenušviestų šypsena. Jie tarsi gerieji milžinai, kuriuos vairuoti kiekvieno vaiko svajonė. O kaip gyvena realiai juos vairuojantys žmonės? Iš karto galime pasakyti, kad tokių sąlygų nerasite net kai kuriuose nuomojamuose butuose Vilniuje, Kaune ar […]

Kokio dydžio būsto nori lietuviai

Kokio dydžio būsto nori lietuviai

Būstas vienas iš svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime ir kiekvienas trokšto didelio bei komfortiško buto ar namo, nepaisant to, kad viešųjų ryšių specialistai jau sugebėjo išrasti tokius lozungus kaip „lietuviai pamėgo mažus būstus” ar „lietuviai nebeperka perteklinio ploto”. Tačiau dauguma atvejų neperka, nes tiesiog neįperka. O kokio iš tiesų būsto nori lietuviai. Tą pasako šis tyrimas. […]

Būsto nuomos sutartis – kaip ją registruoti Registrų centre

Būsto nuomos sutartis – kaip ją registruoti Registrų centre

Būsto nuomos sutartis vienas iš esminių dokumentų, kuris reikalingas savininkui, kad būtų galima išreikalauti patirtą žalą, jei tokios nutiks, būtų ką deklaruoti Valstybinei mokesčių inspekcijai, kai ateis laikas sumokėti mokesčius. Iš kitos pusės, ji naudinga ir nuomoninkui – taip galima gauti įvairią paramą ir apsisaugoti nuo būsto savininkų piktnaudžiavimo. Šiais metais pastebimai išaugo būsto nuomos […]