Gėlės biure įdomūs faktai ir augalų nauda

Daugybė tyrimų įrodymų, kad mikroklimatas, kuriame mes gyvename ir dirbame, lemia ne tik mūsų sveikatą, bet ir produktyvumą bei darbo rezultatus.

 

Jei patalpoje per karšta ar per šalta, mūsų organizmas žaibiškai reaguoja. Įjungiami apsauginiai mechanizmai, energija skiriama ne darbui, bet poilsiui, nes kūnas tarsi siekia pailsėti tokioje ekstremalioje atmosferoje. Produktyvumas tuo pačiu pastebimai mažėja, daugėja klaidų. Smegenys vis daugiau savo resursų atiduoda ne tai veiklai, kurios nori šeimininkas, bet tam, kad apsaugotų kūną nuo ligos ar įvairių organų funkcijų sutrikimų.

Iš kitos pusės, kai temperatūra komfortiška, oras gaivus ir deguonies pakankamai, biuro interjeras neblaško dėmesio, efektyvumas didėja. Keista, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių našiai plušėti darbdavio naudai, ne gausybė didžiulių televizorių, kuriais apkarstytos visos sienos, ne pati moderniausia biuro technika ir net ne prabangi sienų bei grindų danga. Paprastam “ofiso planktonui” geriau tiesiog kabinetuose ar didžiulėse erdvėse, kurios dabar madingos, augančios gėlės.

Net jei nėra modernių ir kokybiškų ventiliacijos sistemų, mūsų organizmams padeda vazoninės gėlės. Tai ne tik geresnis estetinis vaizdas, nes natūrali žalia spalva malonesnė už dizainerių sukurtas grožybes.

Pirmiausia, vazoninės gėlės, jei jos parinktos tinkamai, didina deguonies kiekį ir sugeria iškvėpuotą anglies dvideginį. Be to, augalai natūraliai reguliuoje patalpų drėgmę. Su tuo sunkiai susitvarko net modernios rekuperacijos sistemos. Dažnai biuruose būna tiesiog per sausa.  Augalai, jei jų užtenka, sugeba palaikyti apie 50% drėgnumą. Žmogui organizmui tai optimalios sąlygos. Ypatingai sausas oras kamuoja prasidėjus šildymo sezonui.

Kita, akimi nematoma, gėlių funkcija – jos naikina kenksmingus mikroorganizmus. Augalai išskiria fitocinidus, kurie naikina arba bent jau trukdo daugintis, kenksmingiems mikrobams.

Svarbu ir tai, kad kai biure daug augaglų, jie pagerina ir žmonių savijautą. Mažėja įtampa, nuolat žiūrint į kompiuterį ne taip skauda akys. Darbuotojams ne taip dažnai skauda galvą.

Svarbu ir tai, kad mažėja įtampa. Žmonėms tarsi išnyksta nerimas, irzlumas, kurie kamuoja daugumą, darbo dienas leidžiančių prie kompiuterių ekranų.

Apie kompiuterinę techniką reikia kalbėti atskirai. Ji skleidžia elektromagnetines bangas, kurios kenkia mūsų kūnui. Augalai dalį šių bangų sugeria. Svarbiausia gėliu ir kaktusų nestatyti per arti kompiuterių. Gyvi organizmai gali žūti.

Nors smulkmena, tačiau žmogus atsipalaiduoja vien keletą minučių žiūrėdamas į gėles. Ypatingai rudenį ir žiemą, kai už lango jau tamsu, o depresija taip ir taikosi įsisukti į smegenis.

Apželdinant biurą reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių ir nereiklių augalų. Juk savaitgaliais nevažinėsite į darbą vien tam, kad palaistytymėte gėles. Be to, gerai prigyja ir įvairios rūšys šviesiamėgių augalų. Apšvietimas biuruose pakankamai intensyvus. Lempos įjuntos vos ne ištisą parą.

 

Panašūs skelbimai

Kaip atrodo kotedžas, kainuojantis 5 milijonus JAV dolerių ir kiek kainuoja jį išlaikyt

Kaip atrodo kotedžas, kainuojantis 5 milijonus JAV dolerių ir kiek kainuoja jį išlaikyt

Deja, tai ne Lietuva – prabangus ir žalias Maskvos rajonas, kur gyvena turtingi verslininkai ir žvaigždės. Ne bet kam čia leidžiama net turinti eurų, įsigyti būstą. Bendras dviejų aukštų buto plotas 460 kvadratinių metrų, o dizainą sukūrę britas, kurio specializacija – ypatingai brangių jachtų interjeras. Tokios detalės, kaip sporto salė ar mechaninis pianinas tik gėlytės. […]

Brangiai apmokamo Maskvos fotografo butas – čigoniškas minimalizmas

Brangiai apmokamo Maskvos fotografo butas – čigoniškas minimalizmas

Albertas žinomas Maskvos fotografas. Ne pats pigiausias, švelniai pasakius, nes bet kas tokio buto prabangiame rajone neperka. Jo butas pasižymi tuo, kad nuolat keičiasi – remontas vyksta nuolat – ir čia nuolat kaupiasi nauji daiktai. 90 kvadratinių metrų įtalpinta viskas, nuo darbo kambario iki sporto salės. Pats savininkas sako, kad visos erdvės peržvelgiamos. Tai butas […]

„Nidos banga“ – kaip atrodo viduje

„Nidos banga“ – kaip atrodo viduje

Rekordiniu sandoriu Lietuvos pajūrio nekilnojamo turto rinkoje tapęs viešbutis „Nidos banga“ po atsinaujinimo pradeda veiklą. Už daugiau nei 6 mln. eurų viešbutį įsigiję nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ į jo atnaujinimą investavo 1 mln. eurų ir per tris mėnesius prikėlė naujam gyvenimui. „Išsikėlėme tikslą atidaryti viešbutį dar šią vasarą, patyrusios komandos dėka pavyko jį įgyvendinti. Viešbučio […]