Gėlės biure įdomūs faktai ir augalų nauda

1

Daugybė tyrimų įrodymų, kad mikroklimatas, kuriame mes gyvename ir dirbame, lemia ne tik mūsų sveikatą, bet ir produktyvumą bei darbo rezultatus.

Jei patalpoje per karšta ar per šalta, mūsų organizmas žaibiškai reaguoja. Įjungiami apsauginiai mechanizmai, energija skiriama ne darbui, bet poilsiui, nes kūnas tarsi siekia pailsėti tokioje ekstremalioje atmosferoje. Produktyvumas tuo pačiu pastebimai mažėja, daugėja klaidų. Smegenys vis daugiau savo resursų atiduoda ne tai veiklai, kurios nori šeimininkas, bet tam, kad apsaugotų kūną nuo ligos ar įvairių organų funkcijų sutrikimų.

Iš kitos pusės, kai temperatūra komfortiška, oras gaivus ir deguonies pakankamai, biuro interjeras neblaško dėmesio, efektyvumas didėja. Keista, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių našiai plušėti darbdavio naudai, ne gausybė didžiulių televizorių, kuriais apkarstytos visos sienos, ne pati moderniausia biuro technika ir net ne prabangi sienų bei grindų danga. Paprastam “ofiso planktonui” geriau tiesiog kabinetuose ar didžiulėse erdvėse, kurios dabar madingos, augančios gėlės.

Net jei nėra modernių ir kokybiškų ventiliacijos sistemų, mūsų organizmams padeda vazoninės gėlės. Tai ne tik geresnis estetinis vaizdas, nes natūrali žalia spalva malonesnė už dizainerių sukurtas grožybes.

Pirmiausia, vazoninės gėlės, jei jos parinktos tinkamai, didina deguonies kiekį ir sugeria iškvėpuotą anglies dvideginį. Be to, augalai natūraliai reguliuoje patalpų drėgmę. Su tuo sunkiai susitvarko net modernios rekuperacijos sistemos. Dažnai biuruose būna tiesiog per sausa.  Augalai, jei jų užtenka, sugeba palaikyti apie 50% drėgnumą. Žmogui organizmui tai optimalios sąlygos. Ypatingai sausas oras kamuoja prasidėjus šildymo sezonui.

Kita, akimi nematoma, gėlių funkcija – jos naikina kenksmingus mikroorganizmus. Augalai išskiria fitocinidus, kurie naikina arba bent jau trukdo daugintis, kenksmingiems mikrobams.

Svarbu ir tai, kad kai biure daug augaglų, jie pagerina ir žmonių savijautą. Mažėja įtampa, nuolat žiūrint į kompiuterį ne taip skauda akys. Darbuotojams ne taip dažnai skauda galvą.

Svarbu ir tai, kad mažėja įtampa. Žmonėms tarsi išnyksta nerimas, irzlumas, kurie kamuoja daugumą, darbo dienas leidžiančių prie kompiuterių ekranų.

Apie kompiuterinę techniką reikia kalbėti atskirai. Ji skleidžia elektromagnetines bangas, kurios kenkia mūsų kūnui. Augalai dalį šių bangų sugeria. Svarbiausia gėliu ir kaktusų nestatyti per arti kompiuterių. Gyvi organizmai gali žūti.

Nors smulkmena, tačiau žmogus atsipalaiduoja vien keletą minučių žiūrėdamas į gėles. Ypatingai rudenį ir žiemą, kai už lango jau tamsu, o depresija taip ir taikosi įsisukti į smegenis.

Apželdinant biurą reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių ir nereiklių augalų. Juk savaitgaliais nevažinėsite į darbą vien tam, kad palaistytymėte gėles. Be to, gerai prigyja ir įvairios rūšys šviesiamėgių augalų. Apšvietimas biuruose pakankamai intensyvus. Lempos įjuntos vos ne ištisą parą.

 

Panašūs skelbimai

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Būtų kainos spėriai šauna aukštyn ir, kaip atrodo, jau pramušė debesis, tačiau sustoti neplanuoja. O kas laukia būsto nuomos kainų? Būsto kainos nuosekliai kyla pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, o antrinėje pastebimas dar spartesnis jų augimas, rodo nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ duomenys. Būsto nuomos kainos sostinėje per pastarąjį […]

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Iš pirmo žvilgsnio skelbimas nepretenzingas žanras. Svarbiausia jo funkcija tiesiog pranešti skaitytojui apie parduodamą objektą ir suteikti kuo detalesnę informaciją, kad būtų galima sutaupyti savo ir potencialaus pirkėjo ar potencialaus nuomotojo laiką. Tačiau skelbimą galima parašyti taip, kad jį noris skaityti net jei siūlomas daiktas nedomina. Šį kartą įkvėpmui kaip fesubuke parduodamas fotoaparatas. Fotoaparatęs matęs […]

Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų. Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas. Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina […]