Gėlės biure įdomūs faktai ir augalų nauda

1

Daugybė tyrimų įrodymų, kad mikroklimatas, kuriame mes gyvename ir dirbame, lemia ne tik mūsų sveikatą, bet ir produktyvumą bei darbo rezultatus.

Jei patalpoje per karšta ar per šalta, mūsų organizmas žaibiškai reaguoja. Įjungiami apsauginiai mechanizmai, energija skiriama ne darbui, bet poilsiui, nes kūnas tarsi siekia pailsėti tokioje ekstremalioje atmosferoje. Produktyvumas tuo pačiu pastebimai mažėja, daugėja klaidų. Smegenys vis daugiau savo resursų atiduoda ne tai veiklai, kurios nori šeimininkas, bet tam, kad apsaugotų kūną nuo ligos ar įvairių organų funkcijų sutrikimų.

Iš kitos pusės, kai temperatūra komfortiška, oras gaivus ir deguonies pakankamai, biuro interjeras neblaško dėmesio, efektyvumas didėja. Keista, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių našiai plušėti darbdavio naudai, ne gausybė didžiulių televizorių, kuriais apkarstytos visos sienos, ne pati moderniausia biuro technika ir net ne prabangi sienų bei grindų danga. Paprastam “ofiso planktonui” geriau tiesiog kabinetuose ar didžiulėse erdvėse, kurios dabar madingos, augančios gėlės.

Net jei nėra modernių ir kokybiškų ventiliacijos sistemų, mūsų organizmams padeda vazoninės gėlės. Tai ne tik geresnis estetinis vaizdas, nes natūrali žalia spalva malonesnė už dizainerių sukurtas grožybes.

Pirmiausia, vazoninės gėlės, jei jos parinktos tinkamai, didina deguonies kiekį ir sugeria iškvėpuotą anglies dvideginį. Be to, augalai natūraliai reguliuoje patalpų drėgmę. Su tuo sunkiai susitvarko net modernios rekuperacijos sistemos. Dažnai biuruose būna tiesiog per sausa.  Augalai, jei jų užtenka, sugeba palaikyti apie 50% drėgnumą. Žmogui organizmui tai optimalios sąlygos. Ypatingai sausas oras kamuoja prasidėjus šildymo sezonui.

Kita, akimi nematoma, gėlių funkcija – jos naikina kenksmingus mikroorganizmus. Augalai išskiria fitocinidus, kurie naikina arba bent jau trukdo daugintis, kenksmingiems mikrobams.

Svarbu ir tai, kad kai biure daug augaglų, jie pagerina ir žmonių savijautą. Mažėja įtampa, nuolat žiūrint į kompiuterį ne taip skauda akys. Darbuotojams ne taip dažnai skauda galvą.

Svarbu ir tai, kad mažėja įtampa. Žmonėms tarsi išnyksta nerimas, irzlumas, kurie kamuoja daugumą, darbo dienas leidžiančių prie kompiuterių ekranų.

Apie kompiuterinę techniką reikia kalbėti atskirai. Ji skleidžia elektromagnetines bangas, kurios kenkia mūsų kūnui. Augalai dalį šių bangų sugeria. Svarbiausia gėliu ir kaktusų nestatyti per arti kompiuterių. Gyvi organizmai gali žūti.

Nors smulkmena, tačiau žmogus atsipalaiduoja vien keletą minučių žiūrėdamas į gėles. Ypatingai rudenį ir žiemą, kai už lango jau tamsu, o depresija taip ir taikosi įsisukti į smegenis.

Apželdinant biurą reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių ir nereiklių augalų. Juk savaitgaliais nevažinėsite į darbą vien tam, kad palaistytymėte gėles. Be to, gerai prigyja ir įvairios rūšys šviesiamėgių augalų. Apšvietimas biuruose pakankamai intensyvus. Lempos įjuntos vos ne ištisą parą.

 

Panašūs skelbimai

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Butai investicijai, arba, išvertus iš liaudiškos ekonominės naujakalbės butas pensijai, tai ne vieno doro lietuvio svajonė. Žmonės puikiai supranta, kad Sodra pensijoje jais nepasirūpins, o gyventi norisi oriai. Todėl investuoja į nekilnojamąjį turtą, nes Lietuvos sąlygomis tai viena iš mažiausiai rizikingų ir stabiliausių investicijų.Žiūrint į pastarųjų metų kainų ir butų nuomos kainų šuolius ypatingai atsiperkanti. […]