Daugiausia kalinių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šioje valstybėje lengviausia pakliūti už grotų. Nors JAV gyvena 5% visų pasaulio žmonių, tačiau čia 25% visų planetos kalinių. Absoliučiais skaičiais, kalėjimuose Amerikoje dienas leidžia 2,2 žmonių. Antroje vietoje Rusija, kurioje išteisinamieji nuosprendžiau greičiau reta išimtis nei normali teisinė praktika. Kalinių čia 1,5 miljiono. Trečioje vietoje Kinija – kalėjimuose 870 000 šalies piliečių, nors gyventojų virš milijardo.
Storiausių piliečių valstybe galėtų būti pripažinta Nauru. 95% šios mažytės salos gyventojų turi antsvorį. Tiesiog nauriečiai per daug valgo ir per mažai juda. Galbūt salos plotas per mažas, kad būtų galima kasdien pasivaikščioti.
Maldivai tai valstybė, kuri gali greitai atsidurti po vandeniu. Dėl pasaulinio atšilimo kasmet vis daugiau šalies ploto pasiglemžia vandenynas.
Prancūzija valstybė, kurioje daugiausia skirtingų valandų juostų. Įskaičiavus užjūrio teritorijas, šalyje 12 laiko juostų. Jungtinėse Amerikos Valstijose 11, Rusijoje 9.
Guamas vienintelė pasaulio valstybė, kurioje keliams tiesti naudojamas ne smėlis, bet rifai. Čia tiesiog nėra smėlio, todėl asfaltas gaminamas iš susmulkintų koralų ir naftos.
Kanadoje daugiausia pasaulyje ežerų. Tiksliau, čia 60% visų planetos uždarų gėlo vandens telkinių. Jų daugiau kaip 3 000 000 ir vanduo užima 9% šalies teritorijos.
Libija pati sausringiausia šalis. 99% teritorijos dykuma. Kai kuriuose regionuose lietaus nebūna po kelis dešimtmečius.
Afganistanas pagrindinis pasaulio opijaus gamintojas. Nepaisant šalį okupavusių sąjungininkų pastangų, čia iki šiol pagaminama 95% viso planetos opijaus – žaliavos tokiems narkotikams kaip heroinas ir morfijus.
Rusijoje pagaminama daugiausia deguonies. Sibire auga 25% visų pasaulio miškų, kurie užima didesnį plotą nei Jungtinių Amerikos Valstijų kontinentinė dalis. Šiuose miškuose augantys medžiai ir tapo savotiškai planetos plaučiais.
Haitis, atvirkščiai, valstybė, kurioje mažiausiai miškų. Jie čia praktiškai pilnai iškirsti. Tai matyti net kosminių palydovų nuotraukose. Pagal atvaizdus galima aiškiai suprasti, kur eina Haičio ir Dominikos respublikos siena. Pastarojoje džiunglės vis dar auga.
Somalis pati karingiausia pasaulio valstybė. Global Peace Index organizacijos duomenimis, ši valstybė net aplenkė pilietinio karo draskomą Iraką. Blogiausia, kad Somalyje įsikūrę ne tik piratai. Ekstremistinės organizacijos nuolat rengia reidus į gretimas šalis. Vietiniams žmonėms tenka gyventi nuolatinio karo, pervesmų ir revoliucijų laikais. Dėl nuolatinių konfliktų Somalis viena skurdžiausių pasaulio valstybių, kur žmonėms trūksta net elementaraus maisto.
Kanadoje gyvena labiausia išsilavinę piliečiai. 50% gyventojų baigė bent jau vidurinę ar specialią profesinę mokyklą. Nuo Kanados pagal išsilavinimą šiek tiek atsilieka Izraelis 45% visų suaugusių žmonių turi vidurinei ar aukštesniajai mokyklai prilygstantį diplomą ir Japonija 44%.
Singapūras didžiausias pasaulio miestas valstybė.
Papua Naujoji Gvinėja gali pasigirti, kad jos teritorijoje vartojama daugiausia kalbų. Nors anglų tai oficiali kalba, tačiau tai tik formalumas. Angliškai kalba ir supranta tik 2% visų gyventojų. Šalies piliečiai bendrauja 820 kalbų ir dialektų. Tai 12% visame pasaulyje vartojamų kalbų.
Folklendai, priklausantys Didžiajai Britanijai, rekordininkai pagal avių, tenkančių vienam žmogui, skaičių. Čia gyvena 3 000 žmonių ir laikoma 500 000 avių. Nenuostabu, kad vilna ir mėsa pagrindiniai salų ekonomikos varikliai.
Mongolija gali pasigirti didžiausiais tyrais. Tai rečiausiai pasaulyje apgyventa valstybė. Tankumas 4 žmonės kiekviename 1,5 kvadratiniame kilometre. Palyginimui, Honkonge tokiame pat plote išsitenka 340 000 žmonių.
Rusijoje daugiausia pasaulyje tankų. Šalis jų turi 21 000, Antroje vietoje Jungtinės Amerikos Valstijos – 16 000 šarvuotų mašinų.
Nigerijoje patys jauniausi pasaulio gyventojai. Pusė šalies piliečių jaunesni kaip 15 metų. 80% šalies teritorijos tai dykuma.
Malta šalis, kurios daugiausia piliečių gyvena ne pačios valstybės teritorijoje. Po kelių ekonominių krizių ir emigracijos bangų, dabar daugiau maltiečių gyvena svetimuose kraštuose nei gimtinėje. Kurioje vietoje pagal šį rodiklį Lietuva statistika nutyli.
Indija pati margiausia pasaulio valstybė. Skaičiuojant statistikai, pagal skirtumus ir margumą religijoje, klimate, kalbose, etninėje sudėtyje Indija arba pirmoje arba antroje vietoje.
H-D FXR S – taip vadinamas motociklas, kuriuo Miki Riurkas važinėjo filme „Harley-Davidson ir Marlboro“ Jo išskirtinė savybė didelis variklis (apytiksliai 1300 kubinių centimetrų). Jis buvo modifikuotas tam, kad atrodytų efektyviau. Pavyzdžiui, perdirbta išmetimo sistema. Be to, jis unikaliai nudažytas – juodos spalvos su raudonomis liepsnomis. Šiandien Europoje toks standartinis motociklas kainuoja nuo 7 tūkstančių […]
Vilniuje ir Kaune patogiausia nuomotis butą dažnai priklauso nuo studento poreikių, biudžeto ir pageidavimų, tačiau kiekviename mieste yra keletas miegamųjų rajonų iš kurių patogiausia važiuoti į paskaitas. Žinoma, jeigu jūs nesinuomojate buto ar kambario prie pat aukštosios mokyklos. Vilniuje: Kaune: Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į transporto patogumą, artumą prie universitetų ir asmeninius poreikius. Taip pat verta […]
Dažnai žiūrėdami į nuomojamo buto nuotraukas varviname seilę – viskas gražu, tvarkinga, minkštasuoliai tarsi traukia prisėsti. Tačiau pamirštame, o tiksliau nežinome, kai kurių niuansų. Grožis ne visada patogus, o ryškios spalvos, kurios nuostabiai atrodo socialiniuose tinkluose talpinamose nuotraukose, bėgant laikui gali tapti erzinančiu dirgikliu. Taigi, kur prasilenkia psichologai ir interjero dizaineriai. Nors žodis „namai“ šeimoms […]