Investicijos į sandėlių nuomą – savitarna

Prasidėjus krizei, investuotojai ieško sąlyginai saugių nišų. Bankai nepatikimi, akcijų ir valiutų bei žaliavų rinkos neprognozuojamos. Viena iš naujų tendencijų, plintanti Vakaruose, tai savitarnos sandėliai.Bandymų tokius kurti buvo ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, „daiktumotelis“. Kol kas ši niša Lietuvoje dar sparčiai nesivysto. Trukdo tai, kad stambus verslas mieliau dirba su dideliais klientais ir logistais. Be to, mūsų žmonės dar neįpratę naudotis tokiais sandėliais ir reikia nemenko įdirbio, kad rinka priimtų naują paslaugą. Iš kitos pusės, niša laisva, žaidėjų nedaug.

Vakaruose tai puikiai išvystytas verslo segmentas. Europos didmiesčiuose kiekvienas kvadratinis metras brangus ir žmonės ten stengiasi nesaugi retai naudojamų ar sezoninių daiktų namuose ar garažuose. Mieliau nuomoja vietas savitarnos sandėliuose.

Kas yra savitarnos sandėlis? Tai didelio ploto patalpos, išskaidytos į daugybę mažų erdvų ir netgi spintų bei lentynų. Žmonės čia gali laikyti baldus, dviračius, žiemines padangas. Pavyzdžiui, į tokias vietas patogu iškraustyti baldus pradedant namų remontą. Dažnai tokie sandėliai kuriami už miesto, tačiau jų pasiekiamumas turi būti geras.

Kitas tokių sandėlių klientų segmentas – smulkus verslas. Pavyzdžiui, internetinės parduotuvės. Jie tinka ir kai kurioms stambaus verslo bendrovėms, kurios paprastai turi bėdų saugodamos rinkodarai reikalingas medžiagas, retai naudojamą įrangą ir pan.

Kalbant apie nišą, didelių sandėlių savininkai paprastai nenori nuomoti mažesnius nei 1 000 kvadratinių metrų plotus. Daugumai reikia kur kas mažesnių erdvių, nes jos paprasčiausiai bus neišnaudojamos, o mokėti teks.

Istorija
Šiandien tokių sandėlių pasaulyje dešimtys tūkstančių. Kaip verslas jie užgimė Jungtinėse Amerikos Valstijos apie 1960 m. Nuo tada tik plečiasi, nes tokie sandėliai atitiko dažnai gyvenamąją vietą keičiančių amerikiečių skonį. Sprendžiant pagal įvairias apklausas, sandėlius nuomoja praktiškai visi suaugę šalies gyventojai.

Europoje taip pat auga tokių objektų paklausa. Dauguma būstų perkama kreditan. Racionalūs žmonės skaičiuoja, kad pigiau mokėti už vietą sandėlyje nei už papildomus gyvenamojo ploto kvadratinius metrus, kur bus saugomi ne patys reikalingiausi daiktai. Tuo labiau, kad ten ne tiek pusiau apleistų garažų ir sandėliukų, kaip pas mus po sovietmečio.

Savitarnos sandėlių paklausa auga tiek smulkaus verslo, tiek fizinių asmenų segmentuose. Sunkiais laikais įmonės visais įmanomais būdais stengiasi optimizuoti savo veiklą ir mažinti išlaidas. Vienas iš kelių – piginti biurų nuomą ir archyvus bei retai naudojamą biuro inventorių gabena į sandėlius.

Skaičiuojama, kad pasaulinėje rinkoje 60% sandėlių nuomojasi įmonės, 40% fiziniai asmenys. Įdomu tai, kad savitarnos sandėliai vieni mažiausiai nukentėįusių nuo finansų krizės JAV. Atvirkščiai, būtent tada paklausa viršijo pasiūlą. Tiesiog dėl didelės atleidimų bangos daugybei šeimų teko kraustytis į mažesnį būstą. Užgyventas turtas netilpdavo mažose erdvėse ir baldus bei buitinę techniką teko kažkur padėti. Pirkėjų naudotiems daiktams buvo nedaug.

Kaip įeiti į rinką
Šiems objektams pinigus mielai skiria investiciniai fondai. Juos traukia tai, kad naujam objektui, bent jau Vakarų Europoje, įeiti į rinką palyginti lengva. Tiksliau, nepalyginamai lengviau nei kitose nekilnojamojo turto sferose. Tokie sandėliai sąlyginai greitai atsiperka ir atneša stabilias pajamas. Kitas jų privalumas, kad nuomos kaina didėja sunkmečio metais, nes didėja paklausa.

Kitas tokių sandėlių privalumas – tapti jų dalyviu galima investavus tik keliolika tūkstančių litų.

Čia sandėliai Lietuvoje.

Panašūs skelbimai

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]

Taline elevatorių planuoja pritaikyti butams

Taline elevatorių planuoja pritaikyti butams

Nekilnojamojo turto bendrovė „Reterra“ Talino Nemmės rajone esančiame Hii mikrorajone sovietmečiu pastatytą elevatorių planuoja paversti gyvenamuoju pastatu, rašo portalas Delfi.ee. Tai bus unikali ir nepakartojama naujojo gyvenamojo rajono dalis. Rygoje taip pat gausu įvairių pramonės objektų, istorinių ir patrauklių negyvenamųjų pastatų, tarp kurių – sandėliai, pramoniniai pastatai, kurie laukia savo eilės atnaujinti ir pertvarkyti. Gali […]

Gyvenimas miniatiūriniame bute ar mažoje studijoje – kas tai

Gyvenimas miniatiūriniame bute ar mažoje studijoje – kas tai

„Mums su kate nereikia daug vietos“ Rusai puolė pirkti mini butus. Kaip jie išgyvena mažame būste? Daugeliu atvejų, kai kalbama apie būsto pirkimą, nemaža dalis rusų gali sau leisti tik pačius pigiausius, o tai reiškia, kompaktiškiausius butus. Natūralu, kad šiuo metu didžiausią paklausą turi studijos – nedideli butai, kuriuose kambarys ir virtuvė nėra atskirti siena, […]