Juodkalnija – įdomūs faktai

2

Juodkalnijos pakrantės ilgis 73 kilometrai. Nors jis trumpesnis nei Lietuvos valdoma pakrantė prie Baltijos jūros, tačiau šį plotelį kasmet aplanko 1,5 miljono turistų. Šalies Vyriausybė, norėdami pritraukti daugiau turistų, konstitucijoje net įrašė, kad Juodkalnija ekologiška valstybė. Šiuo metu saugomos teritorijos 8,1 % viso šalies ploto. Pagrindiniai saugotini objektai tai Durmitoro, Lovčeno, Biogradskaja kalno, kadaro ežero ir Proklete draustiniai.

Sostinė Cetina, tačiau didžiausias miestas Podgorica. Palyginimui, administracinėje sostinėje gyvena 16000, didžiausiame mieste 152000 žmonių.

Juodkalnija Nepriklausomybę gavo tik 2006 m. Iki tol kraštas buvo atsilikęs ir Jugoslavijos centrinės valdžios remiamas regionas. Suklestėjo turizmo dėka.

Gamtos mylėtojams šalis vienas iš privalomų lankytinų objektų. Taro upės kanjonas giliausias Europoje ir antras pagal gylį Europoje. Jo gylis 1300 metrų. Beje, Taro upė švariausia Europoje. Kalbama, kad galima gerti net nevirintą jos vandenį.

Juodkalnijoje auga ir seniausia pasaulyje alyvuogė. Prieš du tūkstančius metų ji išdygo netoli dabartinio Baro miesto. Nors medžio amžius labai garbus, tačiau jis iki šiol veda vaisius. Kasmet tūkstančiai turistų atvažiuoja prie šio gamtos stebuklo vien tam, kad paglostytų tūkstantmetę istoriją menančią žievę.

Juodkalnijos klimatas išskirtinis. Pavyzdžiui, ant Orjeno kalno įsikūręs kaimelis pats lietingiausias Europoje.

Juodkalnijoje yra ir viena iš seniausių Europos bažnyčių. Tai Švento Tifono bažnyčia Kotoro mieste, pastatyta dar 1166 m. Jis 69 senesnis nei garsioji Paryžiaus katedra.

Bojano upė vienintelė pasaulyje, kuri teka į abi puses. Kiek anksčiau tai buvo ir vienintelė Juodkalnijos upė, kurioje vyko laivyba.

Skadaro ežeras pats didžiausias Balkanuose. Jo plotas 475 kvadratiniai kilometrai.Čia gyvena dvi živų rušys, kurios nesutinkamos jokiame kitame vandens telkinyje.

Juodkalnijoje pats aukščiausias Europos automobilinis tiltas. Nutiestas per Taro upę 166 metrų aukštyje.

Juodkalnijoje taip pat yra aukščiausias Balkanų geležinkelio tiltas. Jo aukštis 198 metrai.

Kotoro mieste driekiasi pati siauriausia pasaulio gatvelė, kurios pavadinimas „leiskite praeiti“ Jos plotis toks, kad du žmonės šalia vienas kito eiti negali.

Ado Bojano saloje įsikūręs didžiausias Europos nudistų ir natūralistų centras.

Panašūs skelbimai

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]

Taline elevatorių planuoja pritaikyti butams

Taline elevatorių planuoja pritaikyti butams

Nekilnojamojo turto bendrovė „Reterra“ Talino Nemmės rajone esančiame Hii mikrorajone sovietmečiu pastatytą elevatorių planuoja paversti gyvenamuoju pastatu, rašo portalas Delfi.ee. Tai bus unikali ir nepakartojama naujojo gyvenamojo rajono dalis. Rygoje taip pat gausu įvairių pramonės objektų, istorinių ir patrauklių negyvenamųjų pastatų, tarp kurių – sandėliai, pramoniniai pastatai, kurie laukia savo eilės atnaujinti ir pertvarkyti. Gali […]

Gyvenimas miniatiūriniame bute ar mažoje studijoje – kas tai

Gyvenimas miniatiūriniame bute ar mažoje studijoje – kas tai

„Mums su kate nereikia daug vietos“ Rusai puolė pirkti mini butus. Kaip jie išgyvena mažame būste? Daugeliu atvejų, kai kalbama apie būsto pirkimą, nemaža dalis rusų gali sau leisti tik pačius pigiausius, o tai reiškia, kompaktiškiausius butus. Natūralu, kad šiuo metu didžiausią paklausą turi studijos – nedideli butai, kuriuose kambarys ir virtuvė nėra atskirti siena, […]