Kaimo turizmas Ispanijoje

Ispanijoje kaimo turizmas vienas iš labiausiai išvystytų visoje Europoje. Kaimo viešbučių, sodybų čia suskaičiuojama iki dešimties tūkstančių. Dėl konkurencijos siūloma tiek pažintinės kelionės vyndarystės regionuose, poilsis prie jūros ir ekskursijos, supažindinančios su šalies kultūra ir buitimi.

 

Tradicinis kaimo turizmo objektas Ispanijoje tai kaimo viešbutis (finca). Paprastai tai atskiras namas ar net visas ūkis, skirtas keliautojams. Tai gali būti ir kuklus namukas ir prabangi vila Kosta Dorada ar Kosta del Sol pajūrio provincijose, šalia kurių puoselėjami sodai ir stovi savo arklidės. Baskų krašte galite užsukti į tikrus prieš 300 metų statytus dvarus, kur alyvuogių aliejus dar spaudžiamas senoviniu rankiniu presu.

Kitas Ispanijoje paplitęs apgyvendinimo tipas tai kaza rurales (casa rurales). Nuo pirmojo finka jis skiriasi tuo, kad svečiai priimami ne specialiai pritaikytuose, bet eiliniuose šeimos namuose, kur, kai nėra poilsiautojų, žmonės tiesiog gyvena. Tik vasarą dalis tokio namo nuomojama. Panašiai, kaip Palangoje ar Nidoje. Šis nakvynės būdas tinka tiems, kurie mėgsta „iš vidaus“ pažinti kraštą.

Kalbant apie verslą, kaimo turizmas Ispanijoje tai patraukli investicija. Ypatingai prasidėjus krizei. Asturijoje ir Galicijoje namą, kuris tinka ir kaip vasarnamis jo savininkui ir kaip nuomojamas objektas, galima nusipirkti už 14-20 tūkstančių eurų.

Dar viena Ispanijos kaimo turizmo atšaka tai ekologinis turizmas. Dėl gražios ir nenuniokotos gamtos, į šalį traukia paukščių ir pėsčiųjų bei dviračių kelionių mėgėjai.  Čia pats didžiausias Europoje draustinis Los Picos de Europa, Sanabrijos ežeras, draustiniai Pirėnuose, Šiaurės Nevados parkas.

Draustiniuose ir šali jų nakvynę siūlo ne tik kaimo viešbučiai ir sodybos, bet ir refugio ir fonda. Čia rasite tik minimalius patogus, nedaug komforto, tačiau ir kaina bus atitinkama.

Panašūs skelbimai

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]

Taline elevatorių planuoja pritaikyti butams

Taline elevatorių planuoja pritaikyti butams

Nekilnojamojo turto bendrovė „Reterra“ Talino Nemmės rajone esančiame Hii mikrorajone sovietmečiu pastatytą elevatorių planuoja paversti gyvenamuoju pastatu, rašo portalas Delfi.ee. Tai bus unikali ir nepakartojama naujojo gyvenamojo rajono dalis. Rygoje taip pat gausu įvairių pramonės objektų, istorinių ir patrauklių negyvenamųjų pastatų, tarp kurių – sandėliai, pramoniniai pastatai, kurie laukia savo eilės atnaujinti ir pertvarkyti. Gali […]

Gyvenimas miniatiūriniame bute ar mažoje studijoje – kas tai

Gyvenimas miniatiūriniame bute ar mažoje studijoje – kas tai

„Mums su kate nereikia daug vietos“ Rusai puolė pirkti mini butus. Kaip jie išgyvena mažame būste? Daugeliu atvejų, kai kalbama apie būsto pirkimą, nemaža dalis rusų gali sau leisti tik pačius pigiausius, o tai reiškia, kompaktiškiausius butus. Natūralu, kad šiuo metu didžiausią paklausą turi studijos – nedideli butai, kuriuose kambarys ir virtuvė nėra atskirti siena, […]