Kaimo turizmo sodybos Didžiojoje Britanijoje

Didžioji Britanija Europinio kaimo turizmo verslo pradininkė. Būtent šioje valstybėje buvo sukurti standartai, kuriuose vėliau perėmė kitos valstybės. Pavyzdžiui, Anglijoje susiformavo žmonių, kurie naudojasi šiomis paslaugomis, aptarnavimo standartai.

 

Didžiojoje Britanijoje taip pat sukurta ir kaimo turizmo sodybų klasifikacijos sistema, kuri, nors ir pritaikyta prie vietinių sąlygų, paplito kitose valstybėse.

Didžiojoje Britanijoje populiariausi šie apgyvendinimo tipai:

1. Gyvenamajame ūkininko name priimami ir svečiai. Jiems patiekiami pusryčiai. Tuo pačiu šeima dažnai bendrauja su svečiai prie vieno stalo. Anglijos visuomenėje tai gan retas reiškinys, kai nepažįstami žmonės įsileidžiami į šeimą.

2. Svečiai apgyvendinami atskirame pastate, paprastai pertvarkytame buvusiame ūkiniame statinyje.  Tai vadinamasis savitarno modelis (self catering unit). Pusryčiai dažnai nepatiekiami, juos keliautojams tenka gaminti patiems.

3. Turizmo reikmėms įrengiamas atskiras pastatas (bunkhouse), kuriame gali gyventi 8—15 žmonių. Patalpa suskirstyta į patalpas, kuriose stovi lovos, virtuvę ir dušą bei vonią.

Trečiasis variantas pats pigiausias. Nakvynė vienam žmogui dažnai kainuoja apie 10 eurų, todėl ji mėgiama jaunimo ir iš dalies konkuruoja su svečių namais.

Visgi kaimo turizmas Didžiojoje Britanijoje nėra pigumo sinonimas. Daugumos regionų verslininkai pasuko į vadinamąjį VIP turizmą, kuris orientuotas į turtingus žmones. Čia išskiriamos dvi kryptis. Viena tai vadinamoji „Liuks“ klasė, kai svečiams siūlomos restauruotos senovinės sodybos ir naujai pastatyti mini viešbučiai, įrengti klasikiniu anglišku stiliumi.

Angliškas kaimo turizmas tai ne tik nakvynė. Paprastai į programą įtraukiami ir pažintiniai elementai. Populiarūs ir aktyvaus laisvalaikio turai – kelionės pėsčiomis ir dviračiais. Aukšto lygio sodybose būtinas elementas jodinėjimas. Tiek grynakraujais žirgais, tiek vaikams skirtais poniais. Taip pat tradiciniai žaidimai – futbolas, kriketas, golfas.

Kita populiari šio verslo banga – ekologiško turizmo stovyklos, skirtos vaikams. Fermose statomi jauniklių (avių, ožkų, kumeliukų) aptvarai ir vaikai rūpinasi šiais gyvūnais. Taip diegiamas atsakomybės už gyvūnus jausmas.

Panašūs skelbimai

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Palanga populiari kurortinė vieta Lietuvoje, turinti daugybę vietų, kur galite pasirinkti butą nuomai ir pėsčiomis pasiekti jūrą. Štai keletas vietų, kuriuose galite apsvarstyti naršydami nuomos skelbimus ar bookingo pasiūlymus: Atvykstant į Palangą, geriausia pasitikslinti su vietiniais nuomojimo agentūromis, naršyti internete ir ieškoti butų per populiarius nuomos svetaines ar programėles. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite pasirinkti […]

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Buto nuomos sutartis yra teisinis dokumentas, kuriame nustatomos taisyklės ir sąlygos tarp nuomininko (nuomininko) ir nuomotojo (nuomotojo). Norint apsidrausti nuo nuostolių, svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžtos teisinės sąlygos ir atvejai, kuriuose šalys gali būti apsaugotos. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų įtraukti į buto nuomos sutartį: Visada būtina konsultuotis su teisininku ar teisinės konsultacijos […]