Kaimo turizmo sodybos Didžiojoje Britanijoje

Didžioji Britanija Europinio kaimo turizmo verslo pradininkė. Būtent šioje valstybėje buvo sukurti standartai, kuriuose vėliau perėmė kitos valstybės. Pavyzdžiui, Anglijoje susiformavo žmonių, kurie naudojasi šiomis paslaugomis, aptarnavimo standartai.

 

Didžiojoje Britanijoje taip pat sukurta ir kaimo turizmo sodybų klasifikacijos sistema, kuri, nors ir pritaikyta prie vietinių sąlygų, paplito kitose valstybėse.

Didžiojoje Britanijoje populiariausi šie apgyvendinimo tipai:

1. Gyvenamajame ūkininko name priimami ir svečiai. Jiems patiekiami pusryčiai. Tuo pačiu šeima dažnai bendrauja su svečiai prie vieno stalo. Anglijos visuomenėje tai gan retas reiškinys, kai nepažįstami žmonės įsileidžiami į šeimą.

2. Svečiai apgyvendinami atskirame pastate, paprastai pertvarkytame buvusiame ūkiniame statinyje.  Tai vadinamasis savitarno modelis (self catering unit). Pusryčiai dažnai nepatiekiami, juos keliautojams tenka gaminti patiems.

3. Turizmo reikmėms įrengiamas atskiras pastatas (bunkhouse), kuriame gali gyventi 8—15 žmonių. Patalpa suskirstyta į patalpas, kuriose stovi lovos, virtuvę ir dušą bei vonią.

Trečiasis variantas pats pigiausias. Nakvynė vienam žmogui dažnai kainuoja apie 10 eurų, todėl ji mėgiama jaunimo ir iš dalies konkuruoja su svečių namais.

Visgi kaimo turizmas Didžiojoje Britanijoje nėra pigumo sinonimas. Daugumos regionų verslininkai pasuko į vadinamąjį VIP turizmą, kuris orientuotas į turtingus žmones. Čia išskiriamos dvi kryptis. Viena tai vadinamoji „Liuks“ klasė, kai svečiams siūlomos restauruotos senovinės sodybos ir naujai pastatyti mini viešbučiai, įrengti klasikiniu anglišku stiliumi.

Angliškas kaimo turizmas tai ne tik nakvynė. Paprastai į programą įtraukiami ir pažintiniai elementai. Populiarūs ir aktyvaus laisvalaikio turai – kelionės pėsčiomis ir dviračiais. Aukšto lygio sodybose būtinas elementas jodinėjimas. Tiek grynakraujais žirgais, tiek vaikams skirtais poniais. Taip pat tradiciniai žaidimai – futbolas, kriketas, golfas.

Kita populiari šio verslo banga – ekologiško turizmo stovyklos, skirtos vaikams. Fermose statomi jauniklių (avių, ožkų, kumeliukų) aptvarai ir vaikai rūpinasi šiais gyvūnais. Taip diegiamas atsakomybės už gyvūnus jausmas.

Panašūs skelbimai

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Butai investicijai, arba, išvertus iš liaudiškos ekonominės naujakalbės butas pensijai, tai ne vieno doro lietuvio svajonė. Žmonės puikiai supranta, kad Sodra pensijoje jais nepasirūpins, o gyventi norisi oriai. Todėl investuoja į nekilnojamąjį turtą, nes Lietuvos sąlygomis tai viena iš mažiausiai rizikingų ir stabiliausių investicijų.Žiūrint į pastarųjų metų kainų ir butų nuomos kainų šuolius ypatingai atsiperkanti. […]