Didžioji Britanija Europinio kaimo turizmo verslo pradininkė. Būtent šioje valstybėje buvo sukurti standartai, kuriuose vėliau perėmė kitos valstybės. Pavyzdžiui, Anglijoje susiformavo žmonių, kurie naudojasi šiomis paslaugomis, aptarnavimo standartai.
Didžiojoje Britanijoje taip pat sukurta ir kaimo turizmo sodybų klasifikacijos sistema, kuri, nors ir pritaikyta prie vietinių sąlygų, paplito kitose valstybėse.
Didžiojoje Britanijoje populiariausi šie apgyvendinimo tipai:
1. Gyvenamajame ūkininko name priimami ir svečiai. Jiems patiekiami pusryčiai. Tuo pačiu šeima dažnai bendrauja su svečiai prie vieno stalo. Anglijos visuomenėje tai gan retas reiškinys, kai nepažįstami žmonės įsileidžiami į šeimą.
2. Svečiai apgyvendinami atskirame pastate, paprastai pertvarkytame buvusiame ūkiniame statinyje. Tai vadinamasis savitarno modelis (self catering unit). Pusryčiai dažnai nepatiekiami, juos keliautojams tenka gaminti patiems.
3. Turizmo reikmėms įrengiamas atskiras pastatas (bunkhouse), kuriame gali gyventi 8—15 žmonių. Patalpa suskirstyta į patalpas, kuriose stovi lovos, virtuvę ir dušą bei vonią.
Trečiasis variantas pats pigiausias. Nakvynė vienam žmogui dažnai kainuoja apie 10 eurų, todėl ji mėgiama jaunimo ir iš dalies konkuruoja su svečių namais.
Visgi kaimo turizmas Didžiojoje Britanijoje nėra pigumo sinonimas. Daugumos regionų verslininkai pasuko į vadinamąjį VIP turizmą, kuris orientuotas į turtingus žmones. Čia išskiriamos dvi kryptis. Viena tai vadinamoji „Liuks“ klasė, kai svečiams siūlomos restauruotos senovinės sodybos ir naujai pastatyti mini viešbučiai, įrengti klasikiniu anglišku stiliumi.
Angliškas kaimo turizmas tai ne tik nakvynė. Paprastai į programą įtraukiami ir pažintiniai elementai. Populiarūs ir aktyvaus laisvalaikio turai – kelionės pėsčiomis ir dviračiais. Aukšto lygio sodybose būtinas elementas jodinėjimas. Tiek grynakraujais žirgais, tiek vaikams skirtais poniais. Taip pat tradiciniai žaidimai – futbolas, kriketas, golfas.
Kita populiari šio verslo banga – ekologiško turizmo stovyklos, skirtos vaikams. Fermose statomi jauniklių (avių, ožkų, kumeliukų) aptvarai ir vaikai rūpinasi šiais gyvūnais. Taip diegiamas atsakomybės už gyvūnus jausmas.
H-D FXR S – taip vadinamas motociklas, kuriuo Miki Riurkas važinėjo filme „Harley-Davidson ir Marlboro“ Jo išskirtinė savybė didelis variklis (apytiksliai 1300 kubinių centimetrų). Jis buvo modifikuotas tam, kad atrodytų efektyviau. Pavyzdžiui, perdirbta išmetimo sistema. Be to, jis unikaliai nudažytas – juodos spalvos su raudonomis liepsnomis. Šiandien Europoje toks standartinis motociklas kainuoja nuo 7 tūkstančių […]
Vilniuje ir Kaune patogiausia nuomotis butą dažnai priklauso nuo studento poreikių, biudžeto ir pageidavimų, tačiau kiekviename mieste yra keletas miegamųjų rajonų iš kurių patogiausia važiuoti į paskaitas. Žinoma, jeigu jūs nesinuomojate buto ar kambario prie pat aukštosios mokyklos. Vilniuje: Kaune: Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į transporto patogumą, artumą prie universitetų ir asmeninius poreikius. Taip pat verta […]
Dažnai žiūrėdami į nuomojamo buto nuotraukas varviname seilę – viskas gražu, tvarkinga, minkštasuoliai tarsi traukia prisėsti. Tačiau pamirštame, o tiksliau nežinome, kai kurių niuansų. Grožis ne visada patogus, o ryškios spalvos, kurios nuostabiai atrodo socialiniuose tinkluose talpinamose nuotraukose, bėgant laikui gali tapti erzinančiu dirgikliu. Taigi, kur prasilenkia psichologai ir interjero dizaineriai. Nors žodis „namai“ šeimoms […]