Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą.

Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad į polikliniką gydytojas paskirtų vizitą ne piko metu.

Taigi, spausdiname vieno iš didžiųjų vystytojų pranešimą spaudai ir vizualizaciją, kaip atrodys naujas projektas Justiniškėse.
Viena didžiausių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų Lietuvoje bendrovė „Realco“ Justiniškių g. 126 esančiame sklype planuoja statyti naują gyvenamųjų namų kompleksą, kurio projektiniai pasiūlymai pateikti viešinimui Vilniaus miesto savivaldybei. 2,097 ha ploto sklype suprojektuotame kvartale planuojama įrengti 499 butus, taip pat komercinių patalpų.

Savivaldybės pritarimą projektiniams pasiūlymams tikimasi gauti šių metų vasarą o statybų leidimą – 2024 metų I ketvirtį.

Gyvenamųjų namų kvartalą sudarys šeši 5-ių ir vienas 8-ių aukštų korpusai, kuriuose projektuojami 1–4 kambarių butai, jų plotas – 24-88 kv. metrai. Pastatų pirmuosiuose aukštuose numatoma įrengti 24 patalpas, skirtas komercinei veiklai. Projekto viziją įgyvendina architektų studija „313 architects“, kurie praėjusių metų rudenį laimėjo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą.

„Pagrindinė projekto idėja – sklypą padalinti į du kvartalus. Pastatų architektūra atkartos šį konceptą – tvarkingi perimetrinio užstatymo tūriai „perlaužti“ į dvi dalis. Tam pasiekti bus pasitelktas reguliarus langų ir balkonų ritmas, o fasadai paįvairinti „iškandimais“, jie kuriami laužyti, netvarkingos formos. Numatomas vyraujantis kvartalo pastatų aukštingumas – 5 aukštai su akcentiniu 8 aukštų korpusu šiaurės vakarinėje sklypo dalyje. Pačiame kvartalo centre numatoma privati žalioji erdvė, kurioje bus sutelktos aktyvios veiklos – vaikų žaidimų bei sporto aikštelės, o vidiniai kiemai tarp namų taps ramaus poilsio ir želdynų erdvėmis“, – sako „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Vystydama projektą bendrovė taip pat pasirūpins kvartalo infrastruktūros sprendimais – be privačių erdvių gyventojams bus sukurtos ir viešos erdvės, įrengti pėsčiųjų takai, teritorija apželdinta daugiamečiais augalais.

„Esame numatę įrengti dvi viešas erdves: vieną – rytinėje, o kitą – vakarinėje sklypo dalyje. Pirmoji erdvė bus gausiai apželdinta žalioji aikštė, iš kurios bus galima patekti į pirmuose aukštuose esančias komercines patalpas. Kita skvero-parkelio stiliaus erdvė bus skirta ramiam poilsiui ir gausiai apželdinta medžiais bei krūmais. Atskiru susisiekimo komunikacijų projektu planuojame suprojektuoti ir įrengti kaimynines gatves, kuriose numatysime dviračių, pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo vietas šalia gatvės“, – teigia J. Dovidonis.

Kvartale bus įrengtos ir 392 požeminės bei 20 antžeminių automobilių stovėjimo vietų – penktadalis (20 proc.) visų parkavimo vietų bus skirtos elektromobiliams. Kvartale taip pat numatytos požeminės dviračių saugyklos bei sandėliukai, o kiemo erdvėje planuojama įrengti dviračių stogines, kuriose bus ir dviračių remonto stotelės su reikalinga įranga.

Šiuo metu Justiniškių g. sklypas yra užstatytas sandėliavimo ir kitais statiniais, kuriuos planuojama nugriauti, o jų vietoje sukurti jaukius namus būsimiems gyventojams. Bendrovė priėmė sprendimą investuoti į šios teritorijos plėtrą matydama jos potencialą: aplink vystomi nauji modernūs gyvenamieji kvartalai su komercinėmis patalpomis, kuriose kuriasi įvairių paslaugų teikėjai, yra išvystyta infrastruktūra, o visa tai augina rajono vertę pirkėjų akyse.

Naujasis kvartalas Pašilaičių mikrorajone iškils šalia bendrovės baigto statyti projekto „7 vakarai“, kuriame jau gyvena naujakuriai.

Su Justiniškių g. planuojamo kvartalo projektiniais pasiūlymais visuomenė gali susipažinti Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje.

„Realco“ šiuo metu rinkai siūlo paskutinius butus projektuose „7 vakarai“ ir „Go Life“. Bendrovė vysto prestižinės klasės projektą „Algirdo 3“, taip pat vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“.

Panašūs skelbimai

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Suskaičiavo, kiek butų lietuviai nuperka investicijai

Butai investicijai, arba, išvertus iš liaudiškos ekonominės naujakalbės butas pensijai, tai ne vieno doro lietuvio svajonė. Žmonės puikiai supranta, kad Sodra pensijoje jais nepasirūpins, o gyventi norisi oriai. Todėl investuoja į nekilnojamąjį turtą, nes Lietuvos sąlygomis tai viena iš mažiausiai rizikingų ir stabiliausių investicijų.Žiūrint į pastarųjų metų kainų ir butų nuomos kainų šuolius ypatingai atsiperkanti. […]

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

150 eurų – už tiek nuomojamas būstas Vilniaus mieste, ar norėtumėte ten gyventi

Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]