Kai litų kišenėje mažiau nei norėtųsi, tenka mažinti poreikius. Pavyzdžiui nuomotis ar pirkti mažą vieno kambario butą ar net studiją – vieno kambario butą, kuriame yra tik viena patalpa ir ten telpa tik gyvenamasis kambarys ir virtuvė.
Jie sujungti į vieną erdvę. Atskirtas tik tualetas ir dušas. Paprastai tokie ekonominės klasės būstai būna tik 17-30 kvadratinių metrų. Tačiau juose įsikurti norisi stilingai ir patogiai. Tuo labiau, kad tokie maži būstai paprastai būna pirmasis nuosavas ar nuomojamas jauno žmogaus ar šeimos būstas.
Siūlome keletą patarimų, kaip įsikurti mažame bute ir tuo pačiu jo nepaversti sandėliu. Juk nesinori išmesti sukauptų mielų daiktelių, knygų, rasti kur pastatyti išsvajotą supamą krėslą.
1.Surūšiuokite savo turtą. Tiesiog pagalvokite, ar dažnai naudojate vieną ar kitą daiktą. Tada paaiškės įdomių dalykų – nemažai sukaupto turto tai nereikalingas balastas, nes prie daiktų neprisiliečiate po keletą metų. Tokius nereikalingus daiktus iš karto išmeskite. Priminsime, kad jūsų tikslas patogiai įsikurti bute, o ne mėginti tilpti sandėlyje.
2. Puikus sprendimas spintelės, kurios gali būti naudojamos ir kaip foteliai ar stalai. Pavyzdžiui, fotelis – lova, ar stalas spintelė. Paprastai ten telpa įvairios smulkmenos, kurių nesinori rodyti svečiams.
3. Gyvenimą palengvins daugiafunkciniai baldai. Jei lova-spinta tai skonio reikalas ir patinka toli gražu ne visiems, tai knygų lentyna – sienos pertvara, arba stalas – palangė padės sutaupyti gyvybiškai reikalingos erdvės.
4. Nebijokite eksperimentuoti su sienomis. Galbūt lentynas galima ne kabinti, bet įmontuoti tiesiai į sieną.
5. Brangią gyvenamą erdvę vagia įvairūs kampai. Geriau rinktis baldus, kurių kampai užapvalinti.
6. Norint jaukiai įsikurti mažame bute, rekomenduojama vizualiai atskirti įvairias gyvenamas zonas. Populiariausias sprendimas – virtuvę nuo kambario atskirti stalu arba baru. Skirtingų spalvų tapetai ar skirtingomis spalvomis išdažytos sienos vizualiai padidins būstą.
7. Kuo daugiau daiktų prieš akis, tuo didesnis „bardako“ įspūdis. Todėl geriau rinkitės spinteles su durelėmis.
8. Butą dažykite šviesiomis spalvomis ir vieną iš sienų papuoškite ryškiu akcentu. Tai vizualiai padidins patalpą.
9. Ryškiomis spalvomis išdažytos sienos mažina patalpą. Geriau jų vengti ir rinktis neerzinantį piešinį ir ramias spalvas.
10. Neužmirškite, kad galima išnaudoti ir po lova esančią erdvę.
Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]
Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]
Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]