Sunku būtų rasti suaugusį vyrą, kuriam bent kartą neteko gręžti buto sienos. Įdomu tai, kad kai tuos pačius įrankius paima profesionalas ir mėgėjas, skylutės gylis ir plotis skiriasi. Mėgėjo rankose nepadės net moderni ir brangi įranga gali sugadinti sieną.
1. Jei reikia gręžti gilią skylę, reikia žinoti koks sienos storis. Jei „apdorojama“ vidinė buto siena, gal nieko baisaus jei grąžtas išlys kiaurai. Kita pusė irgi priklauso jums ir ją galėsite sutvarkyti glaistu. Tačiau atminkite, kad net menka skylutė sugadins garso izoliaciją. Vaikų siautėjimas gretimame kambaryje girdėsis aiškiau nei iki tol. Standartinė vidinės sienos storis 25 cm. Vidinės pertvarkos iš plytų 12 cm, tačiau gali būti ir 6,5 cm jei plyta guldyta šonu.
2. Prieš griebdamiesi darbo įsitikinkite, kad nepataikysite į laidus. Profesionalai laidų ieško specialiais prietaisais. Mėgėjams užteks paprasto atsuktuvo – indikatoriaus.
3. Naudokite perforatorių. Paprastas suktukas tinka tik darbui su medžiu arba gipsokartonui. Įveikti betoną su tokiu įrankiu tai savo ir kaimynų kankynė. Vietoj kelių minučių, prie sienos gali tekti praleisti kelias valandas.
4. Gręždami nespauskite perforatoriaus. Jį užtenka tvirtai laikyti rankose,
5. Saugokitės, kad perforatoriaus laidas nepatektų prie grąžto. Patartina įsigijus naują prietaisą jo laidą pailginti iki 7-8 metrų. Tokio atstumo užteks pasiekti bet kurį buto kampą, o dirbti kur kas patogiau nei naudojant prailgintojus.
6. Dirbdami net kiečiausią grąžta kartkartėmis kyštelkite į vandenį ir atvėsinkite, kad jis neperkaistų ir nelužtų.
7. Kai gręžimui renkatės grąžtą, atminkite, kad skylės diametras bus 1,0-1,5 mm platesnis nei pačio grąžto.
8. Jei reikia šalia viena kitos išgręžti kelias skyles, į jau išgręžtą įkiškite medinį kaištį – tada pertvara tarp jų nesubyrės. Kaištį bus lenga išgręžti paprastu suktuku.
9. Jei skylės skirtos kabindi sunkioms lentynoms, jas gręžkite įkypai.
10. Jei gręždami norite išvengti dulkių, naudokite perforatorius su specialiais dulkių surinkėjais arba tiesiog prie skylės laikykite įjungtą dulkių siurblį.
Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]
Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]
Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]