Žmonėms, kurie ieško kur Vilniuje išsinuomoti būstą, atrodo, kad jų beveik nėra – nuomos skelbimuose pasirodantys dėmesio verti pasiūlymai išgraibstomi akimirksniu.
Taip atrodo dėl to, kad į sostinę plūsta žmonės iš visos Lietuvos – dirbti, mokytis, kurti verslą ir naują gyvenimą, nes mirštančioje provincijoje nėra ką veikti.
Dauguma jų ieško nuomojamo, ne parduodamo būsto. Visgi, jei remsimės savivaldybės duomenimis, nuomojamų butų pakankamai daug, o šioje rinkoje sukasi didžiuliai pinigai. Vilniaus vicemero Gintauto Palucko turimais duomenimis, Vilniuje per metus išnuomojama apie 32 tūkst. butų, o tai sudaro maždaug 163 mln. eurų siekiančią apyvartą.
Miesto savivaldybė viliasi, kad tinkamai kontroliuojant nuomojamų butų savininkus, Nuo šios sumos valstybė per gyventojų pajamų mokestį (GPM) arba verslo liudijimus galėtų surinkti 17 mln. eurų. Kalbant apie mokesčius, žmonės, kurie nenori bijoti ir savo turtą nuomoja legaliai, gali rinkti du variantus: įsigyti verslo liudijimą arba deklaruodami pajamas sumokėti 15 proc. dydžio gyventojų pajamų mokestį.
Įdomu tai, kad ši rinka nebėra laukinė. Tos pačios miesto savivaldybės duomenimis, du iš trijų butų nuomoja nekilnojamojo turto agentūros. Žmonės joms mielai patikti savo turtą, nes, atsisakant dalies pajamų, tuo pačiu atsikratoma ir gana didelio galvos skausmo – kaip kontroliuoti nuomininkus, apsisaugoti nuo turto niokotojų ir žmonių, paliekančių milžiniškas skolas.
Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]
Butai investicijai, arba, išvertus iš liaudiškos ekonominės naujakalbės butas pensijai, tai ne vieno doro lietuvio svajonė. Žmonės puikiai supranta, kad Sodra pensijoje jais nepasirūpins, o gyventi norisi oriai. Todėl investuoja į nekilnojamąjį turtą, nes Lietuvos sąlygomis tai viena iš mažiausiai rizikingų ir stabiliausių investicijų.Žiūrint į pastarųjų metų kainų ir butų nuomos kainų šuolius ypatingai atsiperkanti. […]
Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]