Įvairių tyrimų duomenimis, brangiausias nekilnojamasis turtas parduodamas ir nuomojamas Londone ir Paryžiuje.
Tokia „Deloitte Financial Advisory Services“ tyrimo duomenys. Buvo vertinta kiek kainuoja naujos statybos būsto kvadratinio metro kaina dvylikoje Europos valstybių.
Londonas pripažintas brangiausiu miestu. Čia už kvadratinį metrą gyvenamojo ploto vidutiniškai teks pakloti 10.000 eurų. Paryžiuje už tokį pat plotą teks atseikėti 8.300 eurų. Tiesa, čia kainos miesto centre ir senamiestyje.
Atokesniuose miegamuosiuose rajonuose apsigyventi pigiau. Anglijos sostinėje tokio būsto kvadratinis metras kainuoja apie 6.000 eurų, Paryžiuje Il de France rajone 5.500.
Trečioje vietoj Miunchenas (Vokietija), kur vienas kvadratinis metras kainuoja apie 5.000 eurų. Maskvoje, Milane, Romoje, Lione, Marselyje už būsto miegamuosiuose rajonuose prašo apie 4.000 eurų.
Kalbant apie būsto įperkamumą, „Deloitte“ tyrimas didmiesčių gyventojų nedžiugina. Norėdamas įpirkti 70 kvadratinių metrų butą Maskvoje vietinis žmogus turi dirbti 10 metų, prancūzas 9,4 metus. Išimtis Danijoje. Kopenhagos gyventojas tokiam būstui dirbs tik 2 metus.
Vilniuje naujos statybos butų kainos sąlyginai pigios. Padorų būstą čia galima rasti iki 1.400 eurų už kvadratinį metrą. Tiesa, lietuvaičių tai neguodžia. Skaičiuojant pagal vidutinį atlyginimą, pagal įperkamumą mes arčiau Rusijos nei Danijos.
Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]
Nekilnojamojo turto bendrovė „Reterra“ Talino Nemmės rajone esančiame Hii mikrorajone sovietmečiu pastatytą elevatorių planuoja paversti gyvenamuoju pastatu, rašo portalas Delfi.ee. Tai bus unikali ir nepakartojama naujojo gyvenamojo rajono dalis. Rygoje taip pat gausu įvairių pramonės objektų, istorinių ir patrauklių negyvenamųjų pastatų, tarp kurių – sandėliai, pramoniniai pastatai, kurie laukia savo eilės atnaujinti ir pertvarkyti. Gali […]
„Mums su kate nereikia daug vietos“ Rusai puolė pirkti mini butus. Kaip jie išgyvena mažame būste? Daugeliu atvejų, kai kalbama apie būsto pirkimą, nemaža dalis rusų gali sau leisti tik pačius pigiausius, o tai reiškia, kompaktiškiausius butus. Natūralu, kad šiuo metu didžiausią paklausą turi studijos – nedideli butai, kuriuose kambarys ir virtuvė nėra atskirti siena, […]