Nors civilizacija per kelis pastaruosius tūkstantmečius gerokai žengtelėjo į priekį, darbo sąlygas griežtai reglamentuoja įvairiausios iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomos tarnybos, tačiau tūlas stebėtojas gali pasakyti, kad biuro darbuotojų moderniame stiklo ir betono dangoraižyje tyko ne mažiau pavojų nei Vytauto Didžiojo laikų vienuolio raštininko, kuris plušėjo tamsioje celėje.
Pateikiame kelias ligas, kurios gan dažnai užklumpa sąžiningus piliečius, duonai uždirbančius uždarose patalpose prie kompiuterio.
10 vieta pagal pavojų. Tai ore sklandančios dulkės. Amerikos mokslininkai siūlo bent kartą per dieną darbo stalą ir kompiuterio paviršių pavalyti drėgna servetėle. Dulkės ne tik erzina kvėpavimo takus,. Ant jų sėkmingai skraido ligas sukeliantys mikrobai.
9 vieta. Kai kolegos paprašo padėti pernešti baldus, ar į sandėlį sunešioti netikėtai atvežtas prekes, prisiminkite, kaip reikia teisingai judėti. Juokauti neverta. Dėl menko kryptelėjimo galima lengvai uždirbti stuburo išvaržą. Tuo labiau, kad metų metus taikiai sėdint neypatingai patogioje biuro kėdėje nugaros raumenys atrofuojasi ir apsaugoti stuburo nebegali.
8 vieta. Vienas iš didžiausių pavojų tai būtinybė kelias ar keliolika valandų (priklausomai nuo viršvalandžių kiekio) įtemptai žiūrėti į kompiuterio monitorių. Neslėpkime, kad visi direktoriai samdomus darbuotojus priverčia pasirašyti darbo sutartis, kur būna griežtai numatyta, kiek laiko galima sėdėti prie monitoriaus. Parodykite įmones, kur to realiai laikomasi? Pasekmės – sparčiai silpstantis regėjimas. Blogiausiu atveju net akiniai gali nebepadėti.
7 vieta. Nors kartą per pusę metų privaloma nuplauti, ne nuvalyti, klaviatūrą, darbo stalą ir pelę: To reikalauja ne dėl švaros išprotėję pedantai vadovai, bet medikai. Klaviatūrą ir pelę liečiame neplautomis ir prakaituotomis rankomis. Todėl bėgant laikui jos tampa idealiomis mikrobų veisyklomis
6 vieta. Amerikiečiai pataria kiek įmanoma teisingiau ir patogiau sudėstyti pačią darbo vietą. Jei sėdėti susikūprinęs, nes biuro kėdė blogai sureguliuota, o į monitorių tenka žiūrėti iš šono, įsitempia nugaros ir pečių raumenys. Darbo dienos pabaigoje būsite nuvaręs daugiau nei pamainą plušėjęs šachtininkas.
5 vieta. Daugybę laiko prie kompiuterio praleidžiančiųjų laukia bloga žinia – jie ali susirgti artritu, pažeidžiančiu plaštakas. Priežastis – vienodi judesiai spaudant pelę.
4 vieta. Menkas fizinis krūvis ir miego trūkumas veda į nuolatinį apsnūdimą, o ateityje gresia įvairiais medžiagų apykaitos sutrikimais.
3 vieta. Gana daug biuro darbuotojų skundžiasi galvos skausmu. Šį negalavimą sukelia nuolat įtempti pečių raumenys ir mirksinčios dienos šviesos lempos.
2 vieta. Dar viena biurų bėda – kojų ir plaučių venų trombozių epidemija. Šios ligos užklumpa dėl ilgo sėdėjimo vienoje pozoje. Dėl to pažeidžiama kraujotaka. Jei liga užleidžiama, tai gresia infarktu ir insultu. Nieko malonaus.
1 vieta. Didžiausias pavojus biuro darbuotojo sveikatai tai, kad darbas prie kompiuterio nereikalauja judėti. Užkandžiai ranka pasiekiami, eiti niekur nereikia. Tai gresia greitu antsvorio auginimu. Numesti nereikalingus kilogramus ne taip paprasta. Medikai pataria palaikyti medžiagų apykaitą bent dvi valandas per dieną vaikštant pėsčiomis.
H-D FXR S – taip vadinamas motociklas, kuriuo Miki Riurkas važinėjo filme „Harley-Davidson ir Marlboro“ Jo išskirtinė savybė didelis variklis (apytiksliai 1300 kubinių centimetrų). Jis buvo modifikuotas tam, kad atrodytų efektyviau. Pavyzdžiui, perdirbta išmetimo sistema. Be to, jis unikaliai nudažytas – juodos spalvos su raudonomis liepsnomis. Šiandien Europoje toks standartinis motociklas kainuoja nuo 7 tūkstančių […]
Vilniuje ir Kaune patogiausia nuomotis butą dažnai priklauso nuo studento poreikių, biudžeto ir pageidavimų, tačiau kiekviename mieste yra keletas miegamųjų rajonų iš kurių patogiausia važiuoti į paskaitas. Žinoma, jeigu jūs nesinuomojate buto ar kambario prie pat aukštosios mokyklos. Vilniuje: Kaune: Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į transporto patogumą, artumą prie universitetų ir asmeninius poreikius. Taip pat verta […]
Dažnai žiūrėdami į nuomojamo buto nuotraukas varviname seilę – viskas gražu, tvarkinga, minkštasuoliai tarsi traukia prisėsti. Tačiau pamirštame, o tiksliau nežinome, kai kurių niuansų. Grožis ne visada patogus, o ryškios spalvos, kurios nuostabiai atrodo socialiniuose tinkluose talpinamose nuotraukose, bėgant laikui gali tapti erzinančiu dirgikliu. Taigi, kur prasilenkia psichologai ir interjero dizaineriai. Nors žodis „namai“ šeimoms […]