Nors civilizacija per kelis pastaruosius tūkstantmečius gerokai žengtelėjo į priekį, darbo sąlygas griežtai reglamentuoja įvairiausios iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomos tarnybos, tačiau tūlas stebėtojas gali pasakyti, kad biuro darbuotojų moderniame stiklo ir betono dangoraižyje tyko ne mažiau pavojų nei Vytauto Didžiojo laikų vienuolio raštininko, kuris plušėjo tamsioje celėje.
Pateikiame kelias ligas, kurios gan dažnai užklumpa sąžiningus piliečius, duonai uždirbančius uždarose patalpose prie kompiuterio.
10 vieta pagal pavojų. Tai ore sklandančios dulkės. Amerikos mokslininkai siūlo bent kartą per dieną darbo stalą ir kompiuterio paviršių pavalyti drėgna servetėle. Dulkės ne tik erzina kvėpavimo takus,. Ant jų sėkmingai skraido ligas sukeliantys mikrobai.
9 vieta. Kai kolegos paprašo padėti pernešti baldus, ar į sandėlį sunešioti netikėtai atvežtas prekes, prisiminkite, kaip reikia teisingai judėti. Juokauti neverta. Dėl menko kryptelėjimo galima lengvai uždirbti stuburo išvaržą. Tuo labiau, kad metų metus taikiai sėdint neypatingai patogioje biuro kėdėje nugaros raumenys atrofuojasi ir apsaugoti stuburo nebegali.
8 vieta. Vienas iš didžiausių pavojų tai būtinybė kelias ar keliolika valandų (priklausomai nuo viršvalandžių kiekio) įtemptai žiūrėti į kompiuterio monitorių. Neslėpkime, kad visi direktoriai samdomus darbuotojus priverčia pasirašyti darbo sutartis, kur būna griežtai numatyta, kiek laiko galima sėdėti prie monitoriaus. Parodykite įmones, kur to realiai laikomasi? Pasekmės – sparčiai silpstantis regėjimas. Blogiausiu atveju net akiniai gali nebepadėti.
7 vieta. Nors kartą per pusę metų privaloma nuplauti, ne nuvalyti, klaviatūrą, darbo stalą ir pelę: To reikalauja ne dėl švaros išprotėję pedantai vadovai, bet medikai. Klaviatūrą ir pelę liečiame neplautomis ir prakaituotomis rankomis. Todėl bėgant laikui jos tampa idealiomis mikrobų veisyklomis
6 vieta. Amerikiečiai pataria kiek įmanoma teisingiau ir patogiau sudėstyti pačią darbo vietą. Jei sėdėti susikūprinęs, nes biuro kėdė blogai sureguliuota, o į monitorių tenka žiūrėti iš šono, įsitempia nugaros ir pečių raumenys. Darbo dienos pabaigoje būsite nuvaręs daugiau nei pamainą plušėjęs šachtininkas.
5 vieta. Daugybę laiko prie kompiuterio praleidžiančiųjų laukia bloga žinia – jie ali susirgti artritu, pažeidžiančiu plaštakas. Priežastis – vienodi judesiai spaudant pelę.
4 vieta. Menkas fizinis krūvis ir miego trūkumas veda į nuolatinį apsnūdimą, o ateityje gresia įvairiais medžiagų apykaitos sutrikimais.
3 vieta. Gana daug biuro darbuotojų skundžiasi galvos skausmu. Šį negalavimą sukelia nuolat įtempti pečių raumenys ir mirksinčios dienos šviesos lempos.
2 vieta. Dar viena biurų bėda – kojų ir plaučių venų trombozių epidemija. Šios ligos užklumpa dėl ilgo sėdėjimo vienoje pozoje. Dėl to pažeidžiama kraujotaka. Jei liga užleidžiama, tai gresia infarktu ir insultu. Nieko malonaus.
1 vieta. Didžiausias pavojus biuro darbuotojo sveikatai tai, kad darbas prie kompiuterio nereikalauja judėti. Užkandžiai ranka pasiekiami, eiti niekur nereikia. Tai gresia greitu antsvorio auginimu. Numesti nereikalingus kilogramus ne taip paprasta. Medikai pataria palaikyti medžiagų apykaitą bent dvi valandas per dieną vaikštant pėsčiomis.
Keletą paskutinių metų būsto nuomininkai, kai ateidavo mokėjimo diena, sunerimdavo. Kainos augo valandomis, ypatingai prasidėjus karui Ukrainoje. Tačiau, kaip aiškėja, laikams aprimus, galima rasti ir sąlyginai pigaus būsto. Tik nežinia kas norėtų tokiame gyventi. Pavyzdžiui, kolektyvinių sodų masyve Vilniaus ribose, iki kurio važinėja miesto autobusai, galima išsinuomoti namelį už 150 eurų mėnesiui.Tačiau kyla keletas neatsakytų […]
Nekilnojamojo turto bendrovė „Reterra“ Talino Nemmės rajone esančiame Hii mikrorajone sovietmečiu pastatytą elevatorių planuoja paversti gyvenamuoju pastatu, rašo portalas Delfi.ee. Tai bus unikali ir nepakartojama naujojo gyvenamojo rajono dalis. Rygoje taip pat gausu įvairių pramonės objektų, istorinių ir patrauklių negyvenamųjų pastatų, tarp kurių – sandėliai, pramoniniai pastatai, kurie laukia savo eilės atnaujinti ir pertvarkyti. Gali […]
„Mums su kate nereikia daug vietos“ Rusai puolė pirkti mini butus. Kaip jie išgyvena mažame būste? Daugeliu atvejų, kai kalbama apie būsto pirkimą, nemaža dalis rusų gali sau leisti tik pačius pigiausius, o tai reiškia, kompaktiškiausius butus. Natūralu, kad šiuo metu didžiausią paklausą turi studijos – nedideli butai, kuriuose kambarys ir virtuvė nėra atskirti siena, […]