Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

1

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų.

Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas.

Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina 300 eurų mėnesiui. Ar klaustrofobijos gydymas įskaičiuotas, nutylima.

Skaitant skelbimą apima jausmas, kad lkažkam prireikė pinigų, todėl savo rūsyje atliko kosmetinį remontą ir jį nusprendė parduoti. Kiti skaitytojai juokavo, kad  jei būstas būtų dar ir be durų, kainą būtų galima drąsiai pakelti iki 3943 eurų.

Skelbimas buvo patalpintas portale aruodas.lt

Pateikiam ekonomisto aprašą. Originalas čia.

Vėl reikia jūsų pagalbos. Vilniuje parduodamas vieno kambario butas be langų („belangė“). Skelbime rašoma, kad tai puiki investicija, bet kaina pasirodė kiek didoka (€2943 už kv. metrą), tad reikia įvertinti kitus buto privalumus ir trūkumus.
Privalumai:

– Butas yra išskirtinis, nes jame nėra lango. Be to, skelbime rašoma, kad, cituoju „galimybės padaryti langą nėra“, tad butas ir ateityje išlaikys savo išskirtinumą, o tai neabejotinai didins jo vertę.

– Butas yra klimatui neutralus, nes visos šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijos lieka bute, o ne pasklinda į aplinką (nes bute nėra lango).

– Rami kaimynystė. Galiu garantuoti, kad kaimynai tikrai nešūkaus jums po langais (nes nėra lango).

– Erdvi buto laiptinė, kurioje, cituoju „galima saugiai laikyti paspirtuką, dviratį ar kitą transporto priemonę“. Laiptinė, ko gero, yra erdvesnė už butą (buto plotas siekia 16 kv. m.), tad galbūt laiptinėje yra galimybė saugiai laikyti ir kitus savo daiktus? Jei kaimynai tokiu jūsų elgesiu bus nepatenkinti ir pradės šūkauti jums po langais – žr. prieš tai buvusį punktą.

– Skelbime rašoma, kad butas yra puiki investicija. Apie gyvenimo šiame bute puikumą (apdairiai) neužsimenama, bet jei investicija yra puiki, tai ir gyvenimas juk turi būti puikus. Ar ne taip?

Trūkumai:
– Šis butas nėra 100% butas, nes neatitinka minimalių statybos techninio reglamento (STR) reikalavimų (pvz. insoliacijos ir minimalaus buto ploto), bet, kaip sakoma, „kaip pavadinsi – taip nepagadinsi“. Nors, kita vertus, Lietuvoje pastaruoju metu šimtamyliais žingsniais tobulėjant būsto rinkai, galbūt reikėtų tokiems išskirtiniams objektams sugalvoti išskirtinį pavadinimą pvz. „tamsbutis“, „mikrotamsbutis“, „ko-prizoningas“ ar pan.

Ką manote?
p.s. galbūt be reikalo Vilniaus savivaldybė nugriovė sandėliukus Vilniuje – būtų „prastūmę“ po €2000-€4000 už kv. metrą…

Skelbimo ID: 19470 galiojimo laikas baigėsi.
Pardavėjo kontaktiniai duomenys neskelbiami.

Panašūs skelbimai

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Būtų kainos spėriai šauna aukštyn ir, kaip atrodo, jau pramušė debesis, tačiau sustoti neplanuoja. O kas laukia būsto nuomos kainų? Būsto kainos nuosekliai kyla pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, o antrinėje pastebimas dar spartesnis jų augimas, rodo nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ duomenys. Būsto nuomos kainos sostinėje per pastarąjį […]

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Iš pirmo žvilgsnio skelbimas nepretenzingas žanras. Svarbiausia jo funkcija tiesiog pranešti skaitytojui apie parduodamą objektą ir suteikti kuo detalesnę informaciją, kad būtų galima sutaupyti savo ir potencialaus pirkėjo ar potencialaus nuomotojo laiką. Tačiau skelbimą galima parašyti taip, kad jį noris skaityti net jei siūlomas daiktas nedomina. Šį kartą įkvėpmui kaip fesubuke parduodamas fotoaparatas. Fotoaparatęs matęs […]

Kaip gyvena Lietuvoje nelabai laukiamas Timati – kai kurių daiktų pavydės daugelis

Kaip gyvena Lietuvoje nelabai laukiamas Timati – kai kurių daiktų pavydės daugelis

Rusijos dainininkas, verslininkas ir visuomenės veikėjas Timati garsėja ne tik dainomis, tačiau ir tuo, kad atvirai pataikauja valdžiai. Niekas nežino, kiek pinigų realiai atneša verslas, kiek santykiai su valdžia. Dėl šio atlikėjo, renkančio pilnas sales Lietuvoje, vyko diskusijos, ar jam leisti koncertuoti pas mus. Visgi, toks gyvenimo būdas labai pelningas. Jis garsėja automobilių kolekcija, o […]