Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

1

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų.

Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas.

Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina 300 eurų mėnesiui. Ar klaustrofobijos gydymas įskaičiuotas, nutylima.

Skaitant skelbimą apima jausmas, kad lkažkam prireikė pinigų, todėl savo rūsyje atliko kosmetinį remontą ir jį nusprendė parduoti. Kiti skaitytojai juokavo, kad  jei būstas būtų dar ir be durų, kainą būtų galima drąsiai pakelti iki 3943 eurų.

Skelbimas buvo patalpintas portale aruodas.lt

Pateikiam ekonomisto aprašą. Originalas čia.

Vėl reikia jūsų pagalbos. Vilniuje parduodamas vieno kambario butas be langų („belangė“). Skelbime rašoma, kad tai puiki investicija, bet kaina pasirodė kiek didoka (€2943 už kv. metrą), tad reikia įvertinti kitus buto privalumus ir trūkumus.
Privalumai:

– Butas yra išskirtinis, nes jame nėra lango. Be to, skelbime rašoma, kad, cituoju „galimybės padaryti langą nėra“, tad butas ir ateityje išlaikys savo išskirtinumą, o tai neabejotinai didins jo vertę.

– Butas yra klimatui neutralus, nes visos šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijos lieka bute, o ne pasklinda į aplinką (nes bute nėra lango).

– Rami kaimynystė. Galiu garantuoti, kad kaimynai tikrai nešūkaus jums po langais (nes nėra lango).

– Erdvi buto laiptinė, kurioje, cituoju „galima saugiai laikyti paspirtuką, dviratį ar kitą transporto priemonę“. Laiptinė, ko gero, yra erdvesnė už butą (buto plotas siekia 16 kv. m.), tad galbūt laiptinėje yra galimybė saugiai laikyti ir kitus savo daiktus? Jei kaimynai tokiu jūsų elgesiu bus nepatenkinti ir pradės šūkauti jums po langais – žr. prieš tai buvusį punktą.

– Skelbime rašoma, kad butas yra puiki investicija. Apie gyvenimo šiame bute puikumą (apdairiai) neužsimenama, bet jei investicija yra puiki, tai ir gyvenimas juk turi būti puikus. Ar ne taip?

Trūkumai:
– Šis butas nėra 100% butas, nes neatitinka minimalių statybos techninio reglamento (STR) reikalavimų (pvz. insoliacijos ir minimalaus buto ploto), bet, kaip sakoma, „kaip pavadinsi – taip nepagadinsi“. Nors, kita vertus, Lietuvoje pastaruoju metu šimtamyliais žingsniais tobulėjant būsto rinkai, galbūt reikėtų tokiems išskirtiniams objektams sugalvoti išskirtinį pavadinimą pvz. „tamsbutis“, „mikrotamsbutis“, „ko-prizoningas“ ar pan.

Ką manote?
p.s. galbūt be reikalo Vilniaus savivaldybė nugriovė sandėliukus Vilniuje – būtų „prastūmę“ po €2000-€4000 už kv. metrą…

Skelbimo ID: 19470 galiojimo laikas baigėsi.
Pardavėjo kontaktiniai duomenys neskelbiami.

Panašūs skelbimai

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Brokeris Mantas Mikočiūnas pasidalino įžvalgomis, kas vyksta butų nuomos rinkoje. Jo nuomone, kainų augimo, ar bent jau stabilizacijos, perspektyvos daugiau nei miglotos, nes pasiūla auga kartais. Pateikiame šį komentarą:„Nuomos rinkoje dedasi įdomūs dalykai – situacija ėmė keistis vos per mėnesį. Nuo pavasario Vilniuje nuomojamų butų pasiūla niekaip neperlipdavo vidutiniškai 500 būstų, o va rugpjūtį staigiai […]

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Kaip sako liaudies patarlė, kiekvienas lietuvis per vasaros atostogas turi atlikti du būtinus poilsinius veiksmus: nuvažiuoti į Palangą ir plaukti baidarėmis. Apie baidares šį kartą nekalbėsime, tačiau apie prabangius apartamentus, skirtus tiek trumpalaikei nuomai, tiek šeimos poilsiui prie jūros, taip. Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą […]

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Prabangių gyvenamųjų priekabų gamintojas „Bowlus“ paskelbė apie naujos visiškai elektrinės transporto priemonės „Volterra“ paleidimą į rinką. Tai, kaip teigiama, pirmoji pasaulyje masinės gamybos elektrinė transporto priemonė ant ratų. Beveik neįmanoma nepastebėti „Bowlus“ kelionių priekabos automobilių sraute. Poliruotą išorę su retro aerodinaminiu stiliumi atsveria itin modernus interjeras. Dabar naujas modelis, panašus į kitus „Bowlus“ pasiūlymus, tačiau […]