Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

1

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų.

Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas.

Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina 300 eurų mėnesiui. Ar klaustrofobijos gydymas įskaičiuotas, nutylima.

Skaitant skelbimą apima jausmas, kad lkažkam prireikė pinigų, todėl savo rūsyje atliko kosmetinį remontą ir jį nusprendė parduoti. Kiti skaitytojai juokavo, kad  jei būstas būtų dar ir be durų, kainą būtų galima drąsiai pakelti iki 3943 eurų.

Skelbimas buvo patalpintas portale aruodas.lt

Pateikiam ekonomisto aprašą. Originalas čia.

Vėl reikia jūsų pagalbos. Vilniuje parduodamas vieno kambario butas be langų („belangė“). Skelbime rašoma, kad tai puiki investicija, bet kaina pasirodė kiek didoka (€2943 už kv. metrą), tad reikia įvertinti kitus buto privalumus ir trūkumus.
Privalumai:

– Butas yra išskirtinis, nes jame nėra lango. Be to, skelbime rašoma, kad, cituoju „galimybės padaryti langą nėra“, tad butas ir ateityje išlaikys savo išskirtinumą, o tai neabejotinai didins jo vertę.

– Butas yra klimatui neutralus, nes visos šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijos lieka bute, o ne pasklinda į aplinką (nes bute nėra lango).

– Rami kaimynystė. Galiu garantuoti, kad kaimynai tikrai nešūkaus jums po langais (nes nėra lango).

– Erdvi buto laiptinė, kurioje, cituoju „galima saugiai laikyti paspirtuką, dviratį ar kitą transporto priemonę“. Laiptinė, ko gero, yra erdvesnė už butą (buto plotas siekia 16 kv. m.), tad galbūt laiptinėje yra galimybė saugiai laikyti ir kitus savo daiktus? Jei kaimynai tokiu jūsų elgesiu bus nepatenkinti ir pradės šūkauti jums po langais – žr. prieš tai buvusį punktą.

– Skelbime rašoma, kad butas yra puiki investicija. Apie gyvenimo šiame bute puikumą (apdairiai) neužsimenama, bet jei investicija yra puiki, tai ir gyvenimas juk turi būti puikus. Ar ne taip?

Trūkumai:
– Šis butas nėra 100% butas, nes neatitinka minimalių statybos techninio reglamento (STR) reikalavimų (pvz. insoliacijos ir minimalaus buto ploto), bet, kaip sakoma, „kaip pavadinsi – taip nepagadinsi“. Nors, kita vertus, Lietuvoje pastaruoju metu šimtamyliais žingsniais tobulėjant būsto rinkai, galbūt reikėtų tokiems išskirtiniams objektams sugalvoti išskirtinį pavadinimą pvz. „tamsbutis“, „mikrotamsbutis“, „ko-prizoningas“ ar pan.

Ką manote?
p.s. galbūt be reikalo Vilniaus savivaldybė nugriovė sandėliukus Vilniuje – būtų „prastūmę“ po €2000-€4000 už kv. metrą…

ID: 19470   2021-11-20

Panašūs skelbimai

Kaip gyvena Lietuvoje nelabai laukiamas Timati – kai kurių daiktų pavydės daugelis

Kaip gyvena Lietuvoje nelabai laukiamas Timati – kai kurių daiktų pavydės daugelis

Rusijos dainininkas, verslininkas ir visuomenės veikėjas Timati garsėja ne tik dainomis, tačiau ir tuo, kad atvirai pataikauja valdžiai. Niekas nežino, kiek pinigų realiai atneša verslas, kiek santykiai su valdžia. Dėl šio atlikėjo, renkančio pilnas sales Lietuvoje, vyko diskusijos, ar jam leisti koncertuoti pas mus. Visgi, toks gyvenimo būdas labai pelningas. Jis garsėja automobilių kolekcija, o […]

Kiek kainuoja išsinuomoti butą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Kiek kainuoja išsinuomoti butą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Išsinuomoti būstą didmiesčiuose kuo toliau, tuo sunkiau. Ypatingai atsižvelgiant į tai, kad vidutinis atlyginimas netgi Vilniuje tik kiek viršija tūkstantį eurų. Situacija pas mus klostosi panašiai, kaip ir daugumoje Europos didmiesčių, kur butų nuoma tampa prabanga. Paprastai mažiau uždirbantys gyventi padoresniame būste įstengia tik poromis, ar kartu su kolegomis dalindamiesi vieną butą ar namą. Kiek […]

Užupio prieigos – kokie projektai vystomi

Užupio prieigos – kokie projektai vystomi

Užupis vienas iš populiariausių miesto kvartalų, kur žmonės butus renkasi ne tik investicijai, bet ir gyvenimui.Kainos mikrorajono prieigose (ne pačiame Užupyje) kiek žemesnės nei tokiuose rajonuose kaip Žvėrynas, Centras ar pačios patraukliausios Naujamiesčio vietos, tačiau strateginė padėtis ypatingai patogi – visas centras lengvai pasiekiamas pėsčiomis. Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos […]