Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

1

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų.

Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas.

Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina 300 eurų mėnesiui. Ar klaustrofobijos gydymas įskaičiuotas, nutylima.

Skaitant skelbimą apima jausmas, kad lkažkam prireikė pinigų, todėl savo rūsyje atliko kosmetinį remontą ir jį nusprendė parduoti. Kiti skaitytojai juokavo, kad  jei būstas būtų dar ir be durų, kainą būtų galima drąsiai pakelti iki 3943 eurų.

Skelbimas buvo patalpintas portale aruodas.lt

Pateikiam ekonomisto aprašą. Originalas čia.

Vėl reikia jūsų pagalbos. Vilniuje parduodamas vieno kambario butas be langų („belangė“). Skelbime rašoma, kad tai puiki investicija, bet kaina pasirodė kiek didoka (€2943 už kv. metrą), tad reikia įvertinti kitus buto privalumus ir trūkumus.
Privalumai:

– Butas yra išskirtinis, nes jame nėra lango. Be to, skelbime rašoma, kad, cituoju „galimybės padaryti langą nėra“, tad butas ir ateityje išlaikys savo išskirtinumą, o tai neabejotinai didins jo vertę.

– Butas yra klimatui neutralus, nes visos šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijos lieka bute, o ne pasklinda į aplinką (nes bute nėra lango).

– Rami kaimynystė. Galiu garantuoti, kad kaimynai tikrai nešūkaus jums po langais (nes nėra lango).

– Erdvi buto laiptinė, kurioje, cituoju „galima saugiai laikyti paspirtuką, dviratį ar kitą transporto priemonę“. Laiptinė, ko gero, yra erdvesnė už butą (buto plotas siekia 16 kv. m.), tad galbūt laiptinėje yra galimybė saugiai laikyti ir kitus savo daiktus? Jei kaimynai tokiu jūsų elgesiu bus nepatenkinti ir pradės šūkauti jums po langais – žr. prieš tai buvusį punktą.

– Skelbime rašoma, kad butas yra puiki investicija. Apie gyvenimo šiame bute puikumą (apdairiai) neužsimenama, bet jei investicija yra puiki, tai ir gyvenimas juk turi būti puikus. Ar ne taip?

Trūkumai:
– Šis butas nėra 100% butas, nes neatitinka minimalių statybos techninio reglamento (STR) reikalavimų (pvz. insoliacijos ir minimalaus buto ploto), bet, kaip sakoma, „kaip pavadinsi – taip nepagadinsi“. Nors, kita vertus, Lietuvoje pastaruoju metu šimtamyliais žingsniais tobulėjant būsto rinkai, galbūt reikėtų tokiems išskirtiniams objektams sugalvoti išskirtinį pavadinimą pvz. „tamsbutis“, „mikrotamsbutis“, „ko-prizoningas“ ar pan.

Ką manote?
p.s. galbūt be reikalo Vilniaus savivaldybė nugriovė sandėliukus Vilniuje – būtų „prastūmę“ po €2000-€4000 už kv. metrą…

Skelbimo ID: 19470 galiojimo laikas baigėsi.
Pardavėjo kontaktiniai duomenys neskelbiami.

Panašūs skelbimai

Jei nuomojamame būste padaryti nuostoliai – už juos atsako nuomotojas, ar nuomininkas

Jei nuomojamame būste padaryti nuostoliai – už juos atsako nuomotojas, ar nuomininkas

Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]