Nekilnojamojo turto agentūros

Nekilnojamojo turto agentūra tai tarpininkas tarp buto, namo ar žemės sklypo savininko ir pirkėjo ar nuomininko. Žmonėms, kurie neturi patirties perkant ar parduodant savo turtą, tinkama agentūra tai patikimas pagalbininkas, sutaupantis begalę laiko. Kitas darbo su tarpininku privalumas – saugumas.

 Neprofesionalūs pardavėjai ar tuo labiau pirkėjai, gali tiesiog nežinoti kai kurių povandeninių akmenų. Ir išsvajoto būsto pirkimas ar nuoma gali pavirsti milžiniškai nuostoliais ar metų metais besitęsiančiais teismo procesais. Ne kartą skambėjo istorijos, kai buvo parduotas ne tikriesiems šeimininkams priklausantis turtas. Ar pardavėjas, tiesiog „pamiršo“ atsiskaityti su banku, iš kurio buvo paėmęs paskolą. Nors nauji šeimininkai jau buvo spėję įsikelti ir suremontuoti būstą, teko išsikraustyti, nes po metų paaiškėjo, kad jis vis dar priklauso bankui. Kokios galimybės atgauti pinigus (kelis šimtus tūkstančių litų) iš aferistų turbūt nereikia net kalbėti. Nekilnojamas turtas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gan brangus ir, pagal įvairius skaičiavimus, vidutiniam lietuviui kur kas sunkiau įperkamas nei vidutiniam europiečiui. Įklimpus į nemalonią istoriją, skolas už NT, kurio taip ir negavai, gali tekti mokėti visą likusį gyvenimą.

Nuomos rizikos

Liūdna, tačiau nuomojantis butą ar namą tapti nesąžiningų veikėjų auka dar lengviau. Vienas labiausiai paplitusių būdų – būstas, kurį išsinuomojo nusikaltėlis, pernuomojamas keletui kitų klientų. Paimamas užstatas, o aferistas dingsta susirinkę pinigus. Kitas variantas, kai šeimininkas, pasitikėjęs nuomininkais, aptinka, kad susikaupė milžiniškos komunalinės skolos, o jas atgauti dėl netinkamai įformintos sutarties, praktiškai nerealu.

Užsienyje be galvos skausmo

Deja, bet Lietuvoje būsto nuomos verslas dar ne toks išvystytas kaip Didžiojoje Britanijoje ar Prancūzijoje. Ten šeimininkai paprastai dėl nuomininkų nesuka galvos. Jie tiesiog patiki turtą nekilnojamojo turto agentūroms, kurios tikrina klientus, paima gan didelius užstatus ir prižiūri, kad nekiltų bėdų su nuomininkais. Šeimininkas tik kartais, o ir tai ne visada, užsuka susipažinti su naujaisiais gyventojais. Senosiose Europos valstybėse žmonės turi gan daug paveldo nekilnojamojo turto, kuriame negyvena ir tokia „nekelianti galvos skausmo“ nuoma tai stabilus papildomų pajamų šaltinis. Ne vienam tokia vadinamoji renta ir pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

Kaip bebūtų, ar prasidėti su nekilnojamojo turto agentūromis, ar reikalus tvarkyti pačiam spręsti tik jums. Pateikiame kelių didesnių agentūrų kontaktus.

Nekilnojamojo turto agentūros Vilniuje

Sostinėje didžiausia ir gyviausia nekilnojamojo turto prekybos ir nuomos rinka. Nenuostabu, nes į čia dirbti traukia žmonės iš provincijos, studentai. Be to, daugybė įmonių, kurių darbuotojams, taip pat ir atvykusiems iš užsienio, reikia būsto.

Nekilnojamojo turto agentūros Kaune

Nors Laikinoji sostinė antras pagal dydį šalies miestas, tačiau kainos ir NT pasiūla bei paklausa čia kur kas mažesnė nei Vilniuje. Miesto vadovai kol kas tik žodžiais deklaruoja apie ekonominį pakilimą. Realiai miestas finansiniais srautais atsilieka nuo Vilniaus. Tuo pačiu čia žemesnės ir nuomos kainos.

Panašūs skelbimai

Jei nuomojamame būste padaryti nuostoliai – už juos atsako nuomotojas, ar nuomininkas

Jei nuomojamame būste padaryti nuostoliai – už juos atsako nuomotojas, ar nuomininkas

Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Kaip bus užtankinamos Justiniškės – pristatomas naujas projektas

Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]