Parduotuvių tipai Amerikoje

1

Amerikietiški parduotuvių tipai populiarėja ir Lietuvoje. Tiesa, jie čia kartais vadinami kiek kitaip. Bendram supratimui pateikiame klasifikaciją, kaip vadinamos prekybos vietos už Atlanto. Tuo labiau, kad mūsų verslininkai mėgsta angliškus pavadinimus ir kartais juos vartoja ne taip, kaip reikėtų.

1. Shop — nedidelė arba specializuota parduotuvė.

2. Store — didelė parduotuvė arba mažas prekybos centras.

3. Neighborhood Markets — gyvenamuosiuose rajonuose įkurtas parduotuvė. Paprastai čia šalia maisto prekių parduodamos ir buitinės chemijos prekės, įvairios smulkmenos. Dažnai būna ir vaistinė. Prekyba vaistais JAV reglamentuojami kitaip nei pas mus. Medikamentai parduodami degalinėse ir paprastose maisto prekių parduotuvėse.

4. Department store — didelė parduotuvė su daugybe įvairių skyrių ir dideliu asortimentu.

5. Mall — milžiniškas prekybos centras, kurio teritorijoje įsikūrę daugybė mažesnių parduotuvių, siūlančių įvairiausią asortimentą. Taip pat čia yra pramogų zona su kinoteatras, kavinėmis, atrakcionais.

6. Supercenter — milžiniškas prekybos centras. Paprastai plotas didesnis kaip 20  tūkstančių kvadratinių metrų. Nuo „Mall“ skiriasi tuo, kad orientuojasi ne į pramogas, bet į prekybą ir išpardavimus. Pagrindiniai klientai – šeimos, kurios atvažiuoja apsipirkti visai savaitei.

7. Closeout Store — išparduotuvės.

8. Outlet mall — didelės išparduotuvė. Paprastai čia prekiaujama praėjusio sezono rūbais, avalyne ir kitomis prekėmis, kurios jau išimtos iš įprastinių prekybos centrų lentynų. Kainos tuo pačiu žemesnės nei kitur.

9. Discount Department Store – pažodžiui tai pigių prekių univermagas. Skirtingai nuo išparduotuvių, jų pagrindinis arkliukas ne praėjusio sezono arba akcizinės prekės, o prekyba žemesnėmis kainomis nei pas konkurentus. Šūkis „Save money. Live better“ — „taupyk pinigus, gyvenk geriau“.

10. Cash & Carry — didmeninės parduotuvės, kuriose prekes reikia pirkti dideliais kiekiais. Todėl ir kainos būna žemesnės.

Panašūs skelbimai

Jei nuomojamame būste padaryti nuostoliai – už juos atsako nuomotojas, ar nuomininkas

Jei nuomojamame būste padaryti nuostoliai – už juos atsako nuomotojas, ar nuomininkas

Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]

Atlyginimai Lietuvos viešbučiuose, kuriame mieste viešbučiai ir poilsiavietės pelningiausi

Atlyginimai Lietuvos viešbučiuose, kuriame mieste viešbučiai ir poilsiavietės pelningiausi

Nors Palangos verslininkai nuolat skundžiasi, kad kiekviena vasara jiems paskutinė, nes tokių blogų metų dar nebuvo, paprastai tai nebūna visiška tiesa. Paskaičius metines ataskaitas, ryškėja, jog tai visai neblogas verslas. Kurortų restoranai ir viešbučiai: pelningiausi – pajūryje, didžiausi atlyginimai – Druskininkuose ir Birštone, Anykščiuose daugėja darbuotojų Pernai metais pajūrio viešbučiai ir restoranai augino apyvartą 35 […]

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Butą išsinuomojusi moteris grįžo iš darbo ir bute rado karstą, o šalia gedinčius giminaičius

Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]