Patarimai kaip gyventi paprasčiau ir geriau

1

Parinkome kelis patarimus, kurie leis jums paprasčiau žiūrėti į gyvenimą ir tuo pačiu sutaupyti nemenkus pilkųjų nervinių lastelių kiekius bei džiaugtis kiekviena akimirka. Įdomu tai, jog dauguma šių patarimų palyginus lengvai įgyvendinami, o džiaugsmo suteiks tikrai daug. Juk keistis nori beveik visi žmonės, kuriems atrodo, kad jų gyvenimas tai ne malonus pasivaikščiojimas, o bėgimas su kliūtimis.

1. Išvalykite savo smegenis. Pasistenkite atsikratyti streso, baimės, kad nespėsite ar nepajėgsite atlikti užduočių. Pasąmonėje visi supranta, kad tokios mintys neduoda nieko gero, tačiau vis tiek jomis apsikrauna. Švarios galvos ir ramybės reikia tam, kad galėtumėte planuoti savo ateitį. Geri planai negimsta streso kamuojamoje galvoje.

2. Venkite vadinamųjų energetinių vampyrų, kurie supa daugumą iš mūsų. Geriau nutraukti santykius nei leisti savimi naudotis. Jei tai šeimos nariais, su kuriais negalite nesusitikinėti, bent jau apribokite bendravimo laiką.

Vertindami būkite sąžiningi sau. Vieną kartą turite suvokti, kas jus traukia žemyn, o kas padeda išgyventi šiame neramiame pasaulyje. Neverta bendrauti su žmonėmis, šnekėdami su kuriais jaučiate įtampą ir stresą. Geriau trumpas bet nemalonus išsiskyrimas nei ilgas ir apjuodintas gyvenimas.

3. Klausykite savo širdies. Paleiskite iš jos praeitį. Neverta prisirišti prie senų ir jau primirštų santykių. Koks tikslas kiekvieną dieną galvoti apie pirmąją meilę, kuri jau ištekėjusi už kito ir ką tik Facebook.com paskelbė, jog laukiasi trečiojo vaiko? Tiesiog atleiskite žmonėms, kurie su jumis pasielgė niekšingai. Neapykanta dar niekam nepadėjo.

Su tokiais žmonėmis tiesiog mintyse pakalbėkite, ar parašykite laišką, kurį galima sudeginti, ir atsisveikinkite. Paleiskite juos. Atminkite, kad į priekį negalėsite eiti kol iki kaklo būsite įklimpę praeityje.

4. Išvalykite ir išblizginkite namus. Kaip bebūtų keista, tačiau kai fizinė gyvenamoji erdvė maloni ir tvarkinga, savijauta kur kas geresnė. Susikaupkite, pradėkite nuo vieno kampo, pavyzdžiui virtuvės stalo, ir po truputį judėkite tolyn. Kartu tai ir fizinė mankšta, kuri organizmą privers gaminti nuotaiką gerinančius hormonus.

Jei būtina, pamėginkite keisti įpročius ir vietose, kurios greičiausiai apsikuičia, palikite raštelius, kad nekiltų minčių kiekvieną kartą daiktus sumesti bet kaip. Svarbu sukurti savo sistemą, kuri padės išvengti betvarkės. Atminkite, kad išorinė netvarka tai tiesiog vidinės netvarkos, tvyrančios galvoje, atspindys.

5. Skirkite dėmesio kūnui ir pasistenkite gyventi sveikiau. Kai atsikratysite namuose tvyrančios netvarkos, atkreipkite dėmesį ir į save. Keiskite maistą į sveikesnė, pamėginkite atsisakyti žalingų įpročių. Venkite įtampą keliančių momentų. Iškelkite tikslą, kad bėgant laikui atsisakysite tabako, kavos ir alkoholio.

Kad būtų lengviau, kartu su šiais pokyčiais keiskite ir išvaizdą. Nereikia iš karto eiti pas plastikos chirurgą, kad jis „nuimtų“ paskutinius dešimt metų. Galbūt kerpatės taip, kaip prieš dvidešimt metų, kai panašios šukuosenos šmėžavo žurnaluose. O gal nešiojate per paskutinį išpardavimą Gariūnuose prieš penkiolika metų pirktą striukę? Nuspręskite, kad laikas pasikeisti ne tik vidumi, bet ir išore.

6.  Kiek įmanoma sumažinkite arba iš vis padenkite skolas. Susikaupkite ir kreditinę kortelę palikite namie, kad nešvaistytumėte pinigų momentiniams pirkimams, per kuriuos paprastai įsigiyjami visiškai nereikalingi daiktai. Bėgant laikui pasistenkite, kad ten nebūtų „minusinio balanso: Ar įsivaizduojate, kiek laisvo laiko sau atsiras kai nebereikės kasdien galvoti apie pinigus? Galų gale, jums nebeskambins pikti banko darbuotojai, kurie pranešinės, kad vėluojate įmokėti eilinę įmoką. Taip gausite daugiau laisvės gyvenimui, kurio norite.

7. Kalbėkite paprasčiau. Vietoj profesinio žargno kalbėkite aiškiomis ir žmoniškomis frazėmis. Taip žmonės į jus žiūrės kaip į nuoširdų pilietį, ne kaip į pardavimų vadybininką, kurios reikia saugotis, nes po gražių frazių pakiš sutartį su paslėptomis sąlygomis. Nekreipkite dėmesio ir į kitų nuomonę apie jus. Tai padės sutaupyti nemažai nervinių ląstelių. Jos brangesnės už rūpestį „ką žmonės pasakys“.

8. Išmokite sakyti „ne“. Tai buvo vienas pirmųjų žodžių, kurį išmokote, tačiau vėliau sėkmingai užmiršote. Kodėl gi jo vėl nepradėjus vartoti? Tai jūsų gyvenimas, jūsų laikas ir jūsų turimi ištekliai. Tik jums, o ne kaimynui, giminaičiui, draugui ar viršininkui spręsti kaip tai panaudoti. Nustokite teisintis kai norite atsisakyti ir nevykdyti vieno ar kito prašymo. Tiesiog ištarkite stebuklingąjį „ne“.

9. Atsisakykite kai kurių tradicijų. Ritualai padeda, tačiau jų savybė ta, kad bėgant laikui jie pradeda valdyti visą jūsų gyvenimą. Tradicijos reikia atsisakyti vos tik pajutote, kad jos prasmės nebeliko ir vietoj malonaus ir naudingo laiko praleidimo liko tik laiko gaišimas dėl nežinomų priežasčių. Kai kas nors jums sakys „mes visada taip darėme“, tokiam žmogui tiesiog paaiškinkite kodėl nebenorite laikytis bendro ritualo. Visada alima susitarti, kad tradiciją galima keisti arba jos atsisakyti.

10. Nuspręskite, kad skirsite laiko sau. Laikas tai vienas brangiausių turtų, kurį turime. Blogiausia, kad jis ribotas. Tiesiog nuspręskite, kad kiekvieną dieną rasite valandėlę sau ir savo pomėgiams. Tarkime, kiekvieną dieną penkiolikai minučių išjunkite mobilų telefoną, suraskite ramų kampą, kur jūsų niekas netrukdys. Medituokite, rašykite dienoraštį ar suvalgykite obuolį. Tiesiog veikite tai, ką tuo metu norite veikti. Pasaulis per tiek laiko tikrai nesugrius, o jūsų nuotaika pagerės.

Panašūs skelbimai

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijoje įtariamas korupcija suimtas Stavropolio krašto Valstybinės autoinspekcijos viršininkas. Kartu už grotų nukeliavo ir 35 jo pavaldiniai. Visi uniformuotieji įtariami sukūrę nusikalstamą grupuotę. Šiuo faktu, kaip rašo varlamov.ru, nesistebi net patys rusai. Tačiau kai internete pasklido šio viršininko namo, ar, greičiau, dvaro, nuotraukos, net prie korupcijos pratę rusai apstulbo. Tokia beskonybę, kuriai išleisti milijinai eurų, […]

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Milijardierius ir „Tesla“ bei „Space X“ įmonių bendrasavininkas milijardierius Ilonas Maskas gyvena kukliame 35 kvadratinių metrų ploto moduliniame name, kuriame yra tik patys būtiniausia patogumai. Apie tai rašo portalas delfi.lv. Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių dar prieš pusantrų metų pareiškė, jog planuoja atsikratyti „fizinio turto“ ir jau pardavė šešias jam priklausančias prabangias sodybas Kalifornijoje. Liko […]

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Kaunas dar tik vejasi Vilnių butų nuomos kainomis. Laikinojoje sostinėje algos kiek žemesnės, tuo pačiu ir butai pigesni. Kita specifika – daug kauniečių gyvena ne pačiame mieste, o priemiestyje, nes dėl miesto dydžio ir išvystytos infrastruktūros viską galima pasiekti pakankamai greitai. Užmetėme akį, kokį butą Kaune galima išsinuomoti mokant iki 100 eurų per mėnesį. Iš […]