Kiekvienas verslininkas, planuojantis steigti viešbutį, svečių namus ar tiesiog pirkti patalpas nuomai suka galvą, kaip suvaldyti verslą.
Klausimų daugėja, jei šiam verslui reikės samdyti žmones. Juos parinkti šiais laikais ne pats paprasčiausias užsiėmimas. Netinkamas kolektyvas gali greitai sužlugdyti net unikaliausius apartamentus ar kaimo turizmo sodybą.
Keletą patarimų, kaip pradėti ar toliau vystyti verslą duoda Rusijos hostelių tinklo „Dom“ savininkai, valdantys apgyvendinimo įstaigas Maskvoje ir Sankt Peterburge.
Nebijokite biurokratijos. Dauguma atvejų su valdininkais galima rasti kompromisą. Kalbame ne apie kyšius, bet apie normalią teisinę diskusiją. Jei verslo nepradedate aiškindami, kad bijote sudėtingos mokesčių sistemos ir veterinarijos bei priešgaisrinės saugos reikalavimų, tai tik atsikalbinėjimai.
Jei neturite finansinės pagalvės – grynų pinigų atsargos – nepradėkite verslo. Geriau rasti investuotoją ir jam pasiūlyti dalį naujai kuriamame projekte ar kreiptis paramos Nacionalinę mokėjimų agentūrą nei mėginti investuoti paskutinius pinigus į patalpų remontą ir viltis, kad nuo pirmos dienos pinigai pradės plaukti srauniu upeliu. Geriau net negalvoti, kad nuo pirmųjų dienų tapsite turtuoliu. Tai tiesus kelias į žlugimą ir gilią depresiją.
Jei verslui reikia samdomų žmonių, bendraukite su profesionalais ir klauskite jų patarimo. Jums reikia ne nuolat komplimentus viršininkui sakančių darbuotojų, bet piliečių, sugebančių ir mėgstančių bendrauti su klientais.
Darbuotojus rinkitės kruopščiai. Deja, bet dauguma potencialių darbuotojų trokšta gero atlyginimo ir visą dieną praleisti krėsle, „gyvendami“ naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose.
Išanalizuokite rinką ir supraskite, kokiam klientui skirtas jūsų objektas. Jei turite darbininkų apgyvendinimui tinkantį bendrabutį, vargu ar verta investuoti į reklamą, kad laukiate užsieniečių ir prabangių apartamentų ieškančių žmonių. Be to, jei dirbate prabangesniame segmente, be gailesčio atsisakykite įtartinų klientų ir jaunimo, norinčio pašvęsti. Nuostoliai dėl vagysčių ir turto niokojimo bus didesni nei galimas uždarbis. Nesvarbu, kad siautės tik vienas iš dešimties lankytojų. Kita tokios veiklos pasekmė – nepatenkintų klientų atsiliepimai, nes jie paprasčiausiai gavo ne tai, ko tikėjosi ir mažėjantis laukiamų užsakovų skaičius. Informacija internetu sklinda labai greitai.
Atskira daina darbuotojų paieška. Svarbu, kad žmonės natūraliai mėgtų bendrauti. Svečių namuose ar hostelyje svarbu imituoti draugo ir namų šeimininko, bet ne pardavėjo – pirkėjo santykius. „Dom“ savininkai ne tik skaitė pretendentų gyvenimo aprašymus, tačiau su atrinktais pretendentais ilgai bendravo patys. Vienas iš patikros etapų – pretendentų paprašė parodytų savo anketas socialiniuose tinkluose. Tikslas, kad būsimas darbuotojas būtų ne tik atsakingas ir suprantantis apie verslą, bet ir linksmas. Tiesiog kiekvieną svečią pasitinka ir išlydi administratorius. Nuo pirmo įspūdžio priklauso ar žmogus sugrįš į nakvynės įstaigą.
„Dom“ dirba penki žmonės. Nors, Maskvos mastais, jų atlyginimas nedidelis, apie 2500 litų per mėnesį, tačiau savininkai sutiko, kad darbas svečių namuose nebūtų jų pagrindinė veikla. Tai tik papildomas pajamų šaltinis. Vienas darbuotojas svečių namuose praleidžia tik dvi dienas per savaitę.
Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]
Palanga populiari kurortinė vieta Lietuvoje, turinti daugybę vietų, kur galite pasirinkti butą nuomai ir pėsčiomis pasiekti jūrą. Štai keletas vietų, kuriuose galite apsvarstyti naršydami nuomos skelbimus ar bookingo pasiūlymus: Atvykstant į Palangą, geriausia pasitikslinti su vietiniais nuomojimo agentūromis, naršyti internete ir ieškoti butų per populiarius nuomos svetaines ar programėles. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite pasirinkti […]
Buto nuomos sutartis yra teisinis dokumentas, kuriame nustatomos taisyklės ir sąlygos tarp nuomininko (nuomininko) ir nuomotojo (nuomotojo). Norint apsidrausti nuo nuostolių, svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžtos teisinės sąlygos ir atvejai, kuriuose šalys gali būti apsaugotos. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų įtraukti į buto nuomos sutartį: Visada būtina konsultuotis su teisininku ar teisinės konsultacijos […]