Nors paskutiniais metais pasaulyje populiarėja loftai, kaip prabangos ir laisvės stilius. Dabar tokiose erdvėse įrenginėjamos ne tik ekonominės studijos ar butai jaunimui, bet ir milijonus kainuojantys apartamentai.
Šių objektų nerasite tradiciniuose skelbimų puslapiuose. Jie individualiai siūlomi išskirtiniams klientams. Tinklalapis „loft.ua“ sudarė brangiausių tokio tipo būstų sąrašą. Dauguma jų Niujorke, kuriame ir užgimė šis gyvenimo būdas. Dauguma tokių apartamentų vadinami „soft lofts“ – įkurti ne buvusiose gamyklose, bet viršutiniuose gyvenamųjų namų aukštuose, skirtingai nei loftai Lietuvoje.
10. Johannes Loft Silrs gatvėje, Londonas.
Kaina: 2,4 milijono JAV dolerių
Plotas: 278 kvadratiniai metrai
Šis loftas įkurtas viršutiniame buvusios mokyklos pastate Pietų Londone. Skiriamasis bruožas minimalizmas. Sienų praktiškai nedekoruotas. Kambariuose tik gyvenimui būtini baldai. Plotai tai du miegamieji, virtuvė, darbo kabinetas.
Baltas interjeras ir aukštos, net 6,7 metro, lubos sukuria milžiniškos erdvės įspūdį. Šį įspūdį sustiprina milžiniški langai, pro kuriuos sklinda gausi šviesa. Be to, sukurta ir išmani dirbtinio apšvietimo sistema.
Iš antro šių prabangių apartamentų aukšto galima išeiti į 23 kvadratinių metrų ploto terasą.
9. Lofto stiliaus rezidencija Niujorke.
Kaina: 14 milijonų dolerių
Plotas: 752 kvadratiniai metrai
Žymus Niujorko architektas Maiklas Haverlandas milžinišką erdvę aukštomis lubomis, gigantiškais geležiniais laiptais ir pilkomis niūromis sienomis pavertė prabangiu butu.
Kambariai apstatyti mediniais baldais. Čia penki židiniai, kilimai ir minkštos lovos sukuria jaukumo atmosferą. Erdvė išskaido ir tinkamą atmosferą sukuria gudri šviestuvų sistema.
8. Loftas – apartamentai Niujorke, Huberto gatvėje
Kaina: 17,5 milijonų dolerių
Plotas: 390 kvadratiniai metrai
The Hubert pastatas pastatytas prieš pusantro amžiaus. Pradžioje čia buvo American Express biuras, vėliau kelių aukštų parkavimo aikštelė, dabar gyvenamasis būstas.
The Hubert tai prabanga ir komfortas, į kurių kūrimą investuoti milžiniški pinigai. Apartamentuose aštuoni kambariai, trys miegamieji, ir trys vonios kambariai.
Milžiniškoje svetainėje įrengtas židinys. Apdailoje naudotos brangios medžiagos – kelios marmuro rūšys, bronza, ąžuolas, tikas. Pro langą matyti Hudzono upė ir World Trade Center memorialas.
Papildomas šio būsto privalumas tai jo vieta. Treibeko rajone, kur ir yra šie prabangūs namai, daugybė parduotuvių ir kavinių. Čia prestižinės mokyklos ir sporto klubai.
7. Loftas 77 gatvėje, Niujorkas
Kaina: 17,5 milijonai dolerių
Plotas: 390 kvadratiniai metrai
Šį objektą galima pavadinti briliantu, nes tai unikalus būstas. Jo interjeras nestandartinis ir efektingas, kurtas savo srities profesionalų.
Lubų aukštis 7,3 metro, langai milžiniški ir pro juos matyti Amerikos gamtos muziejus, duris atvėrusio dar 1877 m. Kai muziejus buvo statomas, šiame lofte gyveno skulptorius, kuris ir kūrė muziejaus papuošimus.
Svarbiausias svetainės akcentas – iš Pirėjos pusiasalio atvežtas XVII a. židinys. Prie sienų sustatytos iš Korinto atgabentos kolonos.
Svetainės lubas dekoravo garsus Ispanijos dailininkas Ramonas Kane. Kėdes ir stalus pagamino Džordžas Nakašima. Lofte galima rasti porcelianą, pagamintą prieš du tūkstančius metus. Netgi pianinas kadaise priklausė Aizekui Šternui, vienam iš garsiausių XX a. akadaminės muzikos atlikėjų. Žmonės, kuriems teko pabuvoti šiame lofte, pasakoja, kad pirmas įspūdis, jog pateko ne į gyvenamą patalpą, bet į muziejų.
6. Lofto stiliaus apartamentai Krosbi gatvėje, Niujorke.
Kaina: 17,95 milijonai dolerių
Plotas: 573 kvadratiniai metrai
Tai milžiniškas loftas. Neskaičiuojant trijų gyvenamų aukštų, šeimininkas gali mėgauti ir 279 kvadratinių metrų ploto terasa. Čia 16 kambarių ir 5 miegamieji.
Šis loftas kadaise priklausė Leonardui Kravicui ir Ališija Kiz.
Svetainėje židinys, aksomu aptrauktos sofos ir iš brangios medienos pagamintas stalas. Pro didžiules stiklines duris galima išeiti į terasą.
Liudininkai pasakoja, kad įspūdingas valgomasis, kuriame lengvai telpa tuzinas žmonių.
5. Logtas Brum gatvėje, Niujorke
Kaina: 19,5 milijonai dolerių
Plotas: 709 kvadratiniai metrai
Tai trijų aukštų gyvenamas būstas, įkurtas 1873 m. statytame name. Gyventojų paslaugoms dešimt kambarių, penki vonios kambariai, didžiulė terasa ir net nuosavas sodas. Kadaise čia gyveno Holivudo aktorius Hitas Ledžeris.
Dizainą kūrė Roman&Williams kompanija. Skirtingai nuo kitų brangiausių pasaulio loftų, šis išlaikė „žanrui būdingą interjerą“. Čia viskas primena prieškarinius laikus, kai loftai kaip gyvenamosios erdvės tik pradėjo populiarėti.
4. Loftas Beethoven Hall, Niujorkas
Kaina: 25 milijonai dolerių
Plotas: 630 kvadratinių metrų
Kadaise ketvirtame pastato, kuriame šiandien įsikūręs Beethoven Hall, buvo rengiamos oficialios šventės, profsąjungos narių susirinkimai ir politiniai susitikimai.
Apartamentas tai klasikinis loftas – tvirtos medinės grindys, netinkuotos sienos, masyvūs baldai, dideli langai.
Apartamentuose vienuolika kambarių, keturi miegamieji ir trys vonios kambariai. Erdviausia patalpa svetainė, įrengta po mediniu skliautuotu stogu. 9,7 metro aukščio lubos leido antrame lygmenyje įrengti sporto salę. Patalpos apšviečiamos prie lubų pakabintomis lempomis. Šviesa taip pat patenka per mažyčius apvalius langelius palubėje. Taip pat įrengtos durys, už kurių jauki terasa.
Loftą įrenginėjo pats jo šeimininkas – fotografas Gregorijus Kolbertas.
3. Loftas rezidencija Chesham Place, Londonas
Kaina: 25,6 milijonai dolerių
Plotas: 420 kvadratiniai metrai
Šis komfortiškas naujos statybos loftas yra viename iš prabangiausių Londono rajonų.
Apartamentuose keturi miegamieji, valgomasis ir dvi virtuvės. Kad būtų patogiau keliauti tarp trijų lofto lygių įrengtas liftas.
Vienas iš svarbiausių privalumų, siūlomas pirkėjui, tai galimybė sukurti savo ramybės oazę šurmuliuojančio megapolio širdyje.
2. Apartamentai 5 aveniu, Niujorkas
Kaina: 33,5 milijonai dolerių
Plotas: 587 kvadratiniai metrai
Šis trijų lygių loftas užima 19-21 Plaza viešbučio aukštus. Pastatytas XX a pradžioje.
Įdomu tai, kad dešimties kambarių ir keturių miegamųjų prabangai gali pavydėti net to paties Plaza viešbučio geriausi numeriai. Asmeninis liftas gyventojus pakelia aukštu aukščiau, kur erdvi svetainė. Trūkumas – šio lofto terasa gan nedidelė. Tik 21 kvadratinis metras. Tačiau iš jos atsiveria nuostabus Centrinio parko vaizdas.
Virtuvėje Poggenpohl garnitūra ir Miele, Wolf bei Subzero pagaminta buitinė technika. Keista, tačiau kaip ramiame XIX a čia įrengta ir atskira biblioteka. Visi aukštai sujungti ne tik liftu, bet ir sraigtiniais mediniais laiptais.
1. Sky Loft Hudzono gatvėje, Niujorkas
Kaina: 48 milijonai dolerių
Plotas: 696 kvadratiniai metrai
Tai art deko stiliaus apartamentai, užimantys 15 ir 16 gyvenamojo namo aukštus. Čia aštuoni kambariai, keturi miegamieji ir keturi vonios kambariai. Taip pat 418 kvadratinių metrų ploto terasa iš kurios kaip ant delno Manchetenas ir Hudzono upė.
Pirmame lofto aukšte erdvi svetainė. Lubų aukštis 5,5 metro. Vienoje iš sienų, dekoruotų vyšnia, įrengtas židinys. Namuose dominuoja šviesios kreminės spalvos. Milžiniškoje terasoje įrengta pietų zona ir vieta kepti kepsniams.
Į terasą galima išeiti ir iš virtuvės, kuri turėtų patikti minimalizmo mėgėjams. Visa įranga iš nerūdijančio plieno, dekoruota neutraliomis spalvomis ir nėra jokių nereikalingų detalių. Aukštos lubos, betoninės grindys ir metalinės detalės primena klasikinius gamyklose įrengtus loftus.
Kas atsako už nuomojamame būste padarytus nuostolius? Kaip valdyti šią riziką? Kokios nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Kaip šie santykiai reguliuojami teisiškai. Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. […]
Kinietė, buto šeimininkė, nuomotojai nesant namie bute įrengė atsisveikinimo salę Kinietė, grįžusi iš darbo, pamatė, kad jos nuomojamo buto šeimininkė savo miegamajame įrengė memorialinę salę. Istorija praseidėjo kai Šanchajaus mieste gyvenanti moteris, vardu Wang, sulaukė savo nuomojamo buto savininko dukters skambučio ir paprašė pasilikti viešbutyje porai dienų. Ji pareiškė, kad Wang butą jai reikia naudoti […]
Senijie Vilniaus mikrorajonai kaip masalas traukia vystytojus, nes čia yra daug erdvių, kur galima įterpti vieną kitą daugiabutį, ar netgi naują kvartalą. Be to, čia prie pat mokyklos, darželiai ir pliklinikos, kas didina naujų projektų patrauklumą, nereikia, kaip iš Pilaitės ar Perkūnkiemio vežioti per kamščius vaikus į būrelius, mokyklas ir darželius, o patiems melstis, kad […]