Svečių namų verslas

Viešbučių ir svečių namų klientai skirtingai. Tai priklauso ne tiek nuo kainos, bet nuo žmonių lūkesčių. Iš skirtingų apgyvendinimo įstaigų laukiama ir skirtingos paslaugų kokybės.

Nuo to momento, kai Richardas Širmanas sukūrė svečių namų (hostelių) verslo modelį prabėgo tik šimtas metų, tačiau pigios apgyvendinimo įstaigos, siūlančios minimalų paslaugų rinkinį, jau spėjo užkariauti visą pasaulį. Plėtrai nesutrukdė net pasaulinė finansų krizė. Iš jos hosteliai išėjo pirmieji.

Juos gelbėjo tai, kad žmonės, net praradę dalį pajamų, vis tiek nenorėjo atsisakyti kelionių, tačiau tokio komforto, kaip iki tol, negalėjo sau leisti. Nors iki tol svečių namuose paprastai apsistodavo tik jaunimas, krizės laikais prie jų prisijungė ir vyresnio amžiaus įvairių socialinių sluoksnių piliečiai.

Nors pokyčiai matomi plika akimi, tačiau iki šiol pagrindinis pigios nakvynės įstaigų šeimininkų tikslas pritraukti keliaujantį jaunimą. Pasaulinė šio segmento apimtis 136 milijardų JAV dolerių per metus, arba  18% viso apgyvendinimo sektoriaus pajamų. Vakaruose apie 87% jaunų žmonių, važiuojančių ilsėtis į užsienį, apsistoja būtent hosteliuose.

Pagrindinė pigių nakvynės įstaigų klientai žmonės, nuo 18 iki 42 metų. Vidutiniškai naktis dvidešimtyje didžiausių Europos miestų kainuos 66 JAV dolerius. Vidutinė viešnagės trukmė pustrečios paros. Europoje šiandien jau veikia  5 000 hostelių.

Skaičiuojama, kad vidutinio hostelio statybai reikia apie 300 000 JAV dolerių, neskaičiuojant žemės sklypo. Rentabilumas iki 98%. Atsiperkamumas, net jei pagrindinis apkrovimas tik du vasaros mėnesius, atsiperkamumas apie 10 metų. Iki šiol svečių namai paprastai būdavo įrengiami apleistuose pastatuose, kur buvo įrengiamos gyvenamosios patalpos, tačiau naujausia tendencija – statomi visiškai nauji pastatai, kuriuos lengviau pritaikyti verslui.

Hostelių populiarumas aiškinamas ne tik pigumu, bet ir tuo, kad juose sukuriama specifinė atmosfera.  Tarsi žmogus atvažiuotų į svečius pas senus draugus. Čia galima ne tik pailsėti, bet ir susipažinti su naujais įdomiais žmonėmis, pabendrauti.

Svečių namų šeimininkai puikiai žino šią tendenciją. Todėl dabar tai ne tik vieta, kur galima pernakvoti. Investuojama į dizainą, įrenginėja ne tik studentams, bet ir šeimoms pritaikytus kambarius. Pavyzdžiui, šeimoms siūlomi atskiri numeriai su atskira vonia ir minimalia virtuvėle, kurioje galima gaminti maistą. Šalia atidaromos pigios kavinės, nemokamas interneto ryšys.

Svečių namų verslo privalumas – sąlyginai pigi pradžia. Skirtingai nuo viešbučių, į rinką įeiti gali ir privatūs investuotojai, netgi šeimos.

Kalbant apie valdymą, skirtingai nuo viešbučių, sąnaudos mažesnės. Reikia mažiau žmonių ir priežiūros, todėl maržos didesnės.

Panašūs skelbimai

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijoje įtariamas korupcija suimtas Stavropolio krašto Valstybinės autoinspekcijos viršininkas. Kartu už grotų nukeliavo ir 35 jo pavaldiniai. Visi uniformuotieji įtariami sukūrę nusikalstamą grupuotę. Šiuo faktu, kaip rašo varlamov.ru, nesistebi net patys rusai. Tačiau kai internete pasklido šio viršininko namo, ar, greičiau, dvaro, nuotraukos, net prie korupcijos pratę rusai apstulbo. Tokia beskonybę, kuriai išleisti milijinai eurų, […]

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Milijardierius ir „Tesla“ bei „Space X“ įmonių bendrasavininkas milijardierius Ilonas Maskas gyvena kukliame 35 kvadratinių metrų ploto moduliniame name, kuriame yra tik patys būtiniausia patogumai. Apie tai rašo portalas delfi.lv. Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių dar prieš pusantrų metų pareiškė, jog planuoja atsikratyti „fizinio turto“ ir jau pardavė šešias jam priklausančias prabangias sodybas Kalifornijoje. Liko […]

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Kaunas dar tik vejasi Vilnių butų nuomos kainomis. Laikinojoje sostinėje algos kiek žemesnės, tuo pačiu ir butai pigesni. Kita specifika – daug kauniečių gyvena ne pačiame mieste, o priemiestyje, nes dėl miesto dydžio ir išvystytos infrastruktūros viską galima pasiekti pakankamai greitai. Užmetėme akį, kokį butą Kaune galima išsinuomoti mokant iki 100 eurų per mėnesį. Iš […]