Tokijuje jaunimas renkasi vadinamuosius butus karstus

2

Tokijo centre norintys gyventi jaunuoliai, kurie negali mokėti už erdvesnį būstą, mielai keliasi į vadinamuosius „butus karstus“. Nors tai miniatiūrinės gyvenamosios erdvės, tačiau jų nuoma mėnesiui kainuoja 600 JAV dolerių. Apie šį keistą pasirinkimą rašo „The Daily Mail“.

Kambaryje, kurio dydį galima sulyginti su vidutine drabužių spinta, gyventi gali tik vienas žmogus. Plotas suplanuotas taip, kad išsitiesti visu ūgiu galima tik atsigulus. Vertikaliai galima tik sėdėti. Kai kurie įsigudrina į svečius netgi pakviesti du ar tris draugus. Žinoma, šokių tokiame būste nesurengsi. Visiems tenka taikiai sėdėti ir protingai kalbėtis.

Dauguma kambarių be lankgų ir tarsi sudėti į lentynėles vienas virš kito. Jei žmogus bijo uždarų patalpų, apie tokią nuomą jam net neverta galvoti. Tačiau šis variantas puikiai tinka jauniems karjeros siekiantiems japonams, kurie namo grįžta tik pernakvoti.

Tokijas perpildytas miestas, todėl namų savininkai greitai pagavo naują madą ir patalpas pradėjo masiškai pertvarkyti į naujo tipo nakvynės vietas, japoniškai vadinamas geki – sema, nes tokio dydžio kambarius vadinti gyvenamuoju būstu neapsiverčia liežuvis.

Tokios kamarėlės Azijoje ne naujiena. Honkonge dešimtys tūkstančių šeimų gyvena būstuose, kurių plotas 2х3 kvadratinio metro.Kinijos didmiesčiuose įprasta, kad jauni darbininkai ir studentai kuriasi 2х2 kvadratinio metro ploto kambarėliuose. Unikalu tai, kad tokiose patalpose telpa ne tik lova ir televizorius, bet ir tualetas su dušu.

Panašūs skelbimai

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Butų nuomos kaina – kokios prognozės 2022 metams

Būtų kainos spėriai šauna aukštyn ir, kaip atrodo, jau pramušė debesis, tačiau sustoti neplanuoja. O kas laukia būsto nuomos kainų? Būsto kainos nuosekliai kyla pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, o antrinėje pastebimas dar spartesnis jų augimas, rodo nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ duomenys. Būsto nuomos kainos sostinėje per pastarąjį […]

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Tobulas skelbimas, kurį norisi skaityti

Iš pirmo žvilgsnio skelbimas nepretenzingas žanras. Svarbiausia jo funkcija tiesiog pranešti skaitytojui apie parduodamą objektą ir suteikti kuo detalesnę informaciją, kad būtų galima sutaupyti savo ir potencialaus pirkėjo ar potencialaus nuomotojo laiką. Tačiau skelbimą galima parašyti taip, kad jį noris skaityti net jei siūlomas daiktas nedomina. Šį kartą įkvėpmui kaip fesubuke parduodamas fotoaparatas. Fotoaparatęs matęs […]

Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

Mutavusi butų rinka – 16 kv. metrų butas be langų – 2943 eurai už kvadratinį metrą

Ekonomistas Žygimantas Mauricas atrado unikalų butą Vilniuje – 16 kvadratinių metrų butą be lango, kuris pristatomas, kaip puiki investicija ir už kvadratą prašoma virš 2900 eurų. Tai normali kaina prestižiniame miesto rajone už nenaujos statybos būstą, Su langai ir atitinkantį bent jau higienos normas. Šį unikalų butą galima ir nuomotis, jei pirkti nedrąsu – kaina […]