Tokijuje jaunimas renkasi vadinamuosius butus karstus

2

Tokijo centre norintys gyventi jaunuoliai, kurie negali mokėti už erdvesnį būstą, mielai keliasi į vadinamuosius „butus karstus“. Nors tai miniatiūrinės gyvenamosios erdvės, tačiau jų nuoma mėnesiui kainuoja 600 JAV dolerių. Apie šį keistą pasirinkimą rašo „The Daily Mail“.

Kambaryje, kurio dydį galima sulyginti su vidutine drabužių spinta, gyventi gali tik vienas žmogus. Plotas suplanuotas taip, kad išsitiesti visu ūgiu galima tik atsigulus. Vertikaliai galima tik sėdėti. Kai kurie įsigudrina į svečius netgi pakviesti du ar tris draugus. Žinoma, šokių tokiame būste nesurengsi. Visiems tenka taikiai sėdėti ir protingai kalbėtis.

Dauguma kambarių be lankgų ir tarsi sudėti į lentynėles vienas virš kito. Jei žmogus bijo uždarų patalpų, apie tokią nuomą jam net neverta galvoti. Tačiau šis variantas puikiai tinka jauniems karjeros siekiantiems japonams, kurie namo grįžta tik pernakvoti.

Tokijas perpildytas miestas, todėl namų savininkai greitai pagavo naują madą ir patalpas pradėjo masiškai pertvarkyti į naujo tipo nakvynės vietas, japoniškai vadinamas geki – sema, nes tokio dydžio kambarius vadinti gyvenamuoju būstu neapsiverčia liežuvis.

Tokios kamarėlės Azijoje ne naujiena. Honkonge dešimtys tūkstančių šeimų gyvena būstuose, kurių plotas 2х3 kvadratinio metro.Kinijos didmiesčiuose įprasta, kad jauni darbininkai ir studentai kuriasi 2х2 kvadratinio metro ploto kambarėliuose. Unikalu tai, kad tokiose patalpose telpa ne tik lova ir televizorius, bet ir tualetas su dušu.

Panašūs skelbimai

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijos policininko dvaras – net carui nuo prabangos taptų bloga

Rusijoje įtariamas korupcija suimtas Stavropolio krašto Valstybinės autoinspekcijos viršininkas. Kartu už grotų nukeliavo ir 35 jo pavaldiniai. Visi uniformuotieji įtariami sukūrę nusikalstamą grupuotę. Šiuo faktu, kaip rašo varlamov.ru, nesistebi net patys rusai. Tačiau kai internete pasklido šio viršininko namo, ar, greičiau, dvaro, nuotraukos, net prie korupcijos pratę rusai apstulbo. Tokia beskonybę, kuriai išleisti milijinai eurų, […]

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Namas, kuriame gyvena Ilonas Maskas – ar patikėsite, kad tokiam žmogui reikia tik tiek

Milijardierius ir „Tesla“ bei „Space X“ įmonių bendrasavininkas milijardierius Ilonas Maskas gyvena kukliame 35 kvadratinių metrų ploto moduliniame name, kuriame yra tik patys būtiniausia patogumai. Apie tai rašo portalas delfi.lv. Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių dar prieš pusantrų metų pareiškė, jog planuoja atsikratyti „fizinio turto“ ir jau pardavė šešias jam priklausančias prabangias sodybas Kalifornijoje. Liko […]

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Pigi butų nuoma Kaune – ką galima rasti iki 100 eurų

Kaunas dar tik vejasi Vilnių butų nuomos kainomis. Laikinojoje sostinėje algos kiek žemesnės, tuo pačiu ir butai pigesni. Kita specifika – daug kauniečių gyvena ne pačiame mieste, o priemiestyje, nes dėl miesto dydžio ir išvystytos infrastruktūros viską galima pasiekti pakankamai greitai. Užmetėme akį, kokį butą Kaune galima išsinuomoti mokant iki 100 eurų per mėnesį. Iš […]