Tokijuje jaunimas renkasi vadinamuosius butus karstus

2

Tokijo centre norintys gyventi jaunuoliai, kurie negali mokėti už erdvesnį būstą, mielai keliasi į vadinamuosius „butus karstus“. Nors tai miniatiūrinės gyvenamosios erdvės, tačiau jų nuoma mėnesiui kainuoja 600 JAV dolerių. Apie šį keistą pasirinkimą rašo „The Daily Mail“.

Kambaryje, kurio dydį galima sulyginti su vidutine drabužių spinta, gyventi gali tik vienas žmogus. Plotas suplanuotas taip, kad išsitiesti visu ūgiu galima tik atsigulus. Vertikaliai galima tik sėdėti. Kai kurie įsigudrina į svečius netgi pakviesti du ar tris draugus. Žinoma, šokių tokiame būste nesurengsi. Visiems tenka taikiai sėdėti ir protingai kalbėtis.

Dauguma kambarių be lankgų ir tarsi sudėti į lentynėles vienas virš kito. Jei žmogus bijo uždarų patalpų, apie tokią nuomą jam net neverta galvoti. Tačiau šis variantas puikiai tinka jauniems karjeros siekiantiems japonams, kurie namo grįžta tik pernakvoti.

Tokijas perpildytas miestas, todėl namų savininkai greitai pagavo naują madą ir patalpas pradėjo masiškai pertvarkyti į naujo tipo nakvynės vietas, japoniškai vadinamas geki – sema, nes tokio dydžio kambarius vadinti gyvenamuoju būstu neapsiverčia liežuvis.

Tokios kamarėlės Azijoje ne naujiena. Honkonge dešimtys tūkstančių šeimų gyvena būstuose, kurių plotas 2х3 kvadratinio metro.Kinijos didmiesčiuose įprasta, kad jauni darbininkai ir studentai kuriasi 2х2 kvadratinio metro ploto kambarėliuose. Unikalu tai, kad tokiose patalpose telpa ne tik lova ir televizorius, bet ir tualetas su dušu.

Panašūs skelbimai

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Griūna butų nuomos rinka – kas vyksta, ar kainos kris

Brokeris Mantas Mikočiūnas pasidalino įžvalgomis, kas vyksta butų nuomos rinkoje. Jo nuomone, kainų augimo, ar bent jau stabilizacijos, perspektyvos daugiau nei miglotos, nes pasiūla auga kartais. Pateikiame šį komentarą:„Nuomos rinkoje dedasi įdomūs dalykai – situacija ėmė keistis vos per mėnesį. Nuo pavasario Vilniuje nuomojamų butų pasiūla niekaip neperlipdavo vidutiniškai 500 būstų, o va rugpjūtį staigiai […]

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Kaip sako liaudies patarlė, kiekvienas lietuvis per vasaros atostogas turi atlikti du būtinus poilsinius veiksmus: nuvažiuoti į Palangą ir plaukti baidarėmis. Apie baidares šį kartą nekalbėsime, tačiau apie prabangius apartamentus, skirtus tiek trumpalaikei nuomai, tiek šeimos poilsiui prie jūros, taip. Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą […]

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Svajonių išsipildymas: prabangi kelioninė priekaba, kuri gali įkrauti jūsų elektromobilį

Prabangių gyvenamųjų priekabų gamintojas „Bowlus“ paskelbė apie naujos visiškai elektrinės transporto priemonės „Volterra“ paleidimą į rinką. Tai, kaip teigiama, pirmoji pasaulyje masinės gamybos elektrinė transporto priemonė ant ratų. Beveik neįmanoma nepastebėti „Bowlus“ kelionių priekabos automobilių sraute. Poliruotą išorę su retro aerodinaminiu stiliumi atsveria itin modernus interjeras. Dabar naujas modelis, panašus į kitus „Bowlus“ pasiūlymus, tačiau […]