Tokijuje jaunimas renkasi vadinamuosius butu karstus

Tokijo centre norintys gyventi jaunuoliai, kurie negali mokėti už erdvesnį būstą, mielai keliasi į vadinamuosius „butus karstus“. Nors tai miniatiūrinės gyvenamosios erdvės, tačiau jų nuoma mėnesiui kainuoja 600 JAV dolerių. Apie šį keistą pasirinkimą rašo „The Daily Mail“.

Kambaryje, kurio dydį galima sulyginti su vidutine drabužių spinta, gyventi gali tik vienas žmogus. Plotas suplanuotas taip, kad išsitiesti visu ūgiu galima tik atsigulus. Vertikaliai galima tik sėdėti. Kai kurie įsigudrina į svečius netgi pakviesti du ar tris draugus. Žinoma, šokių tokiame būste nesurengsi. Visiems tenka taikiai sėdėti ir protingai kalbėtis.

Dauguma kambarių be lankgų ir tarsi sudėti į lentynėles vienas virš kito. Jei žmogus bijo uždarų patalpų, apie tokią nuomą jam net neverta galvoti. Tačiau šis variantas puikiai tinka jauniems karjeros siekiantiems japonams, kurie namo grįžta tik pernakvoti.

Tokijas perpildytas miestas, todėl namų savininkai greitai pagavo naują madą ir patalpas pradėjo masiškai pertvarkyti į naujo tipo nakvynės vietas, japoniškai vadinamas geki – sema, nes tokio dydžio kambarius vadinti gyvenamuoju būstu neapsiverčia liežuvis.

Tokios kamarėlės Azijoje ne naujiena. Honkonge dešimtys tūkstančių šeimų gyvena būstuose, kurių plotas 2х3 kvadratinio metro.Kinijos didmiesčiuose įprasta, kad jauni darbininkai ir studentai kuriasi 2х2 kvadratinio metro ploto kambarėliuose. Unikalu tai, kad tokiose patalpose telpa ne tik lova ir televizorius, bet ir tualetas su dušu.

Panašūs skelbimai

Kaip atrodo kotedžas, kainuojantis 5 milijonus JAV dolerių ir kiek kainuoja jį išlaikyt

Kaip atrodo kotedžas, kainuojantis 5 milijonus JAV dolerių ir kiek kainuoja jį išlaikyt

Deja, tai ne Lietuva – prabangus ir žalias Maskvos rajonas, kur gyvena turtingi verslininkai ir žvaigždės. Ne bet kam čia leidžiama net turinti eurų, įsigyti būstą. Bendras dviejų aukštų buto plotas 460 kvadratinių metrų, o dizainą sukūrę britas, kurio specializacija – ypatingai brangių jachtų interjeras. Tokios detalės, kaip sporto salė ar mechaninis pianinas tik gėlytės. […]

Brangiai apmokamo Maskvos fotografo butas – čigoniškas minimalizmas

Brangiai apmokamo Maskvos fotografo butas – čigoniškas minimalizmas

Albertas žinomas Maskvos fotografas. Ne pats pigiausias, švelniai pasakius, nes bet kas tokio buto prabangiame rajone neperka. Jo butas pasižymi tuo, kad nuolat keičiasi – remontas vyksta nuolat – ir čia nuolat kaupiasi nauji daiktai. 90 kvadratinių metrų įtalpinta viskas, nuo darbo kambario iki sporto salės. Pats savininkas sako, kad visos erdvės peržvelgiamos. Tai butas […]

„Nidos banga“ – kaip atrodo viduje

„Nidos banga“ – kaip atrodo viduje

Rekordiniu sandoriu Lietuvos pajūrio nekilnojamo turto rinkoje tapęs viešbutis „Nidos banga“ po atsinaujinimo pradeda veiklą. Už daugiau nei 6 mln. eurų viešbutį įsigiję nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ į jo atnaujinimą investavo 1 mln. eurų ir per tris mėnesius prikėlė naujam gyvenimui. „Išsikėlėme tikslą atidaryti viešbutį dar šią vasarą, patyrusios komandos dėka pavyko jį įgyvendinti. Viešbučio […]