Trumpalaikės nuomos verslas

Iš pirmo žvilgsnio butų valandai ar parai nuoma kur kas patrauklesnis ir pelningesni verslas nei ilgalaikė nuoma.

 

Pirma priežastis, skatinanti žmones užsiimti trumpalaike nuoma, galimybė iš šios veiklos uždirbti daugiau nei iš nuomos gyvenimui. Be to, valandai ar apgyvendinimui, galima siūlyti ir išnuomotus butus. Toks variantas netiks užsiimant ilgalaike nuoma.

Ar tikrai šis verslas toks patrauklus? Paprasčiausiai paskaičiuokime.

Kauno centre padoriai įrengtas dviejų kambarių butas valandai siūlomas už 80 Lt, parai už 120 Lt.

Vilniuje, Žvėryne, už vieno kambario butą valandai prašoma 60 Lt, parą 110-120 Lt.

Klaipėdoje, prie Smiltynės perkėlos, vieno kambario butas trims valandoms 50 Lt, parai 80-100Lt.

Planuojantis tokį verslą iš karto gali paskaičiuoti. Tiksliau padauginti 30 dienų iš 110 Lt ir čiupti ragelį, ieškodamas būsto, kurį būtų galima išsinuomoti ir pritaikyti svečių priėmimui. Teoriniai skaičiai gražūs, nes, tarkime, vieno kambario buto Žvėryne Vilniuje ilgalaikė nuoma ne daugiau 700 Lt, Klaipėdoje 500 LT. Atmetus šią sumą ir komunalinius mokesčius, teoriškai vis tiek lieka 2.000 Lt mėnesiui.

Deja, praktika tokia, kad pinigus už būsto nuomą reikės mokėti reguliariai, o pajamos, bent keletą pirmųjų mėnesių, bus sunkiai prognozuojamos. O ir išlaidų kur kas daugiau nei tikėtasi. Apgyvendinimo verslas ne toks paprastas.

Pradžioje apie pigios nakvynės verslo taisykles

Paprastai apartamentai nuomojami kaip ir viešbučiai. Svečiai moka už laika nuo 12 val. dienos iki 11 val. kitos dienos. Šios taisyklės griežtai nesilaikoma jei šeimininkas nelaukia naujų svečių, tačiau kartais svečio paprašoma papildomai sumokėti už papildomą laiką.

Kartais, jei klientas nori atvažiuoti ar išvykti naktį ar anksti ryte sutariama, kad jis sumokės už taksi, kurio paslaugų reikės šeimininkui atvažiuoti priimti būsto.

Atsiskaitoma iš anksto, įsikeliant į būstą. Nebent susitariama kitaip.

Patalynė įskaičiuojama į kainą.

Galimos pajamos ir išlaidos

Nors visų tokių butų šeimininkų rožinė svajonė, kad svečiai gyvens visas 30 dienų per mėnesį, tačiau praktikoje taip nutinka retai. Vidutinis tokio būsto užimtumas, kai šeimininkas jau senokai dirba rinkoje, apie 20 dienų per mėnesį.

Be to, laukia ir papildomos išlaidos. Tai važinėjimas pas klientus. Retai kada pavyksta išsinuomoti ar įsigyti būstą šalia savo gyvenamosios vietos. Trumpalaikės nuomos niuansas – paklausūs ir pelningi objektai, įsikūrę centre, šalia oro uostų ar stočių. Miegamieji rajonai turistams ir miesto svečiams neįdomūs.

Nuolatinės išlaidos atnaujinimui ir remontui. Ne visi svečiai saugo nuomojamus butus. Nuolat keičiantis žmonėms greičiau susidėvi baldai, įranga. Netgi nuomojamuose būstuose verslininkas juos turi nuolat atnaujinti. Apšnerkšti kambariai su prieš keturiasdešimt metų senelės pirktu lenkišku baldų komplektu niekam neįdomūs. Rusijos didmiesčiuose apartamentų tinklus valdantys žmonės į kiekvieną būstą investuoja virš 30.000 eurų. Tiesa, tokie objektai ir nuomojami po 100 eurų parai.

 Jei orientuojatės į „valandinius“ klientus, įrangos reikės dar geresnės. Vargu ar kitaip pavyks suformuoti nuolatinių klientų ratą, be kurių verslas sunkiai judės.

Patalynės skalbimas. Nors, iš pirmo žvilgsnio, tai kainuoja nedaug, tačiau perkant keliasdešimt patalynės komplektų, ją skalbiant ir nuolat atnaujinant per mėnesį subėga toli gražu ne keletas litų.

Verslo liudijimas. Mokesčius reikia mokėti.

Išlaidos reklamai. Nori nenori teks talpinti skelbimus ir juos paryškinti ar išskirti naudojantis mokamomis paslaugomis.  Galbūt net pirkti kitą reklamą, registruotis rezervavimo puslapiuose, kad būtų galima pritraukti užsienio turistus.

Pageidautina sukurti savo internetinį puslapį, kad klientas galėtų pamatyti kokybiškas nuotraukas ir aprašymus. Tai suteikia patikimumo.

Kiek galima uždirbti

Negi šioje rinkoje uždirbti beviltiška? Toli gražu ne. Ne vienas ir ne du žmonės iš šios veiklos sėkmingai valgo duoną. Jų verslo paslaptis paprasta. Tai suformuotas nuolatinių klientų ratas ir atsirinkti patraukliausi bei pigiausi reklamos kanalai, kuriais galima pasiekti lankytojus. Dar viena maža paslaptis, paprastai šio verslo profesionalai turi ne vieną ir ne du trumpalaikei nuomai skirtus butus.

Kitaip šis verslas praras prasmę, nes neatneš laukto uždarbio. Rašinio pradžioje jau pateikėme įkainius. Tarkime, nuomojant butą Vilniuje, Žvėryne, jis bus užimtas 20 dienų per mėnesį. Pajamos 2.200 Lt. Iš akies dar galime pridėti dar 300 Lt iš nuomos valandomis kūniškų malonumų ištroškusiems piliečiams. Čia teorinės vidutinės kainos. Neskaičiuojamos nuolaidos savaitei ir ilgiau gyvenantiems svečiams. Taip pat neįtrauktas sezoninis brangimas. Atmetus nuomą, verslo liudijimo kainą, komunalinius mokesčius, patalynę, važinėjimą pas klientus, reklamą ir neišvengiamas smulkias išlaidas, liks virš tūkstančio litų mėnesiui.

Sostinėje tai nėra pats geriausias ir geidžiamas atlyginimas. Įskaitant tai, kad darbas be savaitgalių, klientai gali skambinti ir naktį ar anksti ryte. Tačiau jei valdote keletą butų, sugebate sumažinti išlaidas (pavyzdžiui, susitarti su kaimynais, kad patikimi nuolatiniai klientai pas juos galės paimti ir palikti raktus), su kolegomis dalintis klientais, uždarbis taps kur kas patrauklesniu nei darbas vietiniame prekybos centre.

Panašūs skelbimai

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Kokiose Palangos vietose rinktis butus nuomai, kad jūrą pasiektumėte pėsčiomis

Palanga populiari kurortinė vieta Lietuvoje, turinti daugybę vietų, kur galite pasirinkti butą nuomai ir pėsčiomis pasiekti jūrą. Štai keletas vietų, kuriuose galite apsvarstyti naršydami nuomos skelbimus ar bookingo pasiūlymus: Atvykstant į Palangą, geriausia pasitikslinti su vietiniais nuomojimo agentūromis, naršyti internete ir ieškoti butų per populiarius nuomos svetaines ar programėles. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite pasirinkti […]

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Ką būtina įrašyti į buto nuomos sutartį, kad apsisaugotumėte nuo nuostolių

Buto nuomos sutartis yra teisinis dokumentas, kuriame nustatomos taisyklės ir sąlygos tarp nuomininko (nuomininko) ir nuomotojo (nuomotojo). Norint apsidrausti nuo nuostolių, svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžtos teisinės sąlygos ir atvejai, kuriuose šalys gali būti apsaugotos. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų įtraukti į buto nuomos sutartį: Visada būtina konsultuotis su teisininku ar teisinės konsultacijos […]