Video kameros biure – ką sekti

1

Videokameros jau tapo mūsų gyvenimo dalimi. Mus filmuoja parduotuvėse, automobilių stovėjimo aikštelėse, bankuose, gatvėse, netgi kelyje vairuojant automobilį. Vis daugiau kamerų įrengiame ir biuruose.

Darbo vietos filmuojamos dėl kelių priežasčių. Vadovai nori kontroliuoti, kaip jų pavaldiniai elgiasi su klientais. Ar teisingai aptarnauja, nesiunčia velniop vietoj to, kad pasakotų rinkodarinę pasaką. Kita priežastis paprastesnė – taip stengiamasi apsisaugoti nuo vagysčių. Ypatingai ten, ur daug grynųjų, ar dalį pajamų galima neapskaityti. Pavyzdžiui, kaip kitaip prižiūrėti barmeną, kuris gali pilti klientui tiek savininko legaliai nupirktą degtinę, tiek savo, atsineštą iš artimiausios parduotuvės, o skirtumą dėtis kišenėn? Dar viena, pakankamai svarbi, priežastis investuoti į stebėjimos sistemas – bandymas apsaugoti informaciją. Pramoninis šnipinėjimas šiandien gan daug nuostolių padaranti veikla.

Ar ant visų kampų sustatytos kameros pasiteisina? Iš dalies taip. Darbuotojus tai priverčia pasitempti. Niekas negers kavos pusę dienos nekreipdamas dėmesio į čirškiantį telefoną jei žinos, kad tai bet kada gali pamatyti padalinio vadovas, kurio net nėra patalpoje.

Iš verslo pusės – jei biure norite įrengti kameras ar kitas sekimo sistemas, apie tai turi būti informuoti darbuotojai. Kitaip, už asmens duomenų apsaugos įstatytmo pažeidimą gali tekti mokėti baudas. Be to, tokiomis priemonėmis surinkti įrodymai teisme bus pripažinti neteisėtais.

Ne vienas darbdavys jau mėgino teistis su darbuotojais dėl žalos įmonei dėl pavogtos ar nutekintos informacijos ir konfidencialių duomenų. Būta atvejų, kai teismas nepriėmė įrodymų, kurie buvo akivaizdūs, tačiau surinkti netinkamomis priemonėmis. Nukentėjusi įmonė liko it musę kandusi.

Iš kitos pusės, turi būti aiškiai reglamentuota video įrašų ir kitos informacijos apie darbuotojus naudojimo tvarka bei apsauga. Niekas nenori, kad vaizdeliai iš įmonės šventės, kuri buvo netyčia nufilmuota, atgultų Facebook ar Yuotube. Bendrovės reputacijai tai gali pakenkti.

Panašūs skelbimai

Už kiek dabar galima nusipirkti tokį motociklą, kaip nuotraukoje

Už kiek dabar galima nusipirkti tokį motociklą, kaip nuotraukoje

H-D FXR S – taip vadinamas motociklas, kuriuo Miki Riurkas važinėjo filme „Harley-Davidson ir Marlboro“ Jo išskirtinė savybė didelis variklis (apytiksliai 1300 kubinių centimetrų). Jis buvo modifikuotas tam, kad atrodytų efektyviau. Pavyzdžiui, perdirbta išmetimo sistema. Be to, jis unikaliai nudažytas – juodos spalvos su raudonomis liepsnomis. Šiandien Europoje toks standartinis motociklas kainuoja nuo 7 tūkstančių […]

Kur Vilniuje ir Kaune studentas patogiausia nuomotis butą?

Kur Vilniuje ir Kaune studentas patogiausia nuomotis butą?

Vilniuje ir Kaune patogiausia nuomotis butą dažnai priklauso nuo studento poreikių, biudžeto ir pageidavimų, tačiau kiekviename mieste yra keletas miegamųjų rajonų iš kurių patogiausia važiuoti į paskaitas. Žinoma, jeigu jūs nesinuomojate buto ar kambario prie pat aukštosios mokyklos. Vilniuje: Kaune: Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į transporto patogumą, artumą prie universitetų ir asmeninius poreikius. Taip pat verta […]

Interjero dizaineris ir psichologas – kodėl jie ne visada sutars kurdami buto interjerą

Interjero dizaineris ir psichologas – kodėl jie ne visada sutars kurdami buto interjerą

Dažnai žiūrėdami į nuomojamo buto nuotraukas varviname seilę – viskas gražu, tvarkinga, minkštasuoliai tarsi traukia prisėsti. Tačiau pamirštame, o tiksliau nežinome, kai kurių niuansų. Grožis ne visada patogus, o ryškios spalvos, kurios nuostabiai atrodo socialiniuose tinkluose talpinamose nuotraukose, bėgant laikui gali tapti erzinančiu dirgikliu. Taigi, kur prasilenkia psichologai ir interjero dizaineriai. Nors žodis „namai“ šeimoms […]