Būsto nuomos mokėti neišgalintis italas persikėlė gyventi į oro uostą – kuo tai baigėsi

1


Devynis mėnesius Bolonijos oro uoste gyvenęs senyvas vyras rado naujus namus. Žinomas tik Arnaldo vardu, 83 metų vyras pradėjo gyventi oro uoste, kai nebegalėjo sau leisti mokėti už būsto nuomą. Pensijos jam tiesiog nebepakako.

Bolonijos Guglielmo Marconi oro uosto, septinto pagal dydį Italijoje, darbuotojai jam tapo tarsi šeima – aprūpino miegmaišiu, kava ir maistu. Oro uosto spaudos kioske jam duodavo laikraštį, kurį jis galėjo skaityti kiekvieną dieną, rašo Euronews.

Arnaldo gali priminti Tomo Hankso personažą iš filmo „Terminalas“, bet, deja, pensininkas oro uoste įstrigo ne dėl biurokratijos, o dėl skurdo ir Italijoje sparčiai brangusios butų nuomos.

Kodėl Arnaldo gyveno oro uoste?

Arnaldo, kilęs iš Italijos Sicilijos salos, dabar gyvena Bastilijoje, Modenos provincijoje.

Praėjusią vasarą jis negalėjo mokėti nuomos, nes gyveno tik iš pensijos. Nepaisant vietinių tarnybų pagalbos benamiams, jis apsigyveno Bolonijos Marconi oro uoste.

Iki tol pensininkas miegojo gatvėje, sakydamas, kad nenori „trukdyti“, tačiau prasidėjus žiemai tai pasirodė nepakeliama ir vyras persikėlė į oro uosto registracijos zoną. Ten jo laukė netikėtas šiltas priėmimas. Oro uosto darbuotojai stengėsi jį aprūpinti kava ir maistu, taip pat miegmaišiu.

Laiminga pabaiga

Po devynių mėnesių Arnaldo buvimo oro uoste Bolonijos savivaldybė nusprendė jam padėti. Nors jie bando rasti jam nuolatinius namus, jis buvo apgyvendintas viešbutyje, kuris tikrai yra geresnis nei terminalo pastatas.

Bolonijos socialinio draudimo patarėjas Luca Rizzo Nervo sakė, kad Arnaldo persikėlė į Boloniją nesusisiekęs su vietinėmis socialinėmis tarnybomis, tačiau sužinoję apie jo atvejį pasiūlė padėti. Patarėjas apgailestavo, kad valdžios institucijos apie jo atvejį sužinojo tik iš žiniasklaidos pranešimų, ir pabrėžė, kad prireikus svarbu kreiptis pagalbos į valdžios institucijas.

Panašūs skelbimai

Kur Vilniuje verta investuoti į NT – kai kurie rajonai nustebins, kur investicijos gali atsipirkti

Kur Vilniuje verta investuoti į NT – kai kurie rajonai nustebins, kur investicijos gali atsipirkti

Nors šiandien nekilnojamasis turtas nebėra pati patraukliausia investicija, tačiau ji ir toliau išlieka viena saugiausių. Žinoma „buto nuomai“ eros pabaiga atsispindi vystytojų pardavimuose ir stagnuojančiose kainose – jos dar nekrenta, tačiau korekcijos juntamos. Kitas aspektas – dėl pakilusių palūkanų normų nuomojami butai Vilniuje jau sunkiai gali varžytis su obligacijomis, akcijomis ir netgi indėliais banke. Metinis […]

Trumpalaikė nuoma Barselonoje bus uždrausta – kodėl

Trumpalaikė nuoma Barselonoje bus uždrausta – kodėl

Barselonos valdžia kovos su būsto trūkumu uždrausdama turistams nuomoti butus. Šia priemone siekiama sudaryti sąlygas jaunimui ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms gyventi mieste. Planuojama, kad toks draudimas įsigalios po penkerių metų Barselonoje vietiniams tampa vis sunkiau išsinuomoti būstą, nes kasmet į miestą atvyksta apie 7 milijonai turistų, kurių dauguma gyvena nuomojamuose butuose, rašo „Bild“. „Nuo […]

Sodyba – kokias staigmenas joje galima rasti po žiemos, ką galima apdrausti?

Sodyba – kokias staigmenas joje galima rasti po žiemos, ką galima apdrausti?

Pavasarį liaudis patraukia į kaimą. Tiksliau į per žiemą primirštas sodybas, kurios dažnai neturi nieko bendro su tiksuoju kaimu, tačiau savininkui leidžia pamedituoti ir, verčiant šašlyką prabangioje kepsninėje, pasvajoti apie šaknis. Visgi, šis turtas pats savęs neprižiūri. Kokių siurprizų galima rasti sodybose – nesvarbu, ar tai nuosava, ar nuomojama sodyba – po žiemos – šiame […]