Investicijos į loftus Lietuvoje – kokias klaidas padaro žmonės ir kur praranda pinigus

2

Investicijos į loftus – komercinės ir gamybinės patirties patalpas, pertvarkytas į gyvenamąsias – gali būti patraukli galimybė, tačiau svarbu atidžiai apsvarstyti savo sprendimus ir išvengti kai kurių klaidų, kurios gali lemti pinigų praradimą. Paprastai šios patalpos kur kas pigesnės nei gyvenamosios paskirties, tačiau madingos ir paklausios. Iš kitos pusės, būtent dėl to slypi keletas pavojingų povandeninių akmenų. Štai keletas klaidų, kurias žmonės gali padaryti investuodami į loftus Lietuvoje:

  1. Nepakankama rinkos analizė: Dažnai žmonės neįvertina konkurencijos, vietos paklausos ir kainų tendencijų. Tai gali lemti investicijos nepelningumą, nes paaiškėja, kad investicijos gana didelės, o paklausos nėra, nes vieta tiesiog nepatogi gyventi, ar, dar blogiau, teritorija, kur anksčiau buvo gamykla, užteršta.
  2. Netinkamas objekto pasirinkimas: Loftų pirkimo metu svarbu atidžiai apsvarstyti būsimos investicijos vietą, būklę, infrastruktūrą ir kainą. Galimi prastai išlaikyti, brangūs remontai gali sumažinti pelną. Perinvestavimas, kai ekonominiam objektui pasirenkamas prabangaus būsto vertas remontas už atitinkamą kainą, labai dažnai nepakankamos grąžos priežastis.
  3. Netinkamas finansavimas: Svarbu apgalvoti, kaip finansuosite šią investiciją. Jei naudosite paskolą, tai turėtumėte atidžiai įvertinti galimas palūkanas ir sąnaudas. Loftai tai komercinės paskirties patalpos. Bankai jų pirkimui ir pertvarkymui būsto paskolas duoda nenoriai. Kaip ir pirkimui. Tuo labiau, kad bet kada gali būti įvestas nekilnojamojo turto mokestis, kuris komercinės paskirties patalpos bus kur kas didesnis nei gyvenamosioms.
  4. Netinkama nuomotojų atranka: Jei planuojate nuomoti loftus, pasirinkimas tinkamų nuomotojų yra esminis aspektas. Blogi nuomininkai gali sukelti problemų ir prarasti pajamas.
  5. Nenustatyta investicinė strategija: Svarbu turėti aiškią investicinę strategiją, įskaitant, ar planuojate parduoti nuosavybę po kelių metų ar tai bus skirta ilgalaikei nuomai.
  6. Nepakankamas saugumas: Investuodami į nekilnojamąjį turtą, svarbu pasirūpinti apsauga nuo vagysčių ir kitų nelaimių, o tai gali padidinti investicijas.
  7. Netinkama administravimo praktika: Efektyvus nekilnojamojo turto valdymas gali būti iššūkis. Svarbu pasirūpinti nekilnojamojo turto tvarkymu, atnaujinimais ir reikiamu dokumentų tvarkymu.
  8. Per didelis priklausomumas nuo vienos investicijos: Nors investuodami į loftus gali būti pelninga, svarbu neperdėti visų savo lėšų į vieną investiciją, kad sumažintumėte riziką.
  9. Specialistų patarimų ignoravimas: Patyrę nekilnojamojo turto brokeriai, teisininkai, finansinės konsultacijos specialistai ir kt. gali suteikti jums svarbios informacijos ir patarimų. Kai einate į nežinomą sritį, tuo labiau, ten dedate savo pinigus, verta išleisti keletą šimtų ar tūkstančių eurų profesionalų konsultacijoms.
  10. Neatnaujinti žinių: Nepaleiskite iš akių rinkos tendencijų, teisės aktų pokyčių ir kitŗ svarbių faktorių, kurie gali paveikti jūsų investiciją. Nes netikėtai gali paaiškėti, kad jūsų nusižiūrėtas objektas teritorijoje, kuri bus vystoma kitaip nei iki šiol, ar atsiras papildomi draudimai, kurie kels pavojų visai investicijai. Paprastai pardavėjai apie šiuos naujus niuansus nelinkę pasakoti. Tai investuotojo rūpestis.

Panašūs skelbimai

Kur Vilniuje verta investuoti į NT – kai kurie rajonai nustebins, kur investicijos gali atsipirkti

Kur Vilniuje verta investuoti į NT – kai kurie rajonai nustebins, kur investicijos gali atsipirkti

Nors šiandien nekilnojamasis turtas nebėra pati patraukliausia investicija, tačiau ji ir toliau išlieka viena saugiausių. Žinoma „buto nuomai“ eros pabaiga atsispindi vystytojų pardavimuose ir stagnuojančiose kainose – jos dar nekrenta, tačiau korekcijos juntamos. Kitas aspektas – dėl pakilusių palūkanų normų nuomojami butai Vilniuje jau sunkiai gali varžytis su obligacijomis, akcijomis ir netgi indėliais banke. Metinis […]

Trumpalaikė nuoma Barselonoje bus uždrausta – kodėl

Trumpalaikė nuoma Barselonoje bus uždrausta – kodėl

Barselonos valdžia kovos su būsto trūkumu uždrausdama turistams nuomoti butus. Šia priemone siekiama sudaryti sąlygas jaunimui ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms gyventi mieste. Planuojama, kad toks draudimas įsigalios po penkerių metų Barselonoje vietiniams tampa vis sunkiau išsinuomoti būstą, nes kasmet į miestą atvyksta apie 7 milijonai turistų, kurių dauguma gyvena nuomojamuose butuose, rašo „Bild“. „Nuo […]

Sodyba – kokias staigmenas joje galima rasti po žiemos, ką galima apdrausti?

Sodyba – kokias staigmenas joje galima rasti po žiemos, ką galima apdrausti?

Pavasarį liaudis patraukia į kaimą. Tiksliau į per žiemą primirštas sodybas, kurios dažnai neturi nieko bendro su tiksuoju kaimu, tačiau savininkui leidžia pamedituoti ir, verčiant šašlyką prabangioje kepsninėje, pasvajoti apie šaknis. Visgi, šis turtas pats savęs neprižiūri. Kokių siurprizų galima rasti sodybose – nesvarbu, ar tai nuosava, ar nuomojama sodyba – po žiemos – šiame […]