Vieni prabangiausių Palangos apartamentų buvusiame pastate vaiduoklyje

Kaip sako liaudies patarlė, kiekvienas lietuvis per vasaros atostogas turi atlikti du būtinus poilsinius veiksmus: nuvažiuoti į Palangą ir plaukti baidarėmis.

Apie baidares šį kartą nekalbėsime, tačiau apie prabangius apartamentus, skirtus tiek trumpalaikei nuomai, tiek šeimos poilsiui prie jūros, taip.

Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą „Palanga Dreams“ (liet. „Palangos Svajos“). Įspūdingos architektūros pastatas iškilo 1992 m., jame veikė bendrovės „Šilkas“ poilsio namai, bet vos po kelių metų jie užsidarė ir pastatas liko be priežiūros. Palangiškius savo vaiduokliška išvaizda pastatas gąsdino daugiau nei du dešimtmečius, rašoma pranešime spaudai.

Prikelti pastatą naujam gyvenimui ir investuoti į vaiduoklį pasiryžęs „Reefo“ vadovas Karolis Aidulis tikina, kad baigtas projektas išlaikė geriausius istorinio pastato bruožus ir sujungė juos su moderniu gyvenimu: „Įsigiję pastatą pasirinkome sunkesnį sprendimą – ne griauti, o kurti naują projektą išlaikant geriausius ir vertingiausius pastato bruožus. Žinoma, šis sprendimas buvo sunkesnis ir brangesnis, bet galutinis rezultatas tikrai to vertas. Išsaugotas įspūdingas holas su šešių metrų lubomis, originalūs lenkti bangos formos balkonai, pastatą juosiančios kolonos – tokių sprendimų nėra jokiuose modernios statybos projektuose.“

Trijų aukštų pastate „Palanga Dreams“ iš viso suprojektuoti 23 prabangūs poilsio apartamentai, daugiau nei 80 proc. jų jau turi savo savininkus. Likusių apartamentų kaina svyruoja nuo 290 tūkst. iki 389 tūkst. eurų.

„Reefo“ vadovas Karolis Aidulis tikina, kad prabangaus būsto pirkėjai dažniausiai elgiasi kitaip kiti, dėl to pardavimų sulėtėjimo nejaučia: „Projektą „Palanga Dreams“ žmonės renkasi kaip savo atostogų namus, jie jau turi turto kituose Lietuvos miestuose, o kai kurie ir užsienyje. Jie į NT rinkos pokyčius reaguoja kitaip nei dauguma, nesivaiko madų, nes jau anksčiau yra įpratę kiekvieną savo pirkinį gerai apgalvoti. Palangą jie vertina dėl to, kad ji lengvai pasiekiama, kad čia gera būti visus metus. Jie supranta pastato išskirtinumą, įrengimo kokybę ir ypač vertina panašaus mentaliteto žmonių kaimynystę.“

Pastato bendras erdves kūrė ir apipavidalino interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė. Jų visuma sukuria teatrališką atmosferą – įėjus pasitinka holas šešių metrų aukščio lubomis, o pastato koridoriai – tai bangomis vilnijantys balkonai.

Būtent pastato išskirtinumas ir buvo lemiamas veiksnys, paskatinęs skulptorių Vytautą Karčiauską tapti vienu iš „Palanga Dreams“ naujakurių: „Atostogų namų pajūryje dairėmės tris mėnesius. Nustebino projektų vienodumas, beveidiškumas – tarsi Šeškinėje. Kai pirmą kartą pamačiau „Palanga Dreams“ pastatas dar buvo virsme, bet jau buvo matyti jo išskirtinumas, tai – pastatas su istorija ir savo charakteriu. Gyvename tik kartą, tad man svarbu, kur ir kaip gyvenu – džiaugiuosi, kad įsikursiu pastate „su veidu“, kuris lengvai atpažįstamas gatvėje. Ne ką mažiau džiugina bendros pastato erdvės – holas milžiniškomis lubomis yra tarsi meno kūrinys. Na ir, žinoma, kaimynai. Maža, panašios pasaulėžiūros kaimynų bendruomenė – tai didžiulė vertybė gyvenimo kokybei.“

Skelbimo ID: 19681 galiojimo laikas baigėsi.
Pardavėjo kontaktiniai duomenys neskelbiami.

Panašūs skelbimai

Pirmoji būsto paskola – kokios klaidos gali sugriauti gyvenimą

Pirmoji būsto paskola – kokios klaidos gali sugriauti gyvenimą

Pirmasis būstas, nuosavi namai, nuomojamas butas – daug frazių, kuriomis gyvenimo pradžią gali apibūdinti jaunas žmogus. Būsto paskolos pasiėmimas ir nuosavų namų įsigijimas – reikšmingas žingsnis žmogaus gyvenime, tačiau žengiant jį pirmą kartą rizikuojama padaryti nemalonių klaidų. Ko reikėtų vengti kreipiantis dėl būsto paskolos, pasakoja Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas, rašoma pranešime spaudai. […]

Ištyrė, kas šiais laikais stabdo lietuvius nuo būsto pirkimo ir kuo mes skiriamės nuo latvių bei estų

Ištyrė, kas šiais laikais stabdo lietuvius nuo būsto pirkimo ir kuo mes skiriamės nuo latvių bei estų

Būsto rinka stagnuoja. Net šiek tiek sumažėjus kainoms pirkėjai neplūstelėjo pas vystytojus šluoti viską, kas pastatyta ar suplanuota statyti. Tam yra keletas priežasčių. Nors kaip viena iš jų įvardinama ypatingai aukštos būsto palūkanos, tačiau dedamųjų mozaikoje kur kas daugiau. Pastaraisiais metais drastiškai besikeičiant ekonominei situacijai, būsto pirkimą planuose turėję lietuviai neskuba daryti sprendimų. Visgi, išaugusią […]

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikrobutai – kas juos išrado, kiek kainuoja nuoma pasaulio didmiesčiuose

Mikro apartamentai – arba kapsulės, kaip jie dar vadinami – šiandien yra labai paplitę pasaulyje. Manoma, kad šį būstą sugalvojo japonų architektas Kise Kurokawa, 1972 metais Tokijuje pastatęs Nakagino bokštą su 144 butais. Kiekvienoje kapsulėje buvo tik būtiniausi dalykai: vonios kambarys, lova, virtuvėlė ir apvalus langas – jų plotas siekė 4,5 kvadratinio metro. Po Japonijos […]